РФ створює силове крило під егідою РПЦ в Україні – розвідка.

РФ використовує російське православ’я як інструмент впливу та розколу в українському суспільстві, заявив глава Служби зовнішньої розвідки України Валерій Кондратюк. Під крилом РПЦ в Україні активізувались парамілітарні «козацькі» організації, такі випадки фіксують у трьох областях.

«Одна з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї «русской православной церкви». Російські спецслужби, маючи важелі тиску на релігійну сферу, використовують РПЦ одночасно і як «жорстку» (інспірація протестних акцій, що можуть легко перерости в показові зіткнення з правоохоронцями або провокаторами), і як «м’яку» силу (вплив на уми вірян). На цьому напрямі Росія використовує всі наявні технології для протидії процесові становлення Православної Церкви України, маніпулюючи почуттями українських віруючих і намагаючись усіляко зберегти свій вплив на них».

— Валерій Кондратюк

Глава СЗР України

Головний розвідник у статті для ZN.ua зазначив, що у Київській, Вінницькій та Запорізькій областях активізувались «козацькі» організації, які намагаються дублювати функції правоохоронців з охорони громадського порядку.

«Ще один спецпроєкт Кремля — спроби створення й легалізації в регіонах України парамілітарних формувань у рамках релігійних громад з наділенням їх правоохоронними функціями. Йдеться про активізацію діяльності проросійських «козацьких» організацій, які намагаються на місцевому рівні дублювати функції поліції з охорони громадського порядку», – йдеться у матеріалі.

Також очільник СЗР заявив, що російські спецслужби проводять в Україні спецоперації, спрямовані на зміну влади. Ставку роблять на системну дискредитацію української національної ідеї та західного цивілізаційного вибору, демонстрацію «штучності української ідентичності та держави».

Автор: UA.NEWS

Новини по темі

Степанов пригрозив регіонам з «червоної зони» карантину режимом НС.

Міністр запевняє, що рішення про "зонування" ухвалювалося без політики

1

Під Києвом сталася смертельна ДТП

Внаслідок ДТП чотири людини постраждали і одна загинула.

1

День пам'яті Марії Магдалини: традиції святкування

Вважається, що свята була присутня при розп'ятті Христа і біля його порожнього гробу.

1

Українську модель Кирилюк побили на турецькому курорті.

Охорона пляжу в турецькій провінції Ізмір побила модель Дарину Кирилюк та її друзів. Дівчина подала заяву в поліцію.

5

«Нова пошта» розробила поштомати нового формату

Компанія «Нова пошта» повідомила про початок встановлення поштоматів нового формату – в них відсутні дисплеї, на яких потрібно вводити код, а комірки відкриваються за допомогою мобільного додатка НП. Компанія вже встановила 200 поштоматів но...

5

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie