Оснащення і профільний закон: що обговорювали на конференції з керівним складом тероборони.

Закону поки немає, та війська проводять злагодження. Командири бригад територіальної оборони, спільно з командуванням сухопутних військ, РНБО і народними депутатами провели науково-практичну конференцію. Показали сучасне обладнання та поспілкувалися про структуру й напрями розвитку тероборони. Головним завданням називають ухвалення закону, який регламентуватиме її діяльність. Чому механізм захисту країни на місцях досі ефективно не працює – розповість журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.

Технічні засоби, які в подальшому будуть використані в навчаннях бригад та батальйонів територіальної оборони. Командування цих військ каже – нинішній захід є не традиційним, як було раніше, а у вигляді науково-практичної конференції. Все, аби зорієнтувати командирів бригад тероборони щодо їхніх подальших злагоджених дій. Також на захід покликали й керівництво збройних сил та Ради нацбезпеки і оборони, народних обранців – аби обговорити питання довкола майбутнього законопроєкту, що удосконалить діяльність військ Територіальної оборони.

"Прийдемо до спільного знаменника щоб в короткі терміни після прийняття всіх стратегій які базуються на стратегії Національної оборони, ми могли до кінця доопрацювати закон про Територіальну оборону і включити його в діло", – каже перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль.

Однак єдиного законопроєкту про тероборону і досі немає. У Верховній Раді зареєстрований один документ – авторства народних обранців. Інший – від Ради нацбезпеки і оборони, іншими словами – пропрезидентський – і досі не опублікований. Як кажуть співавтори останнього – вдосконалюють проєкт, а на це може піти до півроку. Однак наголошують – хоч і є сім розбіжностей між двома документами, та готові спільно сісти за стіл перемовин.

"Ми за те, що навіть віддамо свій законопроєкт, щоб доповнити той який подала група Андрія Андрійовича, з тим що його законопроект був доопрацьований і він побачив світ", – сказав Михайло Коваль.

Законопроєкт, ініціатором якого був згаданий вище Андрій Шараськін, зареєстрований на сайті парламенту від 16 грудня. До групи авторів входить генерал-майор Сергій Кривонос, якого нещодавно Президент звільнив із посади заступника секретаря РНБО. У документі пропонують розділити війська тероборони від Збройних Сил в окрему структуру з окремим фінансуванням. Президентський законопроєкт не передбачає радикальних змін у системі тероборони.

"Президентський законопроект не змінює стан речей і все лишається так як зараз, фактично тероборона – це ще один вид резервного формування Сухопутних військ України. Для початку треба написати доктрину. Як буде діяти тероборона, як буде комплектуватися чим буде відрізнятися від інших резервних компонентів які вже створені яке місце займатиме серед усіх сил оборони", – сказав радник міністра оборони, журналіст Юрій Бутусов.

Чи виведуть два документи про тероборону в єдиний законопроєкт – нині достеменно не відомо. Про спільні доопрацювання говорили й автори документа від нардепів наприкінці грудня. Однак донині зустрічі творців різних проєктів не відбулася. Та, як повідомив член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп Сергій Рахманін – нині у комітеті розглядають третій альтернативний проєкт закону. Після реєстрації стануть відомі й імена авторів.

Олена Рибінська, Олексій Іванченков, "5 канал"

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
Кабмін звільнив заступника міністра промисловості після п’яного дебошу.

Кабмін звільнив заступника міністра промисловості після п’яного дебошу.

Уряд звільнив заступника міністра промисловості Олега Уруського – Віталія Немілостівого після скандалу з поліцією. Про це в Telegram-каналі написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. “Поведінка, яка дозволив собі заступник міністра з...

Народна Правда

Росія відпустить Донбас тільки за однієї умови: в ТКГ зробили заяву.

Росія відпустить Донбас тільки за однієї умови: в ТКГ зробили заяву.

Президент Росії Володимир Путін не готовий закінчити війну на Донбасі . Ситуація може змінитися лише в разі зміни політичної обстановки в РФ. Таку заяву в коментарі РБК-Україна зробив глава парламентського комітету з питань зовнішньої політики Оле...

Народна Правда

200121 Строительство дома в Канаде  Гидроизоляция Фундамента.

200121 Строительство дома в Канаде Гидроизоляция Фундамента.

День1 День1 День 2 День 3 День 4-5 День 6-7 День 9-10 День 10-11 День 12-14 День 15-17 День 18 День 19-26 День 27-32 День 33 День 34-42 День фундамента 2021 год эпизод антиКрым Гидроизоляция Фундамента Гидроизоляция Фундамента продолжение

1 1

Кабмін знизив ціну на газ: можливі наслідки для українців.

Кабмін знизив ціну на газ: можливі наслідки для українців.

Кабмін ухвалив рішення тимчасово знизити ціну газ в Україні майже на третину. Про можливі наслдіки ручного регулювання тарифів – дивіться у відео 24 каналу. Читати на сайті:

Ток-шоу  «Говорить Великий Львів» : Мова. Закон. “ПОТЕРПІЛІ”

Ток-шоу «Говорить Великий Львів» : Мова. Закон. “ПОТЕРПІЛІ”

Мова. ️ Закон. “ПОТЕРПІЛІ”. Чому проросійські агенти на тридцятому році Незалежності, прикриваючись захистом російськомовних, і досі воюють з українською мовою? Чому власники бізнесу дозволяють собі порушувати норми цього закону? Крах Росії? Ч...

Жарти мера Івано-Франківська, винахідливі правоохоронці, Регіон.

Жарти мера Івано-Франківська, винахідливі правоохоронці, Регіон.

У свіжому випуску "Регіон.ЮЕЙ" за 21 січня 2021 – мер Івано-Франківська Руслан Марцінків відзначився скандальною поведінкою. Зокрема, він посміявся над тим, що 4 дні не можуть знайти тіло чоловіка, який, ймовірно, втопився у міському озері. На Дні...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Комітет з питань правоохоронної діяльності 20.01.21

Комітет з питань правоохоронної діяльності 20.01.21

Із засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності у режимі відеоконференції

1