Верланов прокоментував штрафи згідно з новими законами про РРО та «кешбек».

Нові закони про РРО та «кешбек» змінили підхід до застосування штрафних санкцій. Він став суворішим.

Про це в інтерв’ю порталу «Мінфін» повідомив глава ДПС Сергій Верланов.

Читайте також: Податківцям обіцяють підвищити зарплати

«Що стосується розміру штрафів, то на сьогодні, за невидачу чека або неповну інформацію в ньому порушник платить одну гривню. І тільки якщо таке порушення буде скоєно повторно – 100% вартості проданого товару (послуги). Що змінили нові закони? – Змінився підхід до застосування штрафних санкцій. Він став суворішим», – зазначив глава ДПС.

За його словами, підприємцям дали можливість адаптуватися.

«Підвищення відбуватиметься в два етапи: за перше порушення стягуватимуть 10% вартості проданого товару (послуги), потім, з жовтня 2020 року, з моменту впровадження механізму «кешбек» – цей штраф за перший випадок порушення буде збільшений до 100%. Тобто такий же розмір, що і за другий випадок зараз», – розповів Верланов.

Глава податкової вважає, що такі розміри штрафів будуть правильними.

«Чому я вважаю це правильним? Зараз деякі великі компанії, і це ви добре знаєте, тому що, напевно, і самі з цим не раз стикалися, продають товар через ФОПів. І такий ФОП може безкарно порушувати касову дисципліну. Тому що кого ж налякає штраф в одну гривню? Тому схема така: попався на порушенні, заплатив гривню і «завмер». Далі товар реалізується вже через іншого ФОП. І все повторюється знову. Коли почнуть діяти нові правила застосування штрафів, все зміниться: порушив – доведеться відповідати фінансово. Але, звісно, порушення повинно бути належним чином доведено, задокументовано. А кожен платник податків має право на оскарження рішень податкового органу за процедурами Податкового кодексу», – підсумував глава ДПС.

Новини по темі

Укравтодор показав перші результати зважувань на дорозі.

За місяць один майданчик зважування вантажівок на трасі Київ-Чоп зафіксував понад 200 фактів порушення габаритно-вагових обмежень, рекорд поставила фура яку 9 разів фіксували з середнім перевантаженням понад 21 тонну.

3

Як працюватиме система електронних платежів на різдвяні свята.

Національний банк визначив регламент роботи системи електронних платежів (СЕП) і порядок роботи банківської системи України в період завершення звітного року. Як повідомляє прес-служба НБУ у Facebook, 26 та 27 грудня 2019 року СЕП працюватиме в ре...

1 2

НБУ назвав причини сприятливої ситуації на валютному ринку.

Ситуація на валютному ринку України в листопаді 2019 року залишалася сприятливою, що надало можливість збільшити міжнародні резерви на 2,5% до 21,9 млрд доларів.

1

Цьогоріч ЄБРР інвестував €1 мільярд в економіку України.

Міжнародні партнери України у 2019 році надали серйозну фінансову допомогу нашій державі.

1

Структуру держборгу на 22% становлять офіційні кредитори.

Структуру державного боргу України на 22% становлять офіційні кредитори.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie