Jam Factory Art Center відкрив на Підзамчі новий мистецький простір.

Новий мистецький простір від Jam Factory Art Center відкрили на вул. Механічній,5. Це вуличка у районі Підзамче. Там проводитимуть репетиції, воркшопи, виставки, лекції та кінопокази. А назвали це місце Air Space.

«Це абревіатура від artist-in-residence space. Ми задумали це місце таким чином, щоб митці з України і з-за кордону могли приїжджати на мистецькі резиденції», – розповіла директорка Jam Factory Art Center Божена Пеленська.

Зараз у просторі в межах програми Magic Carpets триває резиденція «Я там, де мені добре». Запросили митців з України та з-за кордону. Спільно з резидентами — Сергієм Петлюком (Львів), Іриною Рузіною (Київ), Гуендаліною Саліні (Рим), Якопо Натолі (Рим) можливості свого району досліджують діти, а також втілюють свої творчі задуми.

«Хочемо створити щось, від чого будемо щасливі. Ми в основному клеїмо, малюємо. Граємо в ігри, щоб зблизитися з дітьми», – каже мисткиня із Рима Гуендаліна Саліні.

Інсталяція, вироби з глини, малюнки, маски та костюми – усе це частинки з історії про істот, яких у собі побачили діти. Спільні роботи представлять публіці вже цієї п'ятниці, 18 вересня. Спонукатимуть глядача задуматися.

«Коли ми ставимо питання, ми таким чином більше розмірковуємо над тим, чи дійсно мені добре зараз, там, де я є? Чи мені добре загалом? Що я можу зробити для того, щоб бути там, де мені добре? Чи мені треба кудись піти, щоб було добре?» – пояснює кураторка проекту «Я там, де мені добре» Анна Гайда.

Головне ж приміщення Jam Factory Art Center потребує реконструкції. Воно розташоване на вул. Богдана Хмельницького, 124. Це колишня «Фабрика повидла». Ще п’ять років тому пам’ятку архітектури викупив швейцарський меценат Гаральд Біндер. Він має намір перебудувати новіші споруди, реставрувати центральну будівлю із вежею і відкрити тут сучасний арт-центр. Та зараз тривають лише підготовчі роботи. Обласна інспекція Держархбудконтролю не погоджує документів на початок реконструкції.

«Ми зараз не можемо приступити ще до повноцінних процесів реконструкції, оскільки ми ще не отримали дозволу від ДАБІ. Дуже сподіваюся, що подаючи вп'яте, ми вже мали би його отримати», – розповіла директорка Jam Factory Art Center Божена Пеленська.

Якщо ДАБІ дозволить реконструкцію, новий арт-центр «Jam Factory» відкриють на початку 2022 року.

Новини по темі

Львівську залізничну лікарню очолив Володимир Рижковський.

Львівську залізничну лікарню очолив Володимир Рижковський

1

Стильна етикетка чи дотримання закону? У тренді – комплексні рішення!.

Стильна етикетка чи дотримання закону? У тренді – комплексні рішення!

1

Власника польського Idea Bank звинувачують у причетності до фінансової піраміди.

Власника польського Idea Bank звинувачують у причетності до фінансової піраміди

1

Золочівського підприємця оштрафували на 75 тис. грн за перешкоджання перевірці

Золочівського підприємця оштрафували на 75 тис. грн за перешкоджання перевірці

1

Apple українізує голосового помічника Siri

Apple українізує голосового помічника Siri

Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу.

Львів’янка стане першою жінкою-диригенткою найпрестижнішого оперного фестивалю світу

На Закарпатті перехопили авто з нелегалами: люди їхали навіть в багажнику.

На Закарпатті перехопили переповнений нелегалами автомобіль

Зеленський косплеїть Порошенка, банери Садового, списки «ЄС» у Львові.

Зеленський косплеїть Порошенка, банери Садового, списки «ЄС»

Зеленський схвалив підвищення виплат по догляду за людьми з інвалідністю.

Зеленський схвалив підвищення виплат по догляду за людьми з інвалідністю

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie