Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

УЗ необхідна реальна реформа, нинішні рішення поглиблюють кризу.

"Укрзалізниці" потрібна системна та комплексна реформа, а не точкові рішення, якими влада намагається покращити ситуацію в компанію, отримуючи при цьому зворотній результат. Про це заявив народний депутат з фракції "Батьківщина" Михайло Цимбалюк.

"Потрібно робити реальну реформу на УЗ. І, як говорять експерти, у тому числі міжнародні, за прикладом Німеччини, слід розділити УЗ теперішню на три підрозділи. Перший –перевезення вантажів, друге – перевезення пасажирів, і третє – це обслуговування колії і всієї інфраструктури", - зазначив Цимбалюк у ефірі телеканалу "Україна 24".

За його словами, намагання влади покращити ситуацію в УЗ окремими рішеннями, такими як списання залізничних вагонів за віком, лише погіршать стан компанії та збільшать збитки, адже без вагонів компанія втратить клієнтів, які перейдуть на альтернативні шляхи доставки вантажів.

"УЗ хоче встановити нові правила для обслуговування вантажних вагонів. Тільки для того, щоб частину їх вивезти з обслуговування, щоби власники здали на металобрухт і купували нові вагони. Все це ляже на плечі тих, хто перевозить промислову продукцію. А в кінцевому результаті -- на плечі всіх громадян, бо собівартість продукції зросте. За підрахунком експертів-фахівців, УЗ втратить в об’ємах перевезень, тому що частина з них перейде на інші види транспорту, такі як автомобільний і водний", - пояснив Цимбалюк.

Тому, на переконання депутата, влада має негайно розпочати реальну реформу УЗ, щоб відновити вітчизняну залізницю, і відмовитися від точкових рішень.

"Нині дуже важливо, щоб оточення президента Зеленського не обманювало його, а відкрило реальну ситуацію на державному підприємстві. І, нарешті, вибудовало план реальної реконструкції і відновлення УЗ шляхом реорганізації", - наголосив Цимбалюк.

Раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що влада має вирішити проблему відсутності професійного менеджменту в "Укрзалізниці" та подолати там корупцію, а не знову запроваджувати підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Водночас гендиректор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак заявив, що ініціатива Мінінфраструктури про списання залізничних вагонів за віком – це диверсія проти вітчизняної економіки та промисловості, оскільки одночасно виведуть з експлуатації понад 50 тисяч вагонів. За підрахунками експертів, через колапс на ринку перевезень втрати економіки сягнуть 2 млрд доларів щорічно, а УЗ втрачатиме щороку щонайменше 10 млрд грн.

Новини по темі
Потужний вибух на Миколаївщині: є загиблий

Потужний вибух на Миколаївщині: є загиблий

Внаслідок потужного вибуху в Новій Одесі, що на Миколаївщині, загинула жінка. Вона проживала у будинку, в якому трапився моторошний інцидент. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...

3 7

Людина-легенда та невгамовний працеголік: біля КПІ спорудили пам'ятник Борису Патону.

Людина-легенда та невгамовний працеголік: біля КПІ спорудили пам'ятник Борису Патону.

Людина-легенда, невгамовний працеголік та відчайдушний оптиміст — так згадують Бориса Патона ті, хто його знав. А пригадували його напередодні біля Київського політехнічного інституту. Тут відкрили пам'ятник винахіднику. Дивіться онлайн новини, то...

1 32

У Києві вшановують пам’ять жертв Голодоморів

У Києві вшановують пам’ять жертв Голодоморів

В Україні 27 листопада вшановують пам’ять жертв голодоморів. У Києві біля Національного музею Голодомору-геноциду сотні киян прийшли вшанувати пам’ять тих, хто загинув від голоду в 1932-33 та 1946-47 роках. Пам’ять жертв голодоморів в Україні вшан...

Днюха в Карпатах на вертольотах - Вечірній ПреЗЕдент.

Днюха в Карпатах на вертольотах - Вечірній ПреЗЕдент.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

2 39

261121 Строительство дома Септик Изоляция Шторм

261121 Строительство дома Септик Изоляция Шторм

Турне крамницями — час купувати чи час чекати? - Час за Гринвічем.

Турне крамницями — час купувати чи час чекати? - Час за Гринвічем.

П’ятниця — це завжди добре. А надто, якщо це "чорна п’ятниця". Так, зрештою, це найкращий день, щоби заощадити на подарунках перед Новим роком чи глобальний маркетинговий трюк? Як тривають розпродажі у світі і чи раптом магазини не дурять покупців...