Поставки будуть продовжені, якщо вони виявляться економічно доцільними, - Путін про транзит газу через Україну після запуску "Північного потоку-2"

Цензор.НЕТ 3

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Хочу наголосити: поставки будуть продовжені, якщо вони виявляться економічно обґрунтованими і доцільними для учасників економічної діяльності", - сказав він у п'ятницю на прес-конференції з канцлером ФРН Ангелою Мекель.

Путін зазначив, що Росія завжди розглядала "Північний потік 2" як суто економічний проект, додавши, що обговорив з канцлером ФРН весь спектр спільної роботи в сфері енергетики.

Зі свого боку А.Меркель сказала: "Ми переконані з боку Німеччини, що і після будівництва "Північного потоку 2" роль України як транзитної країни повинна зберегтися. Це має стратегічне значення, і Німеччина готова зіграти свою роль і надати допомогу. Слід подумати, зокрема, над гарантіями для України".

Нагадаємо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Глава "Газпрому" заявив, що після побудови "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" транзит газу через Україну знизиться вдесятеро. Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що втрати України у разі, якщо Росія припинить транзит газу, становитимуть $3,5 млрд на рік.

Першою країною, в якій компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво, стала Німеччина. Фінляндія слідом за Німеччиною видала повний пакет дозволів на будівництво "Північного потоку-2". Зараз тривають процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу - Швеції, Росії та Данії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066857