День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: як Україна відзначає свято 2021 року.

У неділю, 9 травня, в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це державне свято було засновано 2015 року в результаті ухвалення закону № 315-VIII "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років".

Нове свято прийшло на зміну традиційному Дню Перемоги, який відзначали в СРСР, а потім і в незалежній Україні до 2015 року включно. У чому його особливість, розповідає OBOZREVATEL.

День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: у чому суть свята

Сенс свята, заснованого 2015 року, – не в святкуванні, а у вшануванні жертв Другої світової війни, переосмисленні її подій, руйнуванні радянських міфів. Акцент у ньому було перенесено з історії військових дій на історії конкретних людей.

Символ Дня перемоги над нацизмом – червоний мак, квітка, що втілює кривавий слід від кулі. Символіку СРСР під час святкових заходів використовувати не рекомендується, а термін "Велика вітчизняна війна" було виключено із законодавства в межах декомунізації.

І хоча суперечки про доцільність святкування за радянською традицією, 9 травня, тривають і акцент пропонується змістити на День пам'яті та примирення , який відзначають 8 травня, День перемоги над нацизмом в Україні незмінно залишається державним вихідним. 2021 року неробочим на честь свята є понеділок, 10 травня.

Втрати України в Другій світовій війні

За різними оцінками, втрати України в Другій світовій війні склали від 8 мільйонів до 10 мільйонів осіб, близько 5 мільйонів з них – військовополонені та мирне населення. 2,2 мільйона осіб було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратили свої домівки. Понад 700 міст і селищ, а також майже 30 тисяч сіл було зруйновано.

Українці зробили істотний внесок у перемогу над нацизмом. Вони воювали на стороні Об'єднаних Націй у складі армій Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч осіб), СРСР (близько 6 мільйонів), США (80 тисяч), Франції (6 тисяч) і в рядах УПА (до 100 тисяч осіб).

2021 року Український інститут національної пам'яті продовжує всеукраїнську безстрокову акцію "Родинні історії війни", засновану 2020-го. Щоб взяти участь в акції, потрібно опублікувати свою історію в будь-якій соцмережі під хештегом #РодинніІсторіїВійни, додати фото героя історії і, за можливості, накласти на нього зображення маку пам'яті.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше українці розповіли, як ставляться до святкування Дня перемоги та Дня пам'яті. Відповідне опитування провели соціологи Фонду "Демократичні ініціативи".

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Круглий стіл» : «Множинне громадянство – можливості для українців» 14.

«Круглий стіл» : «Множинне громадянство – можливості для українців» 14.

Засідання «круглого столу» на тему: «Множинне громадянство – можливості для українців будь-якого етнічного походження»

«Круглий стіл» : Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру? 14.

«Круглий стіл» : Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру? 14.

Засідання «круглого столу» на тему: «Чому необхідно невідкладно ухвалити закон «Про адміністративну процедуру?»

«Укрзалізниця»  заявила передачу в оренду комерційних площ 24 вокзалів: з якою метою.

«Укрзалізниця» заявила передачу в оренду комерційних площ 24 вокзалів: з якою метою.

Замість збитків - прибутки. В "Укрзалізниці" почнуть здавати в оренду площі на вокзалах. Так хочуть заробляти і за ці кошти поліпшувати інфраструктуру для пасажирів. До кінця літа планують здати в оренду площі на 24 вокзалах. Дивіться онлайн новин...

Форум  «Україна 30. Економіка без олігархів» : заяви Зеленського, Венедіктової і міжнародних партнерів

Форум «Україна 30. Економіка без олігархів» : заяви Зеленського, Венедіктової і міжнародних партнерів

Корупція - це корозія, що руйнує державну машину. З метафор та порівнянь розпочався другий день Всеукраїнського форуму "Україна 30", присвяченого економіці без олігархів. Президент Володимир Зеленський наголосив на однакових правах для всього бізн...

«Під оплески і вигуки ганьба!» : Василь Вірастюк склав присягу в Раді / включення.

«Під оплески і вигуки ганьба!» : Василь Вірастюк склав присягу в Раді / включення.

Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт про податкову амністію. На початку засідання присягу народного депутата склав Василь Вірастюк, який у судах доводив перемогу на довиборах. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BB...

Как ОБСЕ помогает поймать Россию на Донбассе? - Донбасс Реалии.

Как ОБСЕ помогает поймать Россию на Донбассе? - Донбасс Реалии.

Наблюдатели ОБСЕ – единственные представители международного сообщества на оккупированном Донбассе. СММ, используя беспилотники, фиксирует российскую военную технику на востоке Украины. Но представителям миссии целенаправленно мешают работать – в ...