Гендиректор УНЛ заявив, що для лотерейного ринку України потрібно застосувати модель Великобританії

Гордон
Гендиректор УНЛ заявив, що для лотерейного ринку України потрібно застосувати модель Великобританії

Україна повинна застосувати для організації лотерейного ринку модель Великобританії, заявив генеральний директор УНЛ Андрій Бочковський в інтерв'ю УНІАН.

"Ми постійно підкреслюємо, що виступаємо за те, щоб узяти модель Великобританії й перенести її в Україну. В УНЛ працює лотерейна система і лотерейні термінали, аналогічні тим, які працювали у Великобританії, коли їх купували. Як орієнтовну модель лотереї ми ще в середині 90-х одразу взяли досвід Великобританії, як найрозвинутішого ринку. Цей підхід залишається актуальним і зараз", – сказав він.

Бочковський вважає, що реалізація озвучених Міністерством фінансів планів приведе ринок лотерей України до ладу.

"Я впевнений, що в Україні буде розвинений, цікавий, прозорий та соціально відповідальний ринок лотерей у найближчому майбутньому. Це тільки питання часу. Міністерство фінансів і Кабінет Міністрів рухаються у правильному напрямку. Без труднощів не відбувається жоден проект. Урешті-решт ринок лотерей буде схожий на ринок Великобританії або Франції, наприклад, хоча, звичайно, і не без своїх особливостей", – заявив Бочковський.

Організовувати лотереї в Україні сьогодні мають право чотири оператори: "М.С.Л.", "Патріот", УНЛ, а також державний "Ощадбанк", але останній із моменту отримання ліцензії лотереями не займався. Кабінет Міністрів заявляв про намір затвердити ліцензійні умови для лотерейних операторів, розроблені відповідно до закону "Про державні лотереї в Україні". Згідно з планами уряду, приблизно 2 млрд грн має принести державному бюджету тільки продаж ліцензій операторам.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив наприкінці березня, що гроші від легалізації лотерейного бізнесу вже закладено в державний бюджет України на 2018 рік, і цей ринок необхідно впорядковувати. "Ми принципово вимагаємо регулювання цієї діяльності, важливо цей ринок упорядкувати і зробити цивілізованим. Це мільярди податкових надходжень, які держава втрачає щороку", – зазначив він.

Держава має жорстко контролювати операторів лотерей, вважає 77% опитаних киян, які взяли участь у соціологічному дослідженні компанії GfK Ukraine в березні цього року. 67% вважають, що операторами лотерей мають бути тільки компанії з багаторічним досвідом і гарною репутацією, 86% зазначили, що гарантувати добропорядність операторів лотерей та виплати виграшів має держава.