Запобіжник від жадібності. Без незалежного корпоративного управління гроші будуть неминуче вкрадені - глава наглядової ради ПриватБанку

Концепція корпоративного управління почала розвиватися близько 20 років тому як реакція на звичайну людську жадібність, яка призвела до великих корпоративних афер— Шерон Іскі.

Корпоративне управління у фінансовому секторі вкрай важливо, тому що є єдиною протиотрутою від корупції. Про це в інтерв'ю НВ Бізнес заявила Шерон Іскі, глава наглядової ради ПриватБанку.

Вона зазначила, що банки грають особливу соціальну роль і схильні до унікальних ризиків.

«Банкінг є найбільш зарегульованим бізнесом у світі. Чому? Банками володіють приватні особи, але банки виконують важливу соціальну функцію. У банківській справі є поняття морального ризику. Люди, яким довіряють гроші, а точніше, люди, які розпоряджаються моїми грошима, вашими грошима, грошима вашої мами і бабусі, грошима вашого брата, вашої компанії забувають, що це наші гроші, і що вони повинні управляти ними в наших інтересах. вони починають думати і вести себе так, як ніби це їх гроші. Без корпоративного управління гроші будуть вкрадені. Це неминуче. Будь-хто неминуче піддасться такій величезній спокусі і почне діяти у своїх інтересах, а не в інтересах клієнтів, перш за все вкладників», — сказала Іскі.

Вона пояснила, що сама концепція корпоративного управління почала розвиватися не так давно, близько 20 років тому у США.

Іскі нагадала про скандали і банкрутства найбільших американських компаній — Enron, Arthur Andersen (початок 2000-х, — ред.), Lehman Brothers (криза 2008 року, — ред.).

«Глобальна фінансова криза 2008 року почалася у США через конфлікт інтересів, слабкий нагляд за небанківським фінансовим сектором, недостатній внутрішній контроль, і як завжди жадібність — спільний знаменник всіх криз. Корпоративне управління народилося у США як відповідь на всі ці кризи. Зараз ця практика прийнята і розвивається по всьому світу. Це набір правил і процедур, система стримувань і противаг, яка захищає інтереси організації, її клієнтів, її акціонерів і суспільства в цілому», — сказала глава наглядової ради ПриватБанку.

«Дуже важливо, що корпоративне управління почало розвиватися і в Україні. Реформа робить свої перші кроки, і зміни не даються легко. Але незважаючи на складності і помилки, реформа має тривати», — підсумувала Шерон Іскі.

Повне інтерв'ю з головою наглядової ради ПриватБанку читайте на НВ Бізнес.

Новини по темі

У Раді підтримали закон, який заблокує розвиток мікрофермерства.

В Україні можуть запровадити мінімальний податок з кожного гектара землі сільгосппризначення без урахування заробітків фермерів. Якщо зараз дрібні землевласники платять 140-300 грн за гектар, то після впровадження податку, сума зросте до 6 тисяч г...

1

У Мінекономіки назвали максимальну допомогу з безробіття в Україні.

Максимальний розмір допомоги з безробіття в Україні на сьогодні становить 8408 гривень.

1

В Україні запустили онлайн-сервіс для зміни виборчої адреси.

Про це повідомляє пресслужба ЦВК.

2

Рада Нацбанку відмовилася призначити Чурія заступником голови НБУ на новий термін.

Подання про призначення Чурія було внесено Смолієм до його відставки.

1

В Україні значно погіршилась ситуація з митними надходженнями.

Надходження від податкової та митної служб істотно скоротилися у травні-червні 2020 року. Про це заявив керівник фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він зазначив, що Міністерство фінансів необгрунтовано на 30% знизило плани надхо...

7

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie