Експерти назвали важливу умову для запуску грального бізнесу в Україні.

Голосування за легалізацію грального бізнесу у Верховній Раді – це тільки перший крок до створення ефективної моделі ринку.

Про це заявили експерти на круглому столі “Актуальні питання роботи грального бізнесу в перехідний період”.

На їхню думку, в умовах економічної кризи в країні одним з найкращих способів підтримати бізнес буде ліберальне оподаткування. Тому важливо, щоб на позачерговій сесії або після канікул Верховна Рада ухвалила рішення щодо законопроєкту 2713-д, який регулює питання податків.

“Перевага цього законопроєкту в тому, що він узгоджений з бізнесом, і під час літнього засідання комітету всі депутати – не тільки правлячої фракції – відзначали, що з бізнесом провели велику роботу”, – заявив під час дискусії політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

Експерт виділив дві позитивні сторони законопроєкту: перша – відстрочка введення системи онлайн-моніторингу з точки зору введення і нарахування податку з валового доходу (GGR або Gross Gaming Revenue). Друга – скасовується оподаткування виграшу, зараз цей податок становить 18%, а відповідно до законопроєкту 2713-д він дорівнюватиме 0%.

“В цілому позитив цього законопроєкту в тому, що знижується рівень оподаткування самого GGR. Незважаючи на тиск, який чинився на народних депутатів, вдалося зберегти логіку, що буде висока вартість ліцензії, а GGR буде відстрочений”, – зазначив Кучухідзе.

Експерт також додав, що в нинішній ситуації найкраще було б, щоб Президент України не ветував законопроєкт 2285-д, а підписав його в тому вигляді, в якому він є. Це дозволить бізнесу вже почати свою частину роботи з підготовки програмної, фінансової та технічної бази для отримання ліцензії та подальшої організації азартних ігор. А протиріччя, які є в цьому законопроєкті, можливо пустити за процедурою внесення змін до вже існуючого і чинного закону про легалізацію азартних ігор. Державі необхідно максимально швидко створити правове поле, щоб оперативно отримати надходження до бюджету.

Довідка Finance.ua:

  • Законопроєкт №2285-д “Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор” був ухваленний Верховною Радою 16 липня.
  • Дмитро Разумков підписав документ 28 липня, на черзі – підпис Президента України Володимира Зеленського.
  • Експерти назвали голосування за легалізацію азартних ігор подією історичної важливості, проте вказували, що потрібно дати зрозуміти бізнесу, як будуть стягуватися податки.
Новини по темі

Сучасні нащадки капітана Флінта

Хто такі пірати, і звідки вони беруться

1

«Батьківщина» робить ставку на професіоналів: кандидатом в мери Києва буде Кучеренко.

Гасло кампанії партії на місцевих виборах – "Єдина надійна команда"

1 1

Кравчук назвав чотири варіанти припинення вогню на Донбасі.

Відеоконференція щодо цього питання за участю всіх сторін запланована на середину серпня

1

Шмигаль про відпочинок Медведчука в окупованому Криму: «Ставлюся до цього критично негативно» .

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував перебування одного з лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в окупованому Росією Криму.

1

Кравчук рассказал, как достигнуть полного перемирия на Донбассе.

Достичь полного прекращения огня на Донбассе можно с помощью четырех путей, считает глава украинской делегации на переговорах в Минске Леонид Кравчук.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie