Індекс БігМака. Гривня поліпшила позиції, але все одно залишається однією з найбільш недооцінених валют у світі

Журнал The Economist випустив свіже дослідження порівняння купівельної спроможності валют на основі ціни знаменитого бургера мережі McDonald’s.

Українська гривня знову виявилася однією з найбільш недооцінених валют у світі, говориться в результатах дослідження Індекс БігМака журналу The Economist.

За даними журналу, БігМак в Україні коштує 57 грн, а в США - $ 5,67. Таким чином, українська гривня виявилася недооціненою на 58% до американського долара. За версією The Economist, реальний курс української національної валюти має становити 10,05 грн за долар.

У порівнянні з 2019 роком гривня трохи поліпшила свої позиції в рейтингу. Тоді українська валюта була недооцінена на 65,2%.

Серед інших недооцінених валют The Economist назвав турецьку ліру (61%), азербайджанський манат (58,9%) і російський рубль (61,2%).

Журнал The Economist публікує Індекс бігмака щорічно з 1986 року. Індекс заснований на теорії паритету купівельної спроможності. В основі дослідження лежить вартість бургера Біг Мак в McDonalds в різних країнах світу з вартістю цього ж бургера в США. У виданні стверджують, що Індекс бігмака показує віддалену перспективу зміни вартості валют в середньому в наступні десять років.

Нагадаємо, що в 2019 році гривня зміцнилася щодо долара на 19% , посівши перше місце за цим показником серед всіх валют світу.

Новини по темі

Коронавірусом заразилася нафта

На минулому тижні основним тригером були новини про коронавірус.

86,5 млрд грн: Гончарук представив план будівництва доріг у 2020.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук назвав цьогорічний бюджет на дорожнє будівництво "безпрецедентним в історії України".

1

Верланов: Податкова зменшила кількість судових спорів з бізнесом майже на чверть.

За словами Верланова, кількість судових справ за участю ДПС у 2019 році зменшилась на 24,6% порівняно з 2018 роком.

1

Світові фондові ринки падають через посилення страхів щодо коронавірусу.

Японський індекс Nikkei продемонстрував найбільше внутрішньоденне падіння за п'ять місяців в понеділок на чолі з акціями туристичного сектора на тлі побоювань про те, що новий коронавірус з Китаю може забрати більше життів, ніж передбачалося раніше.

1

Компенсації за затримку виплат: Кабмін передав до Ради законопроект.

Законопроект направлять на розгляд народних депутатів.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie