Вчені розібралися, чи зможе людина пити марсіанську воду.

Вчені змоделювали марсіанський "розсіл" і прийшли до висновку, що вода не придатна для пиття, а Марс не підходить для проживання людини.

Вода на Марсі може бути в рідкому стані кілька годин в рік / фото esa.int

Вода на Марсі може бути в рідкому стані кілька годин в рік / фото esa.int

Марсіанська вода, утворена з льоду і атмосферного пару, не придатна для живих істот, бо сольовий розчин Червоної планети може існувати в стабільному стані всього кілька годин протягом земного року.

Вчені змоделювали цей «розсіл» в сучасних умовах і прийшли до висновку, що Марс не підходить для проживання людини або відомих нам інших організмів. Результати дослідження опубліковані в Nature Astronomy.

На сучасному Марсі за середньої температури в 40 градусів вода є тільки в покладах льоду і невеликій кількості пари в атмосфері. Оскільки тиск там в 160 разів менше земного, то вода відразу переходить у газоподібний стан. Але вона може перейти і в рідкий, внаслідок розчинених у ній солей.

П'ять років тому вчені виявили на планеті темні смуги, вирішивши, що, можливо, це сезонні потоки, що мають солі хлорної кислоти. Але, як пізніше з'ясувалося, це були потоки піску. Проте, відкриття стало приводом для дослідження, як солона вода буде поводитися на поверхні Марса.

Читайте такожВчені визначили ідеальні місця на Марсі для життя людей

Едгар Рівера-Валентин з Місячного і планетарного інституту в Х'юстоні спільно з колегами з допомогою комп'ютерного моделювання поєднав інформацію про погодні умови, вимірювання космічних апаратів і дані лабораторних експериментів з солями, які зустрічаються на Червоній планеті.

Виявилося, що марсіанський соляний розчин може зустрічатися на 40 відсотках поверхні планети, але в стабільному стані буде існувати лише сезонно, причому, всього 0,04 відсотка року (це близько шести годин). А його температура буде приблизно мінус 48 градусів Цельсія, що майже у два рази нижче допустимого значення для життя на Землі.

Отже, відомі нам живі організми не зможуть існувати в подібному середовищі. До речі, на думку вчених, у давнину клімат Марса був більш сприятливий для життя. Близько чотирьох мільярдів років тому там могли мешкати літотрофи — мікроорганізми, що використовують енергію неорганічних сполук.

Як повідомляв раніше УНІАН, вчені Університету Британської Колумбії визначили точний час, коли у Марса було магнітне поле.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Новини по темі

SpaceX змогла п'ять разів посадити на землю одну і ту ж ступінь ракети Falcon 9.

Раніше ступінь застосовувалася для виведення на орбіту супутника Telstar 18V та Iridium 8, а також у двох місіях Starlink.

1

Деякі люди мають імунітет до COVID-19 – дослідження.

Причиною цьому є так звана перехресна реакція

3 15

Вчені показали ранній Всесвіт

Вчені досі не знайшли так зване зоряне Населення III - перше покоління зірок після Великого вибуху.

2

SpaceX відправила у космос нову партію супутників

На орбіті Землі вже 480 інтернет-модулів Starlink.

2

У NASA знайшли гриб, всередині якого мікроби «поїдають» токсичні речовини і виробляють тепло.

Більш того, в грибі знайшли дві нові категорії мікробної життя.

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie