Адвокати Навального повідомили про його слабкий стан.

Російський політик Олексій Навальний, який у колонії протягом останніх трьох тижнів тримає голодування, не отримує жодної медичної допомоги. Про це повідомили у вівторок, 20 квітня, його адвокати Ольга Михайлова і Вадим Кобзєв.

Як заявила журналістам Михайлова поблизу колонії у Володимирській області, Навальний дуже слабкий, йому важко говорити і сидіти. Тюремні медики не надають йому жодного лікування, наголосила вона і закликала перевести опозиціонера до цивільної лікарні у Москві.

У свою чергу Вадим Кобзєв написав в соцмережах, що Олексій Навальний "перебуває в одиночній камері туберкульозної лікарні колонії суворого режиму". Після госпіталізації 18 квітня йому з четвертого разу поставили крапельницю з глюкозою, а 19 квітня "три медсестри зробили шість спроб зробити ще одну крапельницю, однак так і не змогли потрапити в вену", заявив Кобзєв і додав, що іншого лікування його підзахисному не надали.

Навальний подякував за підтримку

Тим часом в Instagram Олексія Навального з'явився новий пост. "Побачили б зараз мене - посміялися. Ходить, похитуючись, скелет по камері. В руках судова ухвала, згорнута в паперову трубку. Цією постановою скелет відчайдушно б'є комарів, що сидять на стінах і стелі. Ці тварі, які пищать і кусають, прикінчать людину швидше за будь-яке голодування" , - написав він.

Навальний додав, що радий "величезній підтримці" в Росії і по всьому світу, про яку йому розповів його адвокат, який прорвався до нього напередодні на кілька хвилин.

"Спасибі вам величезне. Таких, як я, у кого немає нічого, крім кухля з водою, надії і віри в свої переконання, дуже багато. І в Росії, і в світі. І в тюрмах, та й на волі теж. Їм вкрай важливо відчувати вашу підтримку і солідарність. Начебто це зовсім не багато і не складно. Але немає кращої зброї проти несправедливості і беззаконня", - зазначив він.

Переслідування Олексія Навального

Олексій Навальний був затриманий 17 січня відразу після повернення з Німеччини в Росію, де він проходив лікування і реабілітацію після отруєння бойовою речовиною групи "Новачок".

Суд 2 лютого замінив йому умовний термін у справі "Ів Роше" на реальний. З урахуванням домашнього арешту опозиціонер повинен провести в ув'язненні 2 роки і 6 місяців. Він перебуває у виправній колонії 2 у Володимирській області.

З 31 березня політик тримає голодовку на знак протесту проти недопуску до нього лікарів. Соратники та адвокати політика неодноразово вказували на погіршення стану його здоров'я, неможливість передати рекомендовані ліки і тортури позбавленням сну. Сам Навальний вказав на готовність співробітників колонії перейти до примусового годування.

19 квітня стало відомо про переведення політика в стаціонар обласної лікарні для засуджених на території виправної колонії №3.

ЄС, США, Великобританія і балтійські країни оприлюднили звернення до російської влади з закликом забезпечити опозиціонера належним медичним обслуговуванням і дозволити йому спілкуватися з адвокатами. Сполучені Штати пригрозили Кремлю наслідками в разі смерті Навального. Захід повторив заклик негайно і беззастережно звільнити політика і провести повне розслідування отруєння його в Росії "Новачком". Команда Навального оголосила про дострокове проведення великого мітингу на його підтримку 21 квітня.

 • Олексій Навальний

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Обличчя російської опозиції

  Колишній юрист Олексій Навальний, пішовши у політику, став одним із найбільш відомих облич російської опозиції. Популярність здобув 2008 року завдяки блогу, присвяченому випадкам зловживання службовим становищем представниками російської влади та найбільших державних компаній країни. Опубліковані ним викриття навіть призвели до відставок, що рідкість у російській політиці.

 • Олексій Навальний

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Суперечливі парламентські вибори

  2011 року Олексія Навального вперше заарештували на 15 діб за акції протесту перед Державною Думою у Москві. Причиною протестів стали повідомлення у соціальних мережах про фальсифікацію голосування на парламентських виборах, на яких перемогла партія влади "Єдина Росія". Після звільнення Навальний пообіцяв продовжити вести простестний рух.

 • Друге ув'язнення Навального

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Друге ув'язнення

  Через рік після повернення Володимира Путіна у президентське крісло, у 2013 році, опозиціонера знову затримали та засудили - цього разу до п'яти років ув'язнення за обвинуваченням у розкраданні майна компанії "Кировлес". Утім, уже наступного дня він був звільнений за рішенням Верховного суду. Пізніше його все ж засудили до умовного строку.

 • Олексій Навальний

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Розширення антикремлівської платформи

  Попри проблеми з правосуддям Навальному дозволили взяти участь у виборах мера Москви 2013 року. Голосування завершилося для нього другим місцем після провладного кандидата Сергія Собяніна. Цей результат був сприйнятий як величезний успіх та став каталізатором опозиційного руху в Росії.

 • Олексій Навальний

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Курс на соцмережі

  Через антикремлівську риторику шлях на провладне телебачення Росії для Навального був закритий. Це змусило його активізувати свою діяльність у соціальних мережах та на своєму блозі. Його красномовство, ефектний підбір потрібних слів та вдала іронія на адресу Путіна та його оточення забезпечили йому велику підтримку серед російської молоді.

 • Олексій та Олег Навальні

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Ще одне засудження умовно

  Між тим у 2014 році суд Москви визнав Навального і його брата Олега винними у шахрайстві в особливо великих розмірах у справі Yves Rocher. Олексія Навального засудили до 3,5 позбавлення волі умовно з випробувальним терміном 5 років. У серпні 2017 року призначений Навальному випробувальний термін був продовжений до кінця грудня 2020 року.

 • Президентські амбіції Навального

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Президентські амбіції

  У грудні 2016 Навальний оголосив про формальний початок своєї кампанії на виборах президента Росії у березні 2018 року. Утім, нові звинувачення в корупції, які його прихильники називають політично мотивованими, поставили хрест на його шансах взяти участь у перегонах.

 • Рішення ЄСПЛ щодо Навального

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Рішення ЄСПЛ

  2016 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення, визнавши порушення права Навального на чесний суд у процесі щодо "Кировлеса". Попри те, що Верховний суд Росії скасував вирок, за яким опозиціонер мав відсидіти п'ять років у в'язниці, у 2017 році суд у тому ж Кірові знову засудив Навального, тепер уже до умовного строку.

 • Найбільші протести в Москві за шість років

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Найбільші протести в Москві за шість років

  У лютому 2017 року протести в десятках російських міст завершилися арештами понад тисячі демонстрантів, зокрема й Навального. Протести, які називають найбільшими у Москві з 2012 року, почалися після публікації Навальним даних, які начебто доводять зв'язок тодішнього прем'єра Росії Дмитра Медведєва із імперією нерухомості загальною вартістю в мільярди євро. 15 днями потому Навального звільнили.

 • Напади на Навального

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Напади й насильство

  У квітні 2017 року Навального облили зеленкою і пошкодили око, внаслідок чого політик опинився у лікарні. Роговиця ока була пошкоджена назавжди. Навальний звинуватив російську владу в створенні перепон для лікування за кордоном через умовне ув'язнення за звинуваченням у корупції. Лише завдяки втручанню голови Ради з прав людини при президенті Росії йому вдалося виїхати до Іспанії на операцію.

 • Повторні арешти Навального

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Повторні арешти

  2018 року Навальний опинився за ґратами на 30 діб. Після його звільнення у вересні на нього чекав новий 20-денний арешт. У квітні 2019 року ЄСПЛ визнав Росію винною у порушенні прав Навального під час процесу щодо "Кировлеса", коли політик протягом майже всього 2014 року перебував під домашнім арештом.

 • Замах на Навального у 2019 році

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Отруєння за ґратами

  У липні 2019 року, через кілька тижнів після звільнення з-під чергового 10-денного арешту, Навального кинули за ґрати на 30 діб за порушення сурових російських законів про масові зібрання. Натомість політик звинуватив російську владу в отруєнні його алергенною речовиною під час відбування покарання.

 • Обшуки та заморожені активи Навального

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Обшуки та заморожені активи

  Станом на грудень 2019 року Навальному вдалося заручитися підтримкою мільйонів прихильників завдяки соцмережам та Youtube. У штабквартирі очолюваного ним Фонду боротьби з корупцією провели обшуки, а його знову заарештували. Співробітники фонду розповіли, що влада хотіла конфіскувати їхнє технічне обладнання. У березні 2020 року Навальний повідомив, що рахунки його та його родини були заморожені.

 • Лікарня в Омську

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  У комі після чаю в аеропорту

  20 серпня 2020 року речниця Навального повідомила, що політику раптово стало зле у літаку, після того як він випив чаю в аеропорту. Літак здійснив екстрену посадку, після чого його доставили до лікарні в Омську, де він, за даними медиків, перебував у комі та був підключений до апарату штучного дихання. Команда Навального заявила, що його отруїли, та нагадала про попередні напади на політика.

 • Доставка Олексія Навального до клініки в Берліні

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Замах на життя Навального - у хід пустили "Новачок"

  22 серпня 2020 року Навального доставили для лікування в Берлін у клініку Charité. 19 діб він перебував у штучній комі. У цей час експерти Бундесверу провели токсикологічний аналіз проб, узятих у політика, і виявили в них сліди отрути "Новачок". Ці висновки підтвердили також лабораторії у Швеції та Франції та експерти ОЗХЗ. Москва заперечує всі звинувачення у причетності до замаху на Навального.

 • Олексій Навальний у клініці Charité

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Санкції Євросоюзу щодо Росії за отруєння Навального

  Із Charité Навального виписали 23 вересня 2020 року, після чого він кілька місяців перебував у Німеччині на реабілітації. Через отруєння Навального з ініціативи ФРН і Франції ЄС запровадив санкції щодо кількох чиновників з адміністрації президента, ФСБ та міноборони РФ. Під санкціями опинився і НДІ органічної хімії і технологій, у якому, як припускають, у часи СРСР створили отруту "Новачок".

 • Портрет Олексія Навального крупним планом у поліцейському відділку міста Хімки, фото 18 січня 2021 року

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Повернення до Росії - знову за ґрати

  Навальний повернувся з Берліна до Москви 17 січня 2021 року. Літак із ним мав приземлитися в аеропорту "Внуково", де зібралися тисячі прихильників опозиціонера, однак сів у "Шереметьєво", де його затримали. 18 січня Хімкінський суд присудив йому 30 діб арешту за поданням Федеральної служби виконання покарань, що просить замість умовного реальне покарання Навального за вироком у справі Yves Rocher.

 • Навальний за склом у залі суду в Москві

  Критик Путіна знову за ґратами: хто такий Олексій Навальний

  Умовний термін замінили на реальний

  2 лютого 2021 року суд у Москві замінив умовний термін покарання Олексію Навальному у справі "Ів Роше", який становив 3,5 року, на реальний. Суддя визнала опозиціонера винним у порушенні зобов'язань за умовним покаранням, накладеним на нього у цій справі у 2014 році. Враховуючи те, що Навальний майже рік перебував під домашнім арештом, у колонії він проведе два роки і вісім місяців.

  Автор: Давід Мартін, Данило Білик


Дивитись відео 01:45

Навальний у суді: мільйони людей посадити не можна і все це розсиплеться (02.02.2021)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

«Кров була всюди» : поліцейська бійка у Дніпрі. Що спричинило конфлікт і чим все закінчилося

Бійка копів у приміщенні управління поліції. Патрульний із Дніпра звинувачує свого керівника і ще двох колег у побитті. Мовляв, ті напали, коли він намагався зняти на відео незаконно виписане дисциплінарне покарання. Чоловік запевняє: на нього тис...

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

«Зайшов міністром, а вийшов безробітним» : Рада звільнила Степанова з посади глави МОЗ.

Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони Максима Степанова. Не допомогли ані виправдання, ані обіцянки. Якщо раніше Степанова критикувала лише опозиція, то нині - жоден "Слуга народу" не проголосував проти. Наскільки емоційним було об...

1 2

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

І в Ізраїля, і в України однакова війна, ProНовини, 18 травня 2021 року.

У випуску "Pro новини" за 18 травня – загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту; відставка Степанова, Криклія і Петрашка; Читати на сайті:

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Здобутки та провали Степанова, Криклія і Петрашка, яким вказали на двері, Підгорає.

Наприкінці минулого тижня стало відомо, що у відставку подали ті, хто туди аж ніяк не збирався. Мовиться про міністра економіки Ігоря Петрашка та міністра інфраструктури Владислава Криклія. Однак звільнення з посади чекало ще й на очільника МОЗ Ма...

У Індії загинули 27 людей через циклон «Тауктае»

У Індії загинули 27 людей через циклон «Тауктае»

У західній частині Індії через циклон "Тауктае" загинули 27 людей. Зі штату Гуджарат евакуювали приблизно 200 тисяч мешканців. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

1 1

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Окупанти влаштували провокації біля Новотошківського.

Біля Новотошківського знову стріляли. Окупати відкрили вогонь удень, коли до захисників завітала знімальна група "5 каналу". Яку зброю застосували бойовики та чи відповіли українські бійці? Репортаж Вікторії Ковальової. Підпишіться і натисніть , щ...