«Україну чекають сумні часи»: лікарка попередила про спалах COVID-19 в Україні.

В Україні поки немає документа затвердженого на державному рівні, який би дозволив лікарям призначати пацієнтам з коронавірусом препарати для їх лікування. Така ситуація потягне за собою дуже сумні наслідки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в своєму відео-зверненні заявила лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню короновірусу Ольга Голубовська.

За її словами, питання затвердження внутрішньодержавних протоколів МОЗ із лікування пацієнтів з коронавірусом піднімалося вже кілька разів. Однак, воно досі залишається не вирішеним.

“Хочу сказати, що це — тільки початок, і всі прекрасно розуміють, що „дев’ятий вал“ у нас попереду. Тому, я хочу звернути увагу на дуже важливу і не вирішену на сьогодні проблему. На жаль, у нас немає документа на рівні держави, який дозволив би використовувати ті препарати, які не мають чіткої доказової бази, і вони не можуть її мати зі зрозумілих причин, і ми не можемо ці препарати використовувати в клініці. Я хочу сказати, якщо це питання не вирішиться найближчим часом — то нас з вами чекають не тільки важкі часи, але й сумні часи”, — повідомляє Голубовська.

Лікар підкреслила, що кількість пацієнтів стрімко збільшується, і наявність протоколів МОЗ, на основі успішної світової практики, допоможе зменшити кількість критичних хворих.

“Я дуже сподіваюся на розуміння наших державних інституцій. Я прекрасно розумію, що виникає кожну годину і день нова проблема, в тому числі, логістична. Але коли пішов вал пацієнтів — нам потрібен документ, де ми повинні призначати ті методи лікування, які є в світі, де зараз проходять цю проблему, або вже пройшли цю проблему, і показали свою ефективність. Щоб запобігти важкі форми захворювання, критичний стан пацієнтів і зменшити кількість тих хворих, яким знадобиться, в тому числі і ШВЛ.

Маю велику надію, що нам допоможе хто-небудь в країні вирішити це питання, бо вже протягом декількох місяців мені це зробити не вдається. Хоча я знаю, що багато державних інституцій повертаються до цього питання. На якому етапі все сходить нанівець — я розібратися, на сьогодні, не можу”, — підкреслила Голубовська.

За словами інфекціоніста, зараз закінчується перший тиждень інтенсивної роботи медиків, яка супроводжується величезним напливом різних пацієнтів.

За цей час українські лікарі зібрали достатньо великий аналіз всіх наявних у нас даних, і вони, як підкреслила Голубовська, мають відмінності від практик інших країн.

“Вони дуже цікаві. Дійсно, світ не стикався з такою проблемою, як в організаційному плані, так і в клінічному плані. Дуже багато для нас абсолютно незвичайного. І частково, вчора, я все це доповіла на онлайн-конференції з докторами”, — розповіла вона.

Голубовська зазначила, що зараз весь медперсонал, київської Олександрівської лікарні, зокрема, працює не покладаючи рук. Деякі з лікарів навіть не йдуть додому.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що у МОЗ пояснили, як куріння впливає на коронавірус.

Також, у МОЗ пообіцяли в короткий термін забеспечити лікарів спецзахистом

Новини по темі

Міноборони з’ясувало, чому поширюється коронавірус у ЗСУ.

Станом на 30 травня у Збройних силах України 107 осіб хворіють на коронавірус, із них 13 перебувають у лікарнях, 7 лікуються дома. За час пандемії одужало 111 людей, летальних випадків -3. За інформацією Міністерства оборони, більшість інфікувань ...

1

МОЗ озвучив регіони, де зростає захворюваність на COVID-19.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, три регіони України лідирують за кількістю нових випадків коронавірусу. За останню добу найбільше інфікованих виявили у Львівській області, Рівненській та Києві. «Якщо говорити в розрізі регіонів, то з...

1 1

В Україні провели майже 8 тисяч тестів на імунітет до коронавірусу.

У МОЗ повідомили, що за минулу добу в Україні здійснено 1560 ІФА-тестів на антитіла до коронавірусу, а загалом їх зробили  7 914. Такий тест допоможе визначити, чи є у людини імунітет до вірусу, тобто чи хворіла вона на COVID-19. Глава МОЗ Максим ...

2 1

В Україні виявлено 393 нових випадки коронавірусу: статистика у регіонах.

Cтаном на 9 ранку в Україні зареєстровано 23 204 випадки коронавірусної хвороби, із них 696 летальних, а 9 311 осіб одужали. За добу виявлено 393 нових інфікованих, одужало 377 людей, а померло 17. Відповідні дані вказано у карті поширення COVID-1...

1

Китай засумнівався в основній версії походження коронавірусу.

Китайські науковці заперечують можливість передачі вірусу від тварини до людини на ринку в Ухані, що вважалось головною версією походження COVID-19. Учені перевірили зразки тварин з ринку і не виявили жодного випадку коронавірусу. «Китайський анал...

3 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie