Українські баскетболістки втратили шанс підвищитися в класі першості Європи U-20

ZIK 1

Українки втратили шанс підвищитися в класі першості Європи U-20 / ldufk.edu.ua

На молодіжному чемпіонаті Європи з баскетболу у Дивізіоні В жіноча збірна України U-20 (головний тренер – Інна Кочубей) попри важливу перемогу над Великою Британією (70:59), втратила шанс на продовження боротьби за підвищення в класі.

Доленосною для наших дівчат стала стартова поразка від Литви, у зустрічі з якою українки практично всю гру вели перед, але на останніх секундах втратили перевагу, а в додатковій п’ятихвилинці – програли, повідомляє ldufk.edu.ua.

Отож, боротьбу за путівки у вищий дивізіон продовжать по дві перші команди з груп. Дві поразки в попередніх матчах ускладнили становище нашої команди. Уже було недостатньо лише перемоги над британками. Аби до останнього зберігати шанси на підвищення в класі нам потрібно було, аби Греція обіграла Литву. Певний час аутсайдери нашої групи вели в рахунку, однак наприкінці зустрічі литовки вирвали перемогу.

Отож, турнірне становище нашої групи після чотирьох турів таке: Румунія – 8 очок, Литва – 7, Україна та Ізраїль – по 6, Велика Британія – 5, Греція – 4.

Сьогодні, 12 липня, між собою зіграють претенденти на Дивізіон А Литва – Румунія, учасники класифікації за 5-е – 8-е місця Ізраїль – Україна та учасники боротьби за виживання в дивізіоні Греція – Велика Британія.

Велика Британія – Україна – 59:70 (14:19, 14:11, 13:19, 18:21)

Україна: Цюбик (24 + 8 підборів + 4 передачі), Карп (13 + 8 підборів), Любинець (4 + 6 підборів), Фастова (1), Мітіна (0 + 5 передач) – старт; Бабич (16 + 5 підборів), Лах (12), Завертайло, Боярчук.

Збірна України вдало розпочала матч завдяки кращій реалізації кидків з гри та результативного старту від Цюбик, котра за стартову десятихвилинку відзначилась 9 очками. У британок у дебюті гри були явні проблеми – відсоток їх реалізації складав близько 20. Однак у другій чверті підопічні Джефрі Джонса зуміли нівелювати відставання, яке сягало 9 балів. Британки заволоділи перевагою на щитах, покращили свої кидкові показники і вже під завісу першої половини вийшли в лідери. Однак триочкове влучання львів’янки Бабич дозволило нашій команді повернути собі мінімальну перевагу у 2 бали перед великою перервою. Ключовим відрізком стала друга половина третьої чверті, під час якої підопічні Інни Кочубей зуміли оформити ривок завдяки двом влучним дальнім від Цюбик та триочковому Лах – «+8» перед заключною десятихвилинкою. Британки і не думали відпускати суперниць, але на ще один міні-ривок збірної України у наших суперниць вже відповіді не знайшлося. Надважливим триочковим відзначилась Лах, яка реалізувала дальній з 8 метрів від скла, повернувши своїй команді більш комфортну 6-очкову перевагу. А серія підбирань на чужому щиті та очок другого шансу дозволили команді Інни Кочубей в підсумку святкувати перемогу. Збірна України отримала 10 очок переваги за 1,5 хвилини до закінчення основного часу зустрічі і в підсумку довела матч до перемоги.

Зазначимо, що студентка Львівського державного університету фізичної культури Вікторія Бабич у грі з британками, вийшовши з-під заміни, провела на майданчику майже увесь матч – 34хвилини 57 секунд. За цей час вона влучила 5 з 9 двоочкових і 2 з 7 триочкових кидки, зробила 5 підбирань і 2 асисти.