Полтавська облрада видала спецдозволи на користування родовищами компанії Фукса

ВГОЛОС 3

Відповідно до звернень Державної служби геології та надр України, обласна рада Полтавської області погодила надання спеціальних дозволів на користування надрами на території області ряду видобувних компаній.

Про це повідомляє прес-служба Полтавської обласної ради.

Зокрема, ТОВ «Іст Юроуп Петролеум» (раніше ТОВ «Голден Деррік») – спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) газу природного, нафти, газу сланцевих товщ; ТОВ «Твинс Груп», ТОВ «Еліон Інвест», ТОВ «Сенс-Д», ТОВ «Прайс Компані» – спеціальних дозволів на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату.

Компанії належать Павлу Фуксу, котрий відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.

«Раніше ми утримувалися від надання погоджень на отримання спецдозволів, щоб прискорити прийняття Верховною Радою України закону 3038. Це була наша принципова позиція», – сказав голова постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Сергій Мамоян.

«Закон прийнято, і тепер громади отримають частину рентної плати від видобування вуглеводнів. Зазначені компанії надали всі необхідні документи, уклали соціальні угоди з органами місцевої влади, тому ми погодили надання їм спецдозволів на користування надрами», - відзначив він.

Разом з тим, Сергій Мамоян зазначив, що депутати обласної ради контролюватимуть дотримання видобувними компаніями природоохоронного законодавства.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект щодо справедливого розподілу рентної плати за видобування нафти, природного газу і газового конденсату. http://vgolos.com.ua/news/pro_osoblyvosti_spravlyannya_rentnoi_platy_u_2018_rotsi_303921.html