До перевірок Держпраці з виявлення «нелегалів» буде залучатися Нацполіція: підписано документ.

У Державній службі України з питань праці (Держпраці) продовжують активну інспекційну кампанію з виявлення незадекларованої праці. Крім податкових інспекторів, тепер до перевірок планують залучати також органи Нацполіції.

Як інформують в головному "трудовому" відомстві, між Держпраці і Національною поліцією України підписано Меморандум про співпрацю та партнерство. Текст самого документа не опублікований.

У Держпраці вказують, що метою підписання Меморандуму є:

  • консолідація зусиль обох відомств щодо формування сприятливого середовища на ринку праці;

  • забезпечення реалізації державної політики з питань здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю юридичними і фізичними особами, які використовують найману працю.

Партнерство сторін передбачає проведення спільних заходів і обмін інформацією з питань детінізації ринку праці, вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками та забезпечення громадської безпеки та порядку під час здійснення такого контролю.

Нагадаємо, з 1 липня Держпраці у взаємодії з органами Державної податкової служби (ДПС) почала інспекцію з питань виявлення незадекларованих працівників. Такі перевірки є частиною Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік.

Раніше в Держпраці пояснили, що в основу даного Плану поклаено принцип "спочатку попередь, а потім контролюй", який почав впроваджуватися інспекторами праці з початку 2021 року. Саме тому їх робота протягом року складається з двох етапів: інформаційної (з 1 січня по 30 червня) та інспекційної кампаній (з 1 липня по 31 грудня).

Під час інформаційної кампанії інспектори праці поінформували понад 62 тис. роботодавців та їх працівників про переваги офіційного працевлаштування, в тому числі у сферах торгівлі - 36 тис., сільського господарства - 6 тис., транспорту - 5 тис., організації харчування - 3 тис.

В ході інспекційної кампанії Держпраці і ДПС об'єднали зусилля з метою виділення роботодавців, які з досить високою вірогідністю використовують незадекларованих працівників. Інформаційні бази ДПС дають Держпраці можливість відібрати роботодавців, які мають високий ризик за такими критеріями:

  1. Невідповідність кількості працівників обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) по відношенню до середніх показників по відповідному виду господарської діяльності.

  2. Наявність фактів порушення порядку оформлення трудових відносин, виявлених в ході податкових перевірок.

  3. Невідповідність кількості об'єктів оподаткування та кількості найманих працівників.

  4. Наявність випадків невідповідності кількості одночасно працюючих реєстраторів розрахункових операцій (РРО) кількості працівників із зазначенням розташування РРО.

  5. Частина працівників, залучених за договорами цивільно-правового характеру, перевищує частку працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами).

  6. Відсутність найманих працівників у платників об'єктів торгівлі, сфери послуг, у яких є ліцензії на виробництво, зберігання і реалізацію підакцизних товарів.

За інформацією Держпраці, з 1 липня, дати початку інспекційної кампанії, проведено 1 383 інспекційних відвідувань і виявлено 4054 працівника, допущених до роботи без укладення трудових договорів . Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 чоловік на одного перевіреного роботодавця. Найбільше незадекларованих працівників виявлено в Запорізькій (437), Вінницькій (364) та Хмельницькій (273) областях.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українці, які працюють неофіційно, не зможуть отримати пенсію в 60 років. Так, за новими правилами, які повноцінно вступлять в силу вже з 2027 року, для того, щоб отримати пенсію вчасно, потрібно мати від 35 років стажу.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

«Марш Рівності» -2021 в Києві. Невелика провокація і багато поліції: як все відбувалося

Вимагали рівноправності і посилення відповідальності за утиски сексменшин. "Марш рівності" у Києві зібрав до 7 тисяч учасників. Цю кількість повідомили організатори. Паралельно свою акцію провели й противники Маршу. Їх розділяли більше двох тисяч ...

8

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Реформа Зеленського тримає в страху суддівську мафію, Правосуддя по.

Рада суддів України спробувала заблокувати судову реформу. Вона не призначила своїх представників до Етичної ради та почала відверто шантажувати владу. Читати на сайті:

2 12

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Кращі за Стенфорд і Кембридж: українські студенти-фізики вибороли бронзу на Міжнародній олімпіаді.

Обійшли за результатами американську Лігу Плюща, Стенфорд, Кембридж та чимало інших. П'ятеро українських студентів-фізиків вибороли бронзу на міжнародній олімпіаді з теоретичної фізики. За одну добу вони розв'язали шість надскладних задач. З юними...

4 16

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

Колекція з 60 000 вінтажних коробок. Історія жительки Бельгії про незвичайне хобі

60 тисяч бляшанок має у колекції жителька Бельгії. Це коробки з-під солодощів, кави, а також різних неїстівних продуктів. Жінці-колекціонерці - 80 років. І вона - рекордсменка книги Гіннеса. Де зберігається унікальна колекція і чи збільшуватиметьс...

3 1

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Можуть позаздрити найкращі музеї світу. Виставка унікальних скіфських скарбів на Запоріжжі

Скіфський меч – акінак у золотому окладі, а ще прикраси та предмети побуту. У краєзнавчому музеї Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі відкрили унікальну експозицію. Усі речі представлені на виставці належали племенам, які заселяли південь України по...

7 2

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Топ сексуальних політиків, янголятко Аваков, ТікТокер Поплавський - Антон Сененко – гість Легко-шоу.

Друзі та подруги, вітаємо вас на восьмому випуску “Легко-шоу”! Сьогодні легко й весело говоримо про те, як Арсен Аваков розважається в Інстаграмі, чи розрізняє Михайло Поплавський факультет і факультатив та навіщо йому ТікТок, а ще – про вкрай ори...

2 47