Страсна п'ятниця 2021 у католиків: традиції і суворі заборони.

Страсна п'ятниця у католиків 2021 року випадає на 2 квітня. Як і в православних, у західних християн її присвячено великій скорботі та печалі: у п'ятницю, наступного дня після Таємної вечері, Ісус Христос був розіп'ятий на хресті, спокутуючи всі людські гріхи.

Це єдиний день у році, коли католицька церква не здійснює Євхаристії. Детальніше про головні традиції Великої п'ятниці в католиків розповідає OBOZREVATEL.

Велика п'ятниця: історія

Велику п'ятницю присвячено спогаду засудження, страти, хресних мук і смерті Ісуса Христа, а також зняття з хреста і поховання Його тіла, описаних у Євангелії.

Розп'яття на хресті було найганебнішим і найжорстокішим видом страти; до нього засуджували лише найзапекліших злочинців. Крім нестерпного болю, людина на хресті мучилася від сильної спраги і душевної туги.

Ікона "Розп'яття Ісуса Христа"
Ікона "Розп'яття Ісуса Христа"
drevglas.ru

Навіть виконавцям кари важко було бачити страждання розіпнутих. Вони давали жертвам страти спеціальне питво для втамування спраги й полегшення страждань, але Ісус відмовився від нього, не бажаючи полегшити муки. Розп'ятий на хресті в іудеїв вважався проклятим – присудивши до такої смерті Христа, старійшини та первосвященики хотіли навіки зганьбити Спасителя.

Близько полудня воїни розіп'яли Ісуса. Під час страти Він молився за Своїх мучителів: "Отче, прости їм, бо не знають, що роблять".

У момент розп'яття Спасителя стався землетрус і настала темрява по всій землі, яка тривала до самої Його смерті
utvar.com.ua

Розіп'ятому разом з Ним розбійникові, який покаявся ,Спаситель сказав: "Істинно кажу тобі: Сьогодні будеш зі Мною в раю". Матері Своїй: "Жінко, ось син Твій", а учневі Іоанну: "Ось мати твоя" (як відомо, Іоанн після цього дбав про Божу Матір до кінця її життя).

Помираючи, Ісус промовив: "Боже Мій, Боже Мій, нащо Мене Ти покинув?" і "Отче! У руки Твої віддаю Свого духа!". У момент розп'яття Спасителя стався землетрус і настала темрява по всій землі, яка тривала до самої Його смерті.

Всесвітнє знамення було описано навіть письменниками-язичниками, зокрема, Діонісій Ареопагіт, який згодом прийняв християнство, сказав: "Або Творець страждає, або світ руйнується".

Традиції Страсної п'ятниці в католиків

 • Велика п'ятниця – єдиний день у році, коли католицька церква не здійснює Євхаристії. Таїнство причастя відбувається тільки після основних служб Страсної п'ятниці. На причасті використовуються Дари Господні, освячені у Великий четвер.

 • Удень відбувається Богослужіння Хресної дороги, на якому відтворюються основні моменти страждань хресного шляху Господа.

 • Католики приносять додому з богослужіння 12 свічок, запалюють їх і обходять з ними всі кути оселі, залишаючи потім догоряти до кінця.

 • У ряді держав Страсна п'ятниця – неробочий день, на честь якого проходять різноманітні заходи.

Католики приносять додому з богослужіння 12 свічок
Pixabay

Що не можна робити в Страсну п'ятницю

 • Веселитися, сміятися, танцювати, співати. У деяких країнах за це навіть передбачено штраф.

 • Вживати алкоголь.

 • Працювати по господарству: прибирати, прати, шити.

 • Їсти до виносу плащаниці.

 • Пити воду.

 • Різати хліб – тільки ламати.

 • Забивати цвяхи або забивати щось у землю.

 • Виконувати будь-які косметичні процедури.

Як повідомляв OBOZREVATEL, католицька Пасха 2021 року випадає на 4 квітня. Про те, в чому її відмінність від православної, як відзначається та що під забороною, читайте в матеріалі.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
В Європарламенті закликали посилити санкції проти Росії.

В Європарламенті закликали посилити санкції проти Росії.

Щодо Росії, за словами голови Європейської народної партії в Європарламенті Манфреда Вебера, мають застосувати два види санкцій. Мовиться про заморозку рахунків олігархів та від'єднання Москви від міжнародної платіжної системи SWIFT. Читати на сай...

2 5

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком #6

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком #6

Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

1

Медведчук та Коломойський – перші жертви деолігархізації, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Медведчук та Коломойський – перші жертви деолігархізації, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Останні 3 місяці клуб українських олігархів несе втрати. Двоє топових гравців – Віктор Медведчук та Ігор Коломойський – стали першими жертвами політики деолігархізації. Читати на сайті: Підпишіться на канал Сергія Лещенка: 24 Канал онлайн – 24 Кан...

Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

Мир на грани новой большой войны – за ресурсы, Большой мир.

Потихоньку выживающий из ума российский узурпатор определенно не отдавал себе отчет в том, с чем ему придется столкнуться после оккупации Крыма. Он явно недооценил тяжесть санкций для экономики страны. Читати на сайті:

1 1

На вулиці потепліло і люди масово ринули до парків. Як дотримуються карантинних обмежень в Києві

На вулиці потепліло і люди масово ринули до парків. Як дотримуються карантинних обмежень в Києві

Сонце у столиці пригріло і люди вийшли на відпочинок. Хто смажить м’ясо, хто просто прогулюється містом. Кияни намагаються відпочити попри карантин. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте лайк або не ста...

ВЕЛИКА ПОЛІТИКА з Анною Мірошниченко - 14.04.2021

ВЕЛИКА ПОЛІТИКА з Анною Мірошниченко - 14.04.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

2