Можна заощадити. Медики довели користь картоплі при спортивних тренуваннях

pixabay.com

Вчені повідомляють, що споживання картопляного пюре під час тривалих тренувань працює так само, як і комерційні вуглеводні гелі.

Таким чином, дослідники вважають, що можна використовувати картоплю для підтримки рівня глюкози в крові і підвищення працездатності у спортсменів.

«Дослідження показали, що вживання концентрованих вуглеводних гелів під час тривалих вправ підвищує доступність вуглеводів під час вправ і покращує результати тренувань», — говорить професор кінезіології і суспільної охорони здоров’я Університету Іллінойсу Ніколас Бурд, який очолював дослідження.

За його словами, картопля є «багатообіцяючою альтернативою» для спортсменів, тому що вона являє собою багате поживними речовинами і цілісне джерело вуглеводів. Крім того, вона не такий солодка, як звичні спортивні гелі.

У дослідженні взяли участь 12 велосипедистів. Щоб пройти відбіркові змагання, велосипедисти повинні були досягти певного порогу для аеробної підготовленості і виконати 120-хвилинне випробування на велосипеді. Їх розбили на три групи, одна споживала тільки воду, друга комерційно доступний вуглеводний гель, третє еквівалентну кількість вуглеводів, отриманих з картоплі.

Протягом усієї вправи команда вимірювала рівень глюкози в крові учасників, температуру тіла, інтенсивність вправ, спорожнення шлунка і шлунково-кишкові процеси.

«Ми не виявили відмінностей між показниками роботи велосипедистів, які отримували вуглеводи, вживаючи картоплю або гелі в рекомендованих кількостях близько 60 грамів на годину під час експериментів. Обидві групи показали значне підвищення продуктивності, якого не досягли ті, хто споживає тільки воду», — сказав Ніколас Бурд.

Концентрація глюкози в плазмі зросла приблизно однаково в обох групах. Однак ті, хто споживав картоплю, значно частіше відчували здуття шлунка, біль і метеоризм, ніж в інших групах. Це може бути результатом більшого обсягу картоплі, необхідного для відповідності глюкози в гелях.

Проте, на думку дослідників, показники вказують на те, що обидва вуглеводних продукти добре переносилися більшістю велосипедистів.

«В цілому, наше дослідження є доказом концепції, яка показала, що спортсмени можуть використовувати цільні харчові джерела вуглеводів в якості альтернативи комерційним продуктам», — підкреслили автори роботи.

Новини по темі

Apple видалить 181 додаток, пов'язаний із вейпінгом.

Компанія Apple видалить з Apple Store 181 програму, пов'язану з курінням вейпу, через занепокоєння щодо шкоди, яку спричиняють електронні сигарети.

Нобелівський парадокс. Як захистити себе від раку і старіння за допомогою браку кисню

Гипоксия поможет уберечь себя от рака, диабета и старения. Бред? Не совсем.

1

Навіщо пити воду при схудненні: дієтолог пояснила важливі нюанси.

За її словами, вода необхідна організму для відновлення енергії

3 1

Гороскоп на 16 ноября. Кого ждет большой сюрприз

Цієї суботи зірки зійшлися зовсім незвичайним способом. Що це означає для представників знаків зодіаку?

2

Гороскоп. Який знак зодіаку найкрасивіший

Краса — поняття суб'єктивне. Однак деякі знаки зодіаку привертають більше уваги представників протилежної статі, ніж інші.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie