Львівщина у трійці лідерів з кредитування по програмі «Доступні кредити 5-7-9%».

Верховна Рада ще у квітні передбачила у Державному бюджеті спеціальний фонд обсягом 2 млрд грн, з якого малі підприємці отримують гроші на розвиток бізнесу. Це дозволило запустити програму Президента «Доступні кредити 5-7-9%». Загалом по Україні, на кінець серпня в рамках цієї програми вже видано 2597 кредитів на загальну суму 6,127 млрд грн.

На думку експертів, відсутність дешевих кредитів, потрібних для розвитку – одна з найбільших проблем українського бізнесу. Під час карантину, спричиненого коронавірусом, ця проблема ще більше загострилася, і уряд спробував розширити ініційовану президентом Володимиром Зеленським державну програму «Доступні кредити 5-7-9%». Тож впровадження цієї програми, за дорученням Кабінету Міністрів, здійснює Фонд розвитку підприємництва через банки-партнери, які володіють технологіями та активно кредитують цільову групу програми – мікро- та малі підприємства.

Слід зазначити, що кредити під 5, 7 чи 9 відсотків за державною програмою значно дешевші, ніж вартість звичайних позик, які надають банки українському бізнесові. Частина з них має навіть нижчий відсоток, ніж облікова ставка НБУ, за якою Нацбанк надає позики рефінансування комерційним банкам. Тому бажаючих отримати такий кредит дуже багато. Але, не зважаючи на критику, пов’язану із складністю алгоритму отримання дешевих кредитів, програма «Доступні кредити 5-7-9%» працює.

Не пасе задніх у процесі видачі доступних кредитів і Львівщина. Так, за час дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» у Львівській області видано 312 кредитів До програми долучилися 7 львівських банків – АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК». Сума виданих кредитів – 442 млн грн. За цим показником, Львівщина увійшла у трійку лідерів в Україні.

Також, враховуючи складність алгоритму отримання кредиту, з боку влади було пом’якшено вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу, знято обмеження щодо напрямків використання коштів та максимальної суми кредиту. Це дозволило збільшити кількість виданих кредитів банками учасниками програми, у тому числі, на Львівщині. Цілі кредитування – реалізація інвестиційних проєктів, поповнення обігових коштів, рефінансування попередньо отриманих кредитів.

За даними Львівської облдержадміністрації, найбільше програмою «Доступні кредити» скористалися підприємці, які ведуть свою діяльність у сільському господарстві, переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, охороні здоров'я та надання соціальної допомоги.

Як заявив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький: «Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%», запроваджена за ініціативи Президента України та Кабінету Міністрів України, спрямована на підтримку інвестиційних проектів мікро- та малих підприємств. І дуже приємно, що Львівщина тут займає лідируючу позицію. Це так само сприятиме легалізації та розширенню бізнесу, створенню нових робочих місць. Закликаємо підприємців активно використовувати можливості, які сьогодні надає держава».

Таким чином, президентська програма «Доступні кредити 5-7-9%» дала змогу зменшити негативний ефект від коронакризи для малого та середньому бізнесу, що дозволило, зокрема, зберегти тисячі робочих місць по всій країні і на Львівщині, зокрема.

Новини по темі

Коронавірус в Україні: міністр фінансів розповів про витрати.

Міністр фінансів України Сергій Марченко навів дані про витрати з так званого "коронавірусного фонду", які викликали критику опонентів нинішньої влади через використання цих коштів на інші цілі, зокрема на будівництво доріг. "Я вам скажу прості ци...

1

Курс долара в Україні може різко зрости: аналітик назвав цифру.

Гривня може девальвувати

1 1

Збір легкових авто в Україні впав в 15 разів

У серпні на заводах в Україні вироблено 121 од. автотранспортних засобів.

1

Марченко пояснив, чому в бюджеті-2021 витрати на Офіс президента збільшили на 300 млн.

У Зеленського заявили про готовність скоротити штат

1 1

Деякі зауваження щодо проєкту Держбюджету-2021

Найм’якіший вираз, яким можна охарактеризувати представлений проєкт Державного бюджету України на 2021 рік – це «надміру оптимістично». The post Деякі зауваження щодо проєкту Держбюджету-2021 appeared first on Тверезий погляд.

1 2

Міністр фінансів України прокоментував можливість дефолту.

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що український уряд виключає можливість дефолту."Виключається... Я простий наведу приклад. Ви живете на майданчику із сусідами. Ви прийшли до них одного разу і кажете: позичте мені гроші - мені потр...

1 1

У Мінфіні оцінили ймовірність дефолту

У Мінфіні вважають, що не можна зловживати реструктуризацією боргів.

1

ТОП-6 порад для тих, хто шукає роботу під час кризи.

Щоб привернути увагу роботодавця, потрібно вміти себе зарекомендувати. Він має знати, за що платить і яку користь вас отримає.HRM-менторка Катерина Бандуровська у "Happy Monday" дає поради, як вижити у середовищі постійної конкуренції і правильно ...

1

Акциз на сигарети і алкоголь підвищать вперше з 2018 року.

У Мінфіні впевнені, що подорожчання не приведе до збільшення тіньового ринку..

1

Палиця пояснив, чому в Україні такі високі податки

Політик вказав на цікавий нюанс

4 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie