Максим Колиба: ​Більшовизм як лінія зіткнення в українському суспільстві.

Ми вже звикли, що у нас є громадянське суспільство. Ми звикли, що є волонтери, активісти, що стають політиками та чиновниками. І це – добре.

Але в Україні завжди присутнє поняття «трьох гетьманів», і зараз воно трансформувалося у своєрідний більшовизм. Це коли формується прошарок «правильних» і «неправильних» людей. Через певні об’єктивні чи суб’єктивні причини.

Ось скажімо, журналісти посварились через якусь незрозумілу оборудку з грішми та організацією на Громадському. І це ж нічого, якщо вони між собою посварились – усяке в житті буває. Ситуація гірша. Бо будь-хто, хто має контакти, скажімо, зі Скрипіним, ледь не автоматично зараховується в «вороги народу» іншою частиною конфлікту.

Так само з діячами, що або відкрито не підтримували, або були досить пасивними під час Майдану. Вони певними представниками громадянського суспільства також записуються у «вороги народу», і кожен, хто захоче почути їхню професійну думку, також стає «не таким».

Це стосується і загалом світогляду. От якщо ти не маєш ліберальних поглядів на права людини – то й говорити нема про що. Або якщо не дотримуєшся етнонаціоналістичних думок щодо Бандери та української мови – то відразу треба ставати «в позу» і піддавати співрозмовників остракізму.

Категоричність у сприйнятті людей, поділ на своїх та ворогів – це і є більшовизм. Несприйняття іншого погляду людей з іншим світоглядом – це шлях в нікуди.

Єдиним критерієм несприйняття може бути хіба лінія фронту Україна – росія, бо ворог є реальним, і він бажає нашої загибелі. Тоді можна застосовувати і остракізм, й просто відторгнення усіх, хто працює з імперцями. Це стає зрозуміло та виправдано – все-таки, питання життя й смерти.

Зі сприйняттям тих, хто є по один бік фронту, варто працювати. Бо можна переконувати, сваритися, бути незгодними, але завжди бути готовими разом працювати для України.

А ось думати, що є лише одна правильна думка, незважаючи на жодні аргументи, і ця думка саме у вас – це шлях до справжнього розбрату й загибелі. І його варто уникати.

---

Телеграм-канал https://t.me/kolybabloginfo

Блог https://mkolyba.wixsite.com/kolybablog

Новини по темі

«Правда про їхню негідну діяльність добре відома» : Епіфаній прокоментував рішення суду щодо книги про Стуса.

За його словами, реакцією на рішення суду український народ доводить: тиранія Радянського союзу більше ніколи не матиме місця у нашій державі.

1

Міністерство реформуватиме систему освіти за п'ятьма напрямками.

Міністерство освіти і науки (МОН) України працює над п'ятьма важливими завданнями, повідомив в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет.

1

Філарет зізнався, що співпрацював з КДБ

Він не побачив у цьому нічого ганебного

2

Родини загиблих у авіакатастрофі курсантів отримали грошові виплати.

19 жовтня 2020 року обласні військові комісаріати (ТЦК та СП) Сухопутних військ ЗСУ провели виплату одноразової грошової допомоги родинам курсантів Харківського національного університету Повітряних сил, які трагічно загинули 25 вересня 2020 року ...

6

Банери на підтримку книги «Справа Василя Стуса» вивісили на центральному мосту в Дніпрі.

На центральному мосту в Дніпрі 20 жовтня відбулася акція на підтримку книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".

5 1

Актор і пропагандист Корчевніков приїхав до Києва – фото.

Відомий кремлівський пропагандист, актор і зірка серіалу “Кадетство” Борис Корчевніков знову відвідав Київ. Про це сам пропагандист повідомив в Instagram в понеділок, 19 жовтня. Він опублікував фото, зроблене на в’їзді в українсь...

18

91-річний Філарет розповів, як хворів на коронавірус і лежав у реанімації.

Він зазначив, що медицина перебуває у важкому стані

1 1

Комфортні умови навчання в університетах – МОН реалізує спільний проєкт з ЄІБ та НЕФКО.

Сьогодні, 20 жовтня 2020 року, відбулась спільна нарада групи управління і підтримки проєкту з енергомодернізації українських університетів за участю заступника Міністра освіти і науки України Ігоря Гарбарука, представників Міністерства фінансів У...

9

У коронавірусу можуть статися летальні для нього мутації, внаслідок чого він зникне – лікар.

На сьогодні внаслідок мутацій коронавірус став більш заразним

15 2

Черга на тиждень вперед. У Харкові обурені, що майже у всіх COVID-лікарнях немає КТ-сканерів, але є фонтани

У Харкові пацієнти з підозрою на коронавірус змушені по кілька днів чекати, щоб зробити комп’ютерну томографію. Тільки КТ може вчасно показати ускладнення у вигляді пневмонії.

6 2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie