80-річного автора сценарію мультику "Троє в Простоквашино" запідозрили в пропаганді нацизму

Експрес 29
80-річного автора сценарію мультику

Роскомнагляд за приписом Слідчого комітету тимчасово заборонив телеканалам транслювати мультфільм «Троє з Простоквашино» і зобов'язав YouTube зупинити показ його копій користувачам з Росії через перевірки у справі про пропаганду нацизму, пише ІА «Панорама».

Відзначається, що в слідком надійшло звернення, базоване на науковій роботі професора СПбДУ «Гауляйтер Пєчкін і Герінг, який живе на даху: кріптофашистські образи в радянській літературі, кінематографі та мультиплікації».

Автор роботи написав, що знайшов свідчення того, що за образом листоноші Пєчкіна ховається колишній нацистський військовий злочинець.

«У мультфільмі і книзі нам недвозначно показують, що Простоквашино - порожнє, покинуте село. Є підстави вважати, що її жителів знищили нацисти за допомогою колабораціоніста-старости, який єдиним залишився живий і відтоді ховається від правосуддя під псевдонімом Пєчкін. Важка емоційна травма змушує його залишатися в околицях Простоквашино і навіть перлюструвати кореспонденцію нових жителів населеного пункту», - вважає вчений, згадуючи невгамовне бажання Пєчкіна здати жителів села «в поліклініку на досліди» і фразу «Зараз я буду вашого хлопчика вимірювати».

Після вивчення викладених доказів Слідчий комітет прийняв рішення порушити справу про пропаганду нацизму і викликав для дачі показань автора сценарію мультфільму, 80-річного Едуарда Успенського. Проводяться необхідні процесуально-слідчих дій, призначено експертизу.