Силовики виділяють три групи лідерів етнічних злочинних об’єднань – джерело у Нацполіції

Тиждень 4

Якщо спробувати класифікувати лідерів етнічних злочинних об’єднань, які існують на території України, то силовики виділяють три групи. Про це Тижню розповіли працівники Національної поліції України.

«Перша — представники інших національностей, які вже давно осіли в Україні, легалізувалися та мають статус громадянина. Друга група — це представники слов’янських національностей. І третя група — «гастролери». Останні не мають українського громадянства, однак серед них можуть бути утікачі-злочинці з інших країн», — розповіли вони.

Крім того, за їхніми словами, до Революції гідності великий вплив на український кримінальний світ мали представники Росії, які нібито контролювали багато сфер легального й не дуже бізнесу — від ресторанного до проституції й торгівлі наркотиками. Нині ж, як переконують правоохоронці, їхнє місце частково зайняли злодії в законі, які свого часу втікали з Грузії. Окрім того, додають силовики, за часів Януковича в Києві були активно присутні «смотрящіє» від президента Чечні Рамзана Кадирова. Із початком війни на Донбасі вони нібито покинули місто, та з 2016-го стали повертатися назад.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»