Навіщо Зеленський повернув радянський призовний вік: усі подробиці.

Президент Володимир Зеленський, який не служив в армії, підписав указ, згідно з яким знижується призовний вік. І в армію будуть закликати не з 20, а з 18 років. Як раніше в СРСР, а пізніше і в незалежній Україні. Виходить, що випускники будуть потрапляти в армію прямо зі шкільної лави.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на видання “Країна”.

Про повернення призову з 18 років говорили ще в жовтні 2019 року в Генштабі ЗСУ.

Як заявив тоді начальник відділення комплектування Сухопутних військ підполковник Микола Качаненко, є розходження між законом “Про військовий обов’язок і військову службу” та указу президента про призов.

У законі йдеться, що призову на строкову службу підлягають громадяни, яким виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку. У той же час за останнім президентським указам закликали громадян з 20 років (цю норму ввели з 2015 року).

Однак, з урахуванням 12-річного навчання у школах в Україні діти будуть закінчувати її якраз у 18, а то і в 19 років. Більш того, навіть зараз ті діти, які навчаються за 11-річною програмою також можуть відразу “загриміти” в армію, якщо пішли в школу з 7 років (а таких чимало).

Тобто, молоді люди будуть потрапляти в армію відразу після школи, враховуючи, що весняний призов охоплює і червень – місяць, коли закінчується ЗНО.

Офіцери, які працюють у військкоматах, забирати в армію зі школи набагато легше, ніж потім ловити призовників.

“Призов на строкову службу з 18 років це правильне рішення. Плюси однозначні – кожен допризовник – школяр у нас на обліку, директори шкіл, слава богу, допомагають в цьому. Тому проблем у нас буде менше. У нас катастрофічна діра в планах за кількістю призовників, до 70 відсотків недобору. Служити ніхто не хоче. У містах ті, кому виповнилося 20 років, тут же ховаються. Тому основний контингент забираємо з сільської місцевості.

Нагадаємо, в Україні з жовтня по грудень 2019 року пройшов призов на строкову військову службу.

Раніше міністр оборони Андрій Загороднюк повідомив, що в Україні хочуть скасувати призов в армію і перейти на службу за контрактом.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися
Новини по темі

Події на Донбасі розвиваються за сценарієм Москви, – дипломат.

«Проблема у Москві, звідки продовжують керувати механізмом «контрольованої ескалації» на Донбасі», – зазначив Єлісєєв

1

Филичкин: Досрочные выборы – это единственный шанс для Зеленского отсрочить бунт.

По итогам местных выборов осенью 2020 года легитимность "зеленой" власти серьезно упадет. Об этом написал в Facebook политтехнолог из Одессы Сергей Филичкин.

1

Громадянин Узбекистану. У МВС показали фото захоплювача відділення банку в Києві і назвали його ім’я

За попередньою інформацією, особою, яка загрожує терористичним актом, є Карімов Сухроб.

1

Людям потрібно пояснити, як відбувається поділ на чотири зони і навіщо потрібен адаптивний карантин.

Президент України Володимир Зеленський вимагає чіткої комунікації уряду про умови адаптивного карантину, які починають діяти сьогодні.

1

У Зеленського кажуть, що його змусили переїхати на державну дачу.

Президент Володимир Зеленський продав будинок в селі Іванковичі Київської області і переїхав на державну дачу через вимоги охорони.Про це в інтерв'ю strana.ua розповів радник глави Офісу президента України з медіапитань Михайло Подоляк.Причиною пе...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie