
Закону поки немає, та війська проводять злагодження. Командири бригад територіальної оборони, спільно з командуванням сухопутних військ, РНБО і народними депутатами провели науково-практичну конференцію. Показали сучасне обладнання та поспілкувалися про структуру й напрями розвитку тероборони. Головним завданням називають ухвалення закону, який регламентуватиме її діяльність. Чому механізм захисту країни на місцях досі ефективно не працює – розповість журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.
Технічні засоби, які в подальшому будуть використані в навчаннях бригад та батальйонів територіальної оборони. Командування цих військ каже – нинішній захід є не традиційним, як було раніше, а у вигляді науково-практичної конференції. Все, аби зорієнтувати командирів бригад тероборони щодо їхніх подальших злагоджених дій. Також на захід покликали й керівництво збройних сил та Ради нацбезпеки і оборони, народних обранців – аби обговорити питання довкола майбутнього законопроєкту, що удосконалить діяльність військ Територіальної оборони.
"Прийдемо до спільного знаменника щоб в короткі терміни після прийняття всіх стратегій які базуються на стратегії Національної оборони, ми могли до кінця доопрацювати закон про Територіальну оборону і включити його в діло", – каже перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль.
Однак єдиного законопроєкту про тероборону і досі немає. У Верховній Раді зареєстрований один документ – авторства народних обранців. Інший – від Ради нацбезпеки і оборони, іншими словами – пропрезидентський – і досі не опублікований. Як кажуть співавтори останнього – вдосконалюють проєкт, а на це може піти до півроку. Однак наголошують – хоч і є сім розбіжностей між двома документами, та готові спільно сісти за стіл перемовин.
"Ми за те, що навіть віддамо свій законопроєкт, щоб доповнити той який подала група Андрія Андрійовича, з тим що його законопроект був доопрацьований і він побачив світ", – сказав Михайло Коваль.
Законопроєкт, ініціатором якого був згаданий вище Андрій Шараськін, зареєстрований на сайті парламенту від 16 грудня. До групи авторів входить генерал-майор Сергій Кривонос, якого нещодавно Президент звільнив із посади заступника секретаря РНБО. У документі пропонують розділити війська тероборони від Збройних Сил в окрему структуру з окремим фінансуванням. Президентський законопроєкт не передбачає радикальних змін у системі тероборони.
"Президентський законопроект не змінює стан речей і все лишається так як зараз, фактично тероборона – це ще один вид резервного формування Сухопутних військ України. Для початку треба написати доктрину. Як буде діяти тероборона, як буде комплектуватися чим буде відрізнятися від інших резервних компонентів які вже створені яке місце займатиме серед усіх сил оборони", – сказав радник міністра оборони, журналіст Юрій Бутусов.
Чи виведуть два документи про тероборону в єдиний законопроєкт – нині достеменно не відомо. Про спільні доопрацювання говорили й автори документа від нардепів наприкінці грудня. Однак донині зустрічі творців різних проєктів не відбулася. Та, як повідомив член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп Сергій Рахманін – нині у комітеті розглядають третій альтернативний проєкт закону. Після реєстрації стануть відомі й імена авторів.
Олена Рибінська, Олексій Іванченков, "5 канал"