Труба запевнив, що у ДБР немає витоку інформації у справі Порошенка.

1

Співробітники Державного бюро розслідувань не є джерелом витоку інформації в досудових розслідуваннях, у яких фігурує п'ятий президент України Петро Порошенко. Про це на брифінгу в Києві 9 жовтня заявив директор ДБР Роман Труба, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Відповідаючи на запитання журналістів про те, що ексзаступник глави Адміністрації Президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов першим повідомляє про відкриття проваджень у ДБР і про перебіг деяких розслідувань, Труба розповів, що в Держбюро провели перевірку ймовірного витоку інформації.

"За допомогою поліграфа було опитано 14 слідчих – це є всі слідчі, які здійснюють досудове розслідування у кримінальних провадженнях, де фігурує колишній президент. Після розмови зі слідчими я переконаний: жоден слідчий, у тому числі директор ДБР, не причетний до розповсюдження будь-якої інформації. До речі, розслідування кримінального провадження – це не лише слідчі", – заявив директор бюро.

Після того як Порошенко склав повноваження, Портнов повідомив, що подав у ДБР заяву про злочин, згідно з яким Порошенко причетний до державної зради, спроби захоплення державної влади та перевищення влади і службових повноважень. 21 травня слідчі бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження щодо п'ятого президента України. Також Портнов подав у ДБР заяву "про відмивання Порошенком украдених в армії коштів через офшорні угоди". Ще дві заяви стосуються заволодіння телеканалом "Прямий" і спроби узурпації судової влади.

26 червня адвокат Порошенка Ігор Головань заявив, що хтось у ДБР "злив" Портнову копію адресованого йому листа про подану проти ексзаступника глави АП заяву за фактом неправдивих повідомлень про злочин.

15 липня Труба заявив про витік інформації в одному із проваджень, у яких фігурує Порошенко, не уточнивши, про яке з них ідеться. Порошенко не відкинув, що судитиметься з Портновим через витік.

Труба повідомив, що Порошенко фігурує у 13 провадженнях, які розслідує ДБР. Він підкреслив, що п'ятого президента допитують як свідка.

Новини по темі

Обмеження продажу землі іноземцям не створить проблем із МВФ – Милованов.

1

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, українська сторона обговорювала з іноземними партнерами й Міжнародним валютним фондом майбутню модель ринку землі в Україні, але "там немає конкретних ...

Сапронов: У Світоліну вклав $400–500 тис. за чотири роки

1

Харківський бізнесмен Юрій Сапронов розповів, чому не продовжив контракту з українською тенісисткою Еліною Світоліною, багаторічним спонсором якої він був.

Пєсков про нормандський саміт: Підготовку вести не можна, оскільки змінюється запитна позиція однієї зі сторін.

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив про труднощі у зв'язку з підготовкою зустрічі в нормандському форматі.

Дубілет заявив, що отримує в Кабміні 30 тис. грн на місяць

Як зазначив міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет, у нього склалося відчуття, ніби 90% часу представники минулої влади "пиляли потоки", а в нинішньої команди "рівень моралі" вищий.

Зеленський обговорив із Назарбаєвим окупацію Криму і війну на Донбасі.

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив на зустрічі з українським президентом Володимиром Зеленським, що його країна завжди підтримувала територіальну цілісність і суверенітет України.