Техогляд 2022 для всіх: хто пройде, а хто – ні

Починаючи з вересня 2022 року всі автомобілі на українській реєстрації знову повинні будуть регулярно проходити обов'язковий техогляд. Це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

АвтоОбоз розбирався, які автомобілі зможуть його пройти, а у кого з власників транспортних засобів можуть виникнути проблеми та чому.

Для початку нагадаємо, що в Україні скасували процедуру обов'язкового проходження техогляду у 2011 році. Це стосувалося власників легкових автомобілів, які використовують своїх "залізних коней" виключно в особистих цілях. А вся комерційна техніка, включаючи ліцензовані таксі, продовжувала регулярно проходити техогляд. Процедуру з 2012 року проводять приватні компанії, які мають відповідний дозвіл від Мінінфраструктури та внесені до реєстру МВС.

Техогляд "для всіх" повинен повернутися до вересня 2022 року

Однак відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підписаному у 2014 році, техогляд "для всіх" повинен повернутися не пізніше, ніж через 5 років після вступу в силу документа в повному обсязі, тобто до вересня 2022 року.

Навесні нинішнього року Мініфрастуктури опублікувало чергову версію Проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів". На сьогодні він так і не був реалізований, але прийняти його рано чи пізно доведеться. Що в цьому випадку чекає автолюбителів?

Порядок проходження техогляду

Згідно із законопроектом, легкові автомобілі (з кількістю пасажирів до 9) повинні проходити техогляд через 4 роки після першої реєстрації, а далі – раз в 2 роки. Якщо автомобіль використовується в таксі, техогляд повинен проводитися щорічно.

Проходити техогляд потрібно протягом місяця з дати першої реєстрації. Наприклад, якщо авто зареєстровано 10 січня 2018 року, то це необхідно буде зробити до 10 лютого 2022 року.

Проходити техогляд незалежно від дати першої реєстрації будуть зобов'язані:

  • нові власники автомобілів протягом 10 днів після перереєстрації транспортного засобу на своє ім'я;

  • після ДТП, в яких були пошкоджені елементи машини, що впливають на безпеку водіння (підвіски, системи управління, подушки безпеки, системи гальмування, деформація кузова)

  • у разі виявлення істотних неполадок на дорозі.

Кому не потрібно проходити техогляд?

Обов'язковому технічному контролю не підлягають транспортні засоби:

  • які рухаються зі швидкістю до 25 км/год;

  • які не використовуються на дорогах загального користування;

  • з об'ємом двигуна, що не перевищує 125 куб см, або електродвигуном потужністю до 4 кВт.

Де проходити техогляд?

В Україні зареєстровано близько 10 млн автомобілів та близько 800 сертифікованих центрів, що мають законні підстави проводити техогляд. Таким чином, протягом року кожен такий центр повинен провести перевірку приблизно 6250 тисяч авто. З урахуванням того, що в 2022 році 260 робочих днів – щодня на станції буде проходити техогляд 24 машини – 3 авто на годину. Що встигне перевірити майстер за 20 хвилин, залишається загадкою...

Хто не зможе пройти техогляд?

Відповідно до вимог до технічного стану автомобіля, перерахованих в постанові уряду, у певної категорії автовласників можуть виникнути проблеми з техоглядом. Його можуть не пройти авто, які побували в серйозних ДТП, а це – більшість "битків" з США, "евробляхі", технічний стан яких у більшості випадків не відповідає чинним в Україні нормам Євро 5, а також будь-які транспортні засоби зі змінами в заводській конструкції.

У певної категорії автовласників можуть виникнути проблеми з техоглядом

Як каратимуть?

Якщо автомобіль вчасно не пройшов обов'язковий техогляд, власник отримає штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – поки це 1700 грн. При повторному порушенні загрожує позбавлення водійських прав.

Як розповідав раніше OBOZREVATEL, в Україні автомобілістів зобов'яжуть протягом 10 днів після покупки та перереєстрації на своє ім'я б/у авто проходити техогляд. Ряд нововведень може вступити в силу у 2022 році.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Поставити Путіна в незручну ситуацію, – Фурса про знижку для Росії на транзит газу.

Поставити Путіна в незручну ситуацію, – Фурса про знижку для Росії на транзит газу.

Україна пропонує Росії знижку у 50% на транзит газу. Якщо країна-агресорка погодиться – ціна на нього може суттєво впасти. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал ...

Олександр Пономарів - законодавець сучасної культури мови - ГЕН УКРАЇНЦІВ з Іриною Фаріон.

Олександр Пономарів - законодавець сучасної культури мови - ГЕН УКРАЇНЦІВ з Іриною Фаріон.

Мовознавець лицарського гарту, законодавець сучасної культури мови, кодифікатор правописних норм, перекладач, журналіст, професор, академік та розвінчувач ліберального гасла "єдина країна - єдіная страна". Про Олександра Пономарева - ідеолога агре...

«Схитрувати не вийде» : До яких обмежень готуватися мешканцям Києва у разі  «червоної»  зони /включення.

«Схитрувати не вийде» : До яких обмежень готуватися мешканцям Києва у разі «червоної» зони /включення.

Київ за кілька днів може перейти до "червоної» зони карантину. Прогнозує столичний голова Віталій Кличко. У п'ятницю Комісія з надзвичайних ситуацій мала узгодити точну дату, натомість затвердила перелік протиепідемічних обмежень, які запровадять ...

Дуже ефективно, – Комісаренко виступив за змішування вакцин.

Дуже ефективно, – Комісаренко виступив за змішування вакцин.

Вакцинація наразі є єдиним шляхом ефективної боротьби з коронавірусом. Але до цього треба звичайно додати і протиепідеміологічні заходи. Читати на сайті:

Зеленський ще остаточно не визначився, –  «слуга народу»  Фролов про ймовірну відставку Тарана.

Зеленський ще остаточно не визначився, – «слуга народу» Фролов про ймовірну відставку Тарана.

У ЗМІ у вересні з'явилася інформація про те, що міністра оборони Андрія Тарана можуть відправити у відставку. Однак щодо цього питання Володимир Зеленський ще остаточно не визначився. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал он...

1

Повінь в Іспанії: будинки затоплені, а авто пливуть вулицями.

Повінь в Іспанії: будинки затоплені, а авто пливуть вулицями.

Іспанський регіон Аліканте раптово накрила повінь. Стихію спричинила величезна кількість опадів. Через це вулиці перетворилися на канали, затоплені водою. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Ка...

3 19