У НАБУ заявляють, що законопроєкт КМУ щодо бюро – це крок до знищення відомства.

У Національному антикорупційному бюро кажуть, що проєкт закону авторства Кабінету міністрів відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності.

Джерело : НАБУ

Деталі : У бюро кажуть, що проаналізували законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність з вимогами Конституції України" та знайшли низку ключових загроз, "наслідком втілення яких стане втрата реальної спроможності НАБУ протидіяти та викривати топкорупцію в Україні":

На думку НАБУ "контрольний пакет" голосів у складі конкурсної комісії з відбору директора НАБУ фактично отримує уряд, який, окрім трьох представників від себе, призначає ще трьох зі списку, поданого донорами. Однак остаточне рішення – за КМУ, вищу ланку якого, нагадує бюро, становлять особи, підслідні НАБУ.

Остаточне рішення щодо складу комісії зовнішнього контролю з проведення щорічної незалежної оцінки (аудиту) також повністю віддається Кабінету міністрів.

Зміна статусу НАБУ – з правоохоронного на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом — тягне за собою питання вирішення трудових взаємин зі співробітниками НАБУ, яких відібрано на посади за результатами відкритого конкурсу, наголошують у бюро.

У НАБУ відзначають ймовірність, що реорганізацію можуть використати як привід для зміни кадрового складу.

Дослівно: "Отже, замість консолідації зусиль у боротьбі з топкорупцією, ми вкотре стали свідками чергового об’єднання владного ресурсу задля боротьби з НАБУ. Проте все ж не полишаємо надій на готовність до конструктивної дискусії, вже у Верховній Раді, та ухвалення зваженого рішення на користь суспільства. Зі свого боку НАБУ готове долучитися до цієї дискусії".

Що передувало : Центр протидії корупції проаналізував текст урядового законопроєкту №5070, який визначає нову конкурсну процедуру щодо призначення директора НАБУ і змінює статус бюро, та висловив думку, що причиною цього проєкту є бажання призначити "ручного" директора НАБУ.

Передісторія :

  • Згідно з чинним законодавством, відкликання з посади очільника НАБУ (нині відомство очолює Артем Ситник) не існує.
  • 15 лютого стало відомо, що Кабінет міністрів розглянув і передасть до Верховної Ради законопроєкт, який регулює роботу НАБУ і зокрема може стати підставою звільнення директора НАБУ.
  • Законопроєкт надає НАБУ статусу органу виконавчої влади та нову процедуру обрання директора. Протягом відбору нового директора його повноваження виконуватиме перший заступник. Наразі першим заступником Ситника є Гізо Углава.
  • У листопаді 2020 року президент Володимир Зеленський запевнив послів G7, що гарантує збереження посади директора НАБУ Артемом Ситником.

Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

Новини по темі

Почав мовлення новий канал команди Медведчука

26 лютого о 18:00 у супутниковому та онлайн-ефірі телеканалу "Перший незалежний", купленого представником медіагрупи Тараса Козака, розпочалося мовлення у новому форматі.

Українська правда

#політикаUA 26.02.2021 Юрій Корольчук

#політикаUA 26.02.2021 Юрій Корольчук

Юрій Корольчук, експерт з енергетичних питань Тема: Ситуація в енергетиці

#політикаUA 26.02.2021 Георгій Біркадзе

#політикаUA 26.02.2021 Георгій Біркадзе

Георгій Біркадзе, експерт з економічних та політичних питань Тема: Підсумки тижня. Економічна політика

Децентралізація. Дайджест реформи 26.02.2021

Децентралізація. Дайджест реформи 26.02.2021

ВИСТУП ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДМИТРА РАЗУМКОВА НА ЗАСІДАННІ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ 26.

ВИСТУП ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДМИТРА РАЗУМКОВА НА ЗАСІДАННІ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ 26.

ВИСТУП ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДМИТРА РАЗУМКОВА НА ЗАСІДАННІ ЧЕРГОВОЇ 5-ОЇ СЕСІЇ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ 8 СКЛИКАННЯ

#політикаUA 26.02.2021 Сергій Бабак

#політикаUA 26.02.2021 Сергій Бабак

Сергій Бабак, голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Тема: Законодавчі ініціативи у сфері освіти

#політикаUA 26.02.2021 Вадим Галайчук

#політикаUA 26.02.2021 Вадим Галайчук

Вадим Галайчук, народний депутат України Тема: Підсумки тижня. День кримського спротиву російській окупації