Справа Шеремета: Європейський суд прийняв заяву Антоненка проти України.

Європейський суд з прав людини прийняв заяву підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка проти України.

Захист Антоненка наполягає, що він був затриманий незаконно. Вони звернули увагу на те, що поліція затримала його 12 грудня не пізніше 15:10. Однак в документах вказано інший час - 23:05. А підставою для затримання стала постанова слідчого судді, винесена о 18:40. Тобто, до цього часу Антоненко вже як мінімум 3,5 години був не на волі.

Заявники також висловили впевненість, що повідомлення про підозру було необгрунтованим, так як грунтувалося "виключно з схожості в манері ходи з передбачуваним злочинцем на відео".

"Висловлювання президента і Голови парламенту (подяка поліцейським, наявність відповідей на усі питання, окрім тих, хто замовник), Генерального прокурора ("встановлені особи, що власне вчинили злочин"), міністра внутрішніх справ і його заступника (щодо зберігання заявником вибухівки, "якою можна вбити велику кількість людей"), заступника голови Національної поліції ("відомі нам по минулим злочинам") тощо не можна вважати обережними і спрямованими на інформування громадськості про діяльність правоохоронних органів. Вони мали суто пропагандистський характер і, з урахуванням положення спікерів, істотно впливали на рішення про запобіжні заходи.

Строк досудового розслідування також не можна вважати розумним, оскільки справа не була складною. За час тримання заявника під вартою фактично ніяких слідчих дій, спрямованих на отримання істини, так і не було проведено.

Клопотання про зміну запобіжного заходу від 22.01.2020, 06.05.2020 не були розглянуті суддями по суті".

Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 3 підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.

Новини по темі

В Арктике айсберг перевернулся в океане вместе с людьми.

В Арктике айсберг перевернулся вместе с двумя участниками экспедиции знаменитого экстремального путешественника Майка Хорна

1

«Танці з зірками» : хто залишив шоу

20 вересня вийшов четвертий випуск 4 сезону "Танці з зірками", за перемогу билося 12 пар, але в кінці одна повинна була покинути шоу. Судді оголосили свої оцінки, глядачі провели своє голосування.Олег Винник і Олена Шоптенко, Надія Мейхер і Кирило...

2

Резніков – про миротворців ООН на Донбасі: питання поки відкладене.

Водночас, воно не зняте з порядку денного

1 1

Православні християни сьогодні відзначають Різдво Пресвятої Богородиці.

Різдво Пресвятої Богородиці є одним із дванадцяти найважливіших релігійних свят

1

Почалася міжнародна кампанія солідарності із шахтарями КЗРК, підписати листа підтримки може будь-хто. профспілки Волинець.

Незалежна профспілка гірників України та Глобальний союз IndustriALL оголосили про початок міжнародної кампанії солідарності із шахтарями Криворізького залізорудного комбінату.

1

Никто больше нас не хочет мира, но…

Я не знаю кого-то, кто бы так сильно хотел окончания войны, как мы. Мы реально на пределе. Но мы не готовы к миру "любой ценой, договоримся где-то посередине". У нас у всех есть дети, у некоторых внуки. И мы знаем, что если не закончим войну побед...

1 3

За тиждень рятувальники знешкодили 487 вибухонебезпечних предметів на Донбасі. ОС.

У районі проведення операції Об'єднаних сил підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій України відновлюють інфраструктуру населених пунктів і допомагають місцевим жителям.

2

У поліції розповіли про другий день святкування Рош га-Шана в Умані.

Ситуація у районі проведення паломництва стабільна і контрольована.

1

А що там з виборами Президента НАН України?

Ще навесні в Національній академії наук планувалося проведення Загальних зборів, де мали обрати нового очільника, членів Президії, вирішити стандартні для таких зборів питання і таке всяке. Епідемія коронавірусу внесла свої корективи і Загальні зб...

2 1

«Ватница» из «ДНР» возмутилась, что боевики на блокпостах занимаются грабежами.

Сторонница боевиков так называемой ДНР жалуется в соцсетях на действия оккупантов, которые закрыли доступ к прифронтовой Старомарьевке для всех, у кого нет местной прописки и грабят людей на блокпостах

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie