Як COVID-19 передається в поїздах: швидкість показали наочно.

Шанси заразитися COVID-19 у вагоні поїзда з інфікованою людиною великі, якщо перебувати з нею в безпосередній близькості й без захисних засобів. До того ж ризик передачі пов'язаний не тільки з відстанню, а й часом присутності в вагоні.

Це під час дослідження з'ясували вчені з Саутгемптонського університету Британії. Результати були опубліковані в журналі "Клінічні інфекційні захворювання", передає MedicalXpress.

Ґрунтуючись на швидкісних маршрутах у Китаї, фахівці виявили, що ймовірність зараження у пасажирів поїзда, які сидять у межах трьох рядів по ширині й п'яти по довжині від зараженої людини (індексний пацієнт), – від нуля до десяти відсотків (10,3). Водночас середня швидкість передачі вірусу для них становить 0,32 відсотка.

Коронавірусом легко заразиться в поїзді

Крім цього, виявилося, що пасажири, які подорожують на сидіннях, безпосередньо прилеглих до хворого СOVID-19, страждали найвищим рівнем передачі вірусу – в середньому 3,5 відсотка заразилися цією хворобою. Для тих, хто сидів в одному ряду, цей показник становив 1,5 відсотка.

Також "рівень атаки" для кожного місця – кількість пасажирів на цьому місці з діагнозом COVID-19, поділене на загальну кількість пасажирів, які подорожують на одному й тому ж місці, – збільшувався на 0,15 відсотка за кожну годину, протягом якого людина подорожувала із хворим. Для тих, хто сидів на сусідніх місцях, цей показник зростання був вищим і становив 1,3 відсотка за годину.

Водночас з’ясувалося, що тільки 0,075 відсотка людей, які використовували місце, раніше займане хворим, теж заражалися.

Швидкість атаки COVID-19 на різні місця і час спільної подорожі на швидкісному поїзді
(Саутгемптонський університет)

Дослідники дійшли висновку, що, безпечним для здорової людини буде соціальна відстань на рівні не менше одного метра від хворого і протягом однієї години, проведеної разом. Після двох годин контакту відстань менше 2,5 метра може виявитися недостатньою для запобігання передачі вірусу.

Зазначається, що дослідження проходило у співпраці з Китайською академією наук, Китайською академією електроніки та інформаційних технологій і Китайським центром із контролю і профілактики захворювань. Команда WorldPop, експерти в області картографування населення, використовувала складне моделювання для аналізу анонімних маршрутів і даних про інфекції, пов'язаних із пасажирами високошвидкісних поїздів G у Китаї.

У поїздах існує підвищений ризик передачі COVID-19

Експеримент включав тих, хто мав COVID-19 під час поїздки і їхніх близьких контактів (у яких проявилися симптоми протягом 14 днів після поїздки). Дані охопили період з 19 грудня 2019 року по 6 березня 2020 року і включали 2334 пацієнтів із індексами і 72 093 близьких контактів. Час у дорозі варіювалося від менш ніж однієї до восьми годин.

"Наше дослідження показує, що, хоча існує підвищений ризик передачі COVID-19 у поїздах, розташування сидіння людини і час у дорозі щодо інфікованого може мати велике значення. Це дозволяє припустити, що під час пандемії COVID-19 важливо зменшити щільність пасажирів і сприяти заходам особистої гігієни, використання масок і, можливо, проводити перевірку температури перед посадкою в поїзд", – говорить провідний дослідник Шенджі Лай.

Як повідомляв OBOZREVATEL, в Міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю назвали місця, де найпростіше підхопити COVID-19. Ними виявилися не супермаркети.

Новини по темі

У Китаї повідомили про прорив у створенні вакцини від COVID-19: ефективна на 99%.

Препарат створює компанія Synovac Biotech

3 1

Учені сказали, коли жінки найбільш уразливі для COVID-19.

Дослідження показало, що естроген може захищати від коронавірусу

3 1

Вчені підтвердили, що люди можуть заражати тварин коронавірусом.

При цьому самі тварини навряд чи поширюють COVID-19

2 1

Щеплення від грипу допоможе українцям проти COVID-19: Ляшко пояснив зв’язок.

Він закликав усіх вакцинуватися перед початком епідсезону

Учені припинили лікувати COVID-19 відомим препаратом: він неефективний.

Дослідження провели в США

1 4

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie