Відставка уряду РФ може запустити «внутрішні російські розборки» на Донбасі.

Відставка уряду Російської Федерації пов’язана з реформою державної системи, під час якої Володимир Путін обійме посаду глави Державної Ради, а новий президент буде виконувати функції «декоративної фігури».

Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог Андрій Окара.

Експерт переконаний, що у відставці уряду РФ є два нюанси. Перший нюанс пов’язаний з тим, чому це сталося в принципі, а другий – чому це сталося настільки раптово, що цього ніхто не чекав.

Аналітик нагадав, що в попередні роки Володимир Путін виголошував послання Федеральним Зборам навесні, однак цього разу він чомусь зробив це взимку, що свідчить про великі зміни у системі влади.

Андрій Окара

політолог

«Нинішнє послання містило кілька чітких посилань про те, що в країні очікуються якісь серйозні зміни. Фактично йшлося про створення абсолютно іншої конструкції влади. Сама ж відставка уряду відбулася в кращих традиціях КДБ СРСР – усі відпочивали в період новорічних свят, ніхто такого не очікував, усі розслабилися, і раптом такий раптовий удар «по голові». Цьому вчили у КДБ і в цьому є своя якась логіка й особливий шарм»

Головною причиною відставки уряду, експерт вважає ««транзит» від «Путіна п’ятого» до «Путіна шостого» задля утримання і збереження влади», а не перетворення Росії на парламентсько-президентську республіку, як зазначають деякі ЗМІ.

«У Росії почався великий «транзит» від «Путіна п’ятого» до «Путіна шостого», від Путіна-президента до Путіна-глави Державної Ради. Таким чином, Державна рада, з незрозумілого неформального органу, перетвориться на Вищий конституційний орган країни. Новий президент РФ за головування Путіна у Держраді, буде звичайною «декоративною фігурою». Він уже не матиме стільки повноважень, скільки має зараз. Водночас, я не вважаю цю реформу перетворенням Росії на парламентську республіку. За нею уряд РФ обиратиме Державна дума, тобто, це скоріше підвищення статусу Держдуми, але зовсім не трансформація всієї системи»

— Андрій Окара,

політолог

Ще однією причиною зміни уряду, аналітик назвав запуск процесу централізації влади у Росії, що дозволить президенту призначати навіть обласних прокурорів. За його словами, це свідчить про перерозподіл повноважень і геополітичних прав від регіонів на користь федерального центру.

Водночас, Андрій Окара підкреслив, що відставка російського уряду не знизить, а навпаки, підвищить статус Дмитра Медведєва.

«Медведєв є найбільш довіреною особою Володимира Путіна і тепер він призначений заступником глави голови Ради Безпеки РФ, що фактично прирівнюється до посади віце-президента країни. Надалі, Медведєву доведеться виконати складну роботу – контакти з силовиками і недопущення змови проти Путіна. Таке рішення створює враження, що Путін подивився фільм «Союз порятунку» про Повстання декабристів проти царя Миколи I у 1825-му році»

— Андрій Окара,

політолог

Експерт також назвав призначеного на пост прем’єра Михайла Мішустіна, єдиною людиною з вищих коридорів влади з позитивним іміджем і репутацією.

«Мішустін – це людина, яка, по-перше, може сказати «ось, мої успіхи такі й такі». По-друге, він технократ і не має політичних амбіцій. І по-третє, він володіє інформацією про фінансовий стан усіх російських чиновників. Його база даних унікальна. Також Мішустін не пов’язаний з великими фінансово-промисловими чи фінансово-політичними кланами. Тож його призначення на пост прем’єра, цілком відповідає духу того, про що говорив Путін у своєму посланні до Федеральних Зборів»

— Андрій Окара,

політолог

У міжнародному аспекті аналітик прогнозує, що трансформація російської державної системи, відтермінує входження Республіки Білорусь до складу Союзної держави. На його думку, це позитив і для України, адже об’єднання двох країн, неминуче призведе до розміщення російських військ на українсько-білоруському кордоні.

Водночас політолог не виключив виникнення проблеми у відносинах Росії зі світовою спільнотою в аспекті дотримання норм міжнародного права.

«Найближчим часом пункт 4 статті 15 Конституції РФ може бути переформульований або взагалі виключений. У ньому зазначається, що міжнародне право має пріоритет над національним. На сьогоднішній день, за міжнародними законами, Крим належить Україні. Але якщо пункт 4 скасують, анексію півострова вже неможливо буде довести і це посилить конфронтацію Росії з, як казали раніше, «прогресивним людством»»

— Андрій Окара,

політолог

Крім того, Андрій Окара вважає, що зміна уряду РФ може загострити бойові дії й ускладнити ситуацію на тимчасово окупованих територіях Донбасу. На його думку, «на цьому напрямку можуть почати грати вже за суто російською логікою, тобто Донбас може стати об’єктом внутрішньоросійських «розборок»»

Нагадаємо, 15 січня президент Росії Володимир Путін підписав указ про відставку уряду Дмитра Медведєва.

Про своє рішення піти у відставку, Медведєв оголосив 15 січня на зустрічі президента з членами уряду. Свій крок він пояснив бажанням дозволити президенту реалізувати пропозиції щодо реформи політичної системи країни, про які Путін заявив у своєму посланні Федеральним зборам. Зокрема, президент запропонував піти назустріч бажанню парламенту «взяти на себе більшу відповідальність за формування уряду» і надати Держдумі право затверджувати кандидатури прем’єр-міністра, віце-прем’єрів і міністрів.

16 січня Путін затвердив на посаді прем’єр-міністра РФ главу Федеральної податкової служби Михайла Мішустіна. Також глава держави підписав указ про призначення Дмитра Медведєва заступником голови Ради Безпеки Росії.

Автор: Валерій Савицький

загрузка...

Фото: Михаил Климентьев/РИА Новости

Новини по темі

Відмова від нафти: країни ЄС розробили стратегію переходу на водневе паливо.

Єврокомісія представила стратегію використання водню в якості одного з найважливіших джерел енергії при переході на чисті технології. Він не виділяє при згорянні газів, що сприяють зміні клімату. Як розповів виконавчий віце-президент Колегії Єврок...

1

COVID-19 в Україні: в Івано-Франківську можуть закрити сервісний центр Пенсійного фонду.

«Запустити людей у сервісний центр не маємо права через те, що бережемо життя своїх працівників».

1

Ціни в Україні: приготувати борщ стало дешевше

В Україні подешевшали овочі – отже влітку зменшилася вартість борщового набору. Як повідомляє ТСН.ua, ціна на овочевий набір, що до нього увійшли цибуля, буряк, капуста, морква та картопля, знизилася на чверть у порівнянні з аналогічним періодом м...

1

В Україні починається ЗНО 2020 з історії України. Що потрібно знати учасникам

У четвер, 9 липня, стартує Зовнішнє незалежне оцінювання 2020 з історії України.

1

Люби свою річку Дніпро! Конкурс відеоесе

Зніміть та надішліть нам однохвилинне відео за вашої участі (бажано поруч із річкою Дніпро), в якому ви ділитесь з нами своїми думками про те, чому і як нам потрібно відродити перевезення річкою Дніпро.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie