16 вересня: свята, прикмети та іменинники

У четвер, 16 вересня, згідно з народним календарем, відзначається Домна Доброродна. Також на цей день випадає іудейське свято Йом-Кіпур.

Православні іменини святкують Олексій, Андрій, Василь, Василина, Володимир, Юхим, Іван, Ілля, Костянтин, Михайло, Микола, Петро, Роман, Сергій, Пилип. Вважається, що за прикметами цього дня можна визначити, якою буде погода найближчим часом. Що можна й що не можна робити 16 вересня, розповідає OBOZREVATEL.

Домна Нікомидійська постраждала за віру на початку ІV століття
Домна Доброродна

16 вересня православна церква вшановує пам'ять святої Домни Никомидійської – язичницької жриці, яка увірувала в Христа і постраждала за свою віру на початку ІV століття. Також відзначається пам'ять мучениці Василини Никомидійської, яка постраждала у віці 9 років під час гонінь Діоклетіана.

Наші пращури на Василину робили генеральне прибирання в хатах, спалюючи все непотрібне, щоб холодна пора року пройшла благополучно і ніхто не захворів. Також намагалися прибрати льон, поки не прийшли рясні дощі та холоди.

Василина Нікомидійська постраждала під час гонінь Діоклетіана
Йом-Кіпур

Йом-Кіпур (День очищення, День спокутування, Судний день) – головне свято в іудаїзмі. Відповідно до Талмуду, цього дня Бог ухвалює остаточне рішення щодо долі кожної людини на майбутній рік.

Євреї проводять цей день у покаянні, пості та молитвах. Традиційне побажання на Йом-Кіпур: "Щоб Ваше ім'я було вписане до Книги життя і скріплено печаткою".

Йом-Кіпур – головне свято в іудаїзмі
Що не можна робити 16 вересня
  • Лінуватися.

  • Дивитися в дзеркало до світанку.

  • Залишати в оселі сміття.

  • Відмовляти в допомозі.

  • У Йом-Кіпур іудеям забороняється пити та їсти; вмиватися, доглядати за шкірою, вдягати шкіряний одяг і вступати в інтимні стосунки.

16 вересня тепло – зима довга буде
Прикмети 16 вересня
  • Яскраво-червоний захід – скоро прийдуть холоди та заморозки.

  • Дощ – до сухої осені.

  • Тепло – зима довга буде.

Раніше OBOZREVATEL публікував церковний календар на вересень 2021 року. На початку осені православні в Україні відзначають кілька великих свят.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

Регіони бунтують: тягар комуналки на місцевій владі / Чи є гроші на субсидії - ВЕЛИКА ПОЛІТИКА.

- Регіони бунтують. Навіщо Кабмін переклав увесь тягар комуналки на місцеву владу? - Субсидії будуть, але не усім. Чи вистачить в бюджеті грошей на допомогу українцям? Про це і не тільки в середу о 20:20 у "Великій Політиці" на 5-му каналі. Гостям...

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Поки ВРП блокувала судову реформу, Вовк встиг довести свою доброчесність, Честь і НЕчесть.

Більшість антигероїв передачі "Честь і НЕчесть" мали б давно звільнити, та через лояльність Вищої ради правосуддя, вони залишаються на своїх посадах. Розірвати коло кругової поруки мала б Етична рада. Читати на сайті:

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова - 01.10.2021

Ведучий: Віталій Портников Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

ПІДСУМКИ ТИЖНЯ з Анною Мірошниченко - 03.10.2021

Ведуча: Анна Мірошниченко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

ПРЯМИМ ТЕКСТОМ з Юрієм Луценком - 30.09.2021

Ведучий: Юрій Луценко Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

ДІЙОВІ ОСОБИ - 28.09.2021

Ведуча: Лариса Губіна Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️