Польща запропонувала змінити нормандський формат переговорів щодо Донбасу.

Республіка Польща виступає за перегляд нормандського формату і залучення до переговорів щодо завершення війни на Донбасі, Європейського союзу та США.

Про це на полях Мюнхенської конференції з безпеки заявив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, повідомляє «Укрінформ».

«Можливо, настав час підняти одне дуже важливе питання: чи нормандський формат є хорошою інституцією для вирішення цієї проблеми?… Ми підтримуємо формат, оскільки президент Зеленський і українці його підтримують, але, можливо, маємо пошукати інші рішення», – зазначив Чапутович і додав, що три члени формату – Німеччина, Франція та Росія – шукають можливості для глибшої співпраці.

Він повідомив, що Польща як непостійний член Ради Безпеки ООН (упродовж 2018-2019 років – ред.) намагалася залучати до обговорення питання України якомога більше міжнародних гравців.

«Ми дискутували про можливість миротворчої операції, включення і притягнення до дискусії США, можливо Великої Британії. Утім, насамперед, ми зараз не маємо представника нашої позиції, ЄС як інституції»,- зазначив глава польської дипломатії.

Він додав, що, можливо, до дискусії варто було б залучити високого представника ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля.

Чапутович також підкреслив, Росія є стратегічним викликом для країн ЄС, зокрема Швеції, Польщі та інших, але відповідати на цей виклик слід не лише в рамках ЄС, але і НАТО. «Залучення США до розв’язання цього конфлікту має вітатися. Польща вітатиме інтернаціоналізацію дискусії і чекатиме на відповідні кроки з боку України», – сказав Чапутович.

Глава польської дипломатії також зауважив, що Росія намагається заперечити свою присутність на Донбасі, намагаючись перекласти відповідальність за ситуацію в регіоні лише на українську сторону.

«Але водночас ми знаємо, що наявність ексклюзивного російського озброєння (на Донбасі – ред.) є очевидним підтвердженням російської присутності на Донбасі», – зазначив очільник МЗС Польщі.

Нагадаємо, у Кремлі не виключили зміни складу учасників «нормандського формату». Заступник держсекретаря США з політичних справ Девід Хейл повідомив, що ведуться дискусії про розширення нормандського формату переговорів.

Водночас заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко заявив, що Москва негативно ставиться до ініціативи розширити «нормандський формат».

Голова громадської організації «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко не виключив, що до переговорів у нормандському форматі можуть приєднатися США і Велика Британія.

Автор: Валерій Савицький

загрузка...

Фото: 24 Канал

Новини по темі

Цілепокладання та планування: курс Персональна ефективність.

Результати дослідження проведеного у Гарвардському університеті (Harvard University) та Стенфордському дослідницькому інституті (Stanford Research Institute) показали, що 85% успіху людини у сучасному світі залежить від так званих м'яких навичок (...

Чому не треба йти до церкви під час карантину

На час карантину українцям не радять відвідувати церкви.

2

Вакцинация БЦЖ снижает смертность от коронавируса

В КНР и РФ обязательная вакцинация БЦЖ (А) проводится

1 1

Найбільше хворіють 30+ та у Печерському районі: статистика коронавірусу у Києві.

Як поширюється коронавірус у Києві, читайте на сайті Факти ICTV.

1 1

Ляшко: Україна чекає ще 100 тисяч тестів для перевірки коронавірус.

Тести мають доставити в Україну сьогодні.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie