Вченим вдалося зробити знімок найбільш глибоководного восьминога.

Гримпотевтіса виявили на глибині сім кілометрів.

Морські біологи виявили восьминога роду гримпотевтіс (восьминіг "Дамбо") майже на самому дні Зондського жолоба, найглибшої частини Індійського океану. Зазвичай такі восьминоги живуть на глибині від 100 до п'яти тисяч метрів, але цього виявили на глибині майже сім кілометрів, повідомляє Naked science.

Ще одного такого восьминога дослідники помітили на глибині 5760 метрів. Довжина тулуба першого головоногого досягала 35 сантиметрів, а другого – 43.

Вчені відзначають, що раніше максимальною глибиною, на якій вдавалося сфотографувати восьминога, були 5145 метрів. Нові знімки були отримані в рамках проекту "П'ять глибин" за допомогою трьох апаратів, які скидали з борту дослідницького судна.

Оскільки двох восьминогів знайшли в одній і тій же області, вчені не можуть точно сказати, чи живуть вони так глибоко, або ж це було "результатом зіткнення з аномально глибокою популяцією".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Щупальця восьминога самі вирішують, як рухатися – вчені

Раніше вчені за допомогою дистанційно керованого підводного апарата отримали відео незвичайного глибоководного восьминога, видову приналежність якого їм точно визначити не вдалося. Можливо, він є представником поки не описаного виду.

Новини по темі

Знайдено інноваційний спосіб покращити акумулятори смартфонів.

Міжнародний колектив вчених Центру імені Гельмгольца Дрезден-Россендорфа, ІБХФ РАН і НіТУ «МіСіС» виявив доступну альтернативу літію для використання в акумуляторних батареях. Фахівці встановили, що за допомогою особливого способу укладання атомів...

1

У США подали в суд на Google через спостереження за користувачами.

Збиралася інформація через програму Firebase.

1

Google в США звинуватили в стеженні за користувачами.

Позивачі звинувачують Google в стеженні за діями користувачів браузера Chrome навіть при включеному режимі інкогніто

2

Як випромінювання 5G впливає на організм: вчені дали відповідь.

Дослідження провели в США

2 1

Xiaomi випустила радіокеровану машину

В кінці червня компанія Xiaomi представила машину на радіоуправлінні, яка є мініатюрною копією Suzuki Jimny 4-го покоління, виконаної в масштабі 1:16. Тепер же іграшка поступила в продаж за рекомендованою ціною 60 доларів, хоча деякі магазини споч...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie