Як Україна реанімуватиме Мінські угоди і що насправді відбувається на cході – сюжет.

Кум Путіна – під санкціями. Минулого тижня РНБО ухвалила резонансне рішення – запровадила санкції проти восьми людей. Серед них кум Путіна Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Санкції накладені за статтею "фінансування тероризму", заявили на Банковій. Обмеження на три роки. Вони стосуються 19-ти компаній, якими володіє родина Медведчуків. Заарештовані 5 літаків, які літали з Києва до Москви. Також у Медведчука забирають трубопровід "Самара-Західний напрямок" і повертають його у державну власність.

Є ще одне рішення від Радбезу, і воно стосується ситуації на фронті. Україна доопрацьовуватиме п'ять сценаріїв врегулювання конфлікту на сході, які були підписані 2019 року. Більше інформації немає. Рішення під грифом "таємно".

Але повертаючись до санкцій проти Медведчука. Невідомо, який наслідок вони матимуть для України. Як відомо, після запровадження таких заборон щодо соратників Медведчука і закриття трьох телеканалів – ситуація на фронті загострилася. І вже не говорять про те, що ворог просто провокує. Ворог діє зухвало, не приховуючи своїх намірів. Росія тисне на Україну. Україна стоїть на своїх позиціях. Наш Петро Троць спробував розібратися, чи вичерпали себе Мінські угоди?

14 загиблих військовослужбовців від початку року. На папері діє режим тиші, в реальності обстріли українських позицій фіксують мало не щодня. А 19 лютого, поблизу Зайцевого на Донеччині, вперше з літа ворог застосував заборонені 120-міліметрові міномети.

Армієць Денис говорить: "Пролунав свист і почався обстріл з мінометів. Ми не провокували, не стріляли – нічого".

А військовий Віталій каже: "Буває тихо, тихо, спокійно, а то стрілковий обстріл, з ВОГів, з РПГ".

Військовий ЗСУ Денис

Військовий ЗСУ Денис 5 канал / Час. Підсумки тижня

Після загибелі трьох українських бійців, які підірвалися на невстановленому вибуховому пристрої, у парламенті заговорили про активнішу, ніж нині, протидію ворогу.

Лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко наголосив: "Ми вимагаємо повернути підрозділи на позиції, на яких вони були до відведення протягом року. Так само повернути на лінію зіткнення контрснайперські підрозділи, які злочинно були відведені, забезпечивши їх так, як було два роки тому, необхідною зброєю і набоями. Наші воїни гинуть від снайперського вогню".

Загострення на фронті нагадало про Мінські угоди. На печерських пагорбах і в українській делегації Тристоронньої контактної групи знову заговорили про потребу перезавантаження Мінська.

Сергій Гармаш, представник української делегації у тристоронній контактній групі, каже: "Якщо це вийде, я буду це тільки вітати. Якщо немає, я би змушував Росію виконувати, дослівно виконувати Мінські угоди, котрі існують на сьогодні".
Говорити треба про домовленості за всі роки Мінська, наполягає колишній представник української делегації Роман Безсмертний. Чимало погоджених моментів, які досі ігнорують окупанти, ніхто й не згадує: як-от пункт із патрулями ОБСЄ на кордоні між окупованими територіями та Росією часів "першого" Мінська. Усі вони – чинні.

ОБСЄ

ОБСЄ 5 канал

"Сьогодні про їх виконання ніхто не говорить. не моніторить, не пред'являє претензії російській стороні. це означає, що відбувся розрив: у зовнішніх відносинах, переговорному процесі. ось про що іде мова. а раз це втрачене, то противник починає атакувати, мати претензії і нав'язувати порядок денний. це найгірше. втрачена пам'ять історична, яка не дає можливості противну сторону хапати за гарячі ніжні місця і ставити на місце", – про це говорить Роман Безсмертний, представник української делегації у ТКГ (2018-2019).

Нинішні учасники української делегації, яка формувалася 2020 року, не заперечують: усі деталі засідань попередніх років годі згадати.

Сергій Гармаш говорить: "Зараз ми краще знаємо, що відбувається на ТКГ, ніж 5 років до цього. Нам розказували, що на засіданнях представники окупованих районів сидять в стороні, з ними діалог не ведеться. Насправді, як я зараз розумію, це не так було. Вони вже тоді брали участь, тому що на наші зауваження зараз говорять, що ще при панові Горбуліні била досягнута домовленість".

Участь представників окупаційної влади – одне з проблемних питань у засіданнях тристоронньої контактної групи. Росія намагається узаконити їхню присутність, називаючи стороною конфлікту, а себе – посередницею.

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук говорить: "Якщо візьмете ті ж, основний документ, навоколо якого ідуть дебати, а саме комплекс заходів, то там в 10 пункті записано, яка функція в представників ОРДЛО. Тільки з ними можна консультуватися і узгоджувати деякі позиції прийнятих документів. Але участі в обговоренні, внесення документів або спроби стати якоюсь стороною тристоронньої контактної групи... вони вже, часто подаючи якісь матеріали, не вживають "тристороння контактна група", а просто "контактна група".

Інше, і давно проблемне питання – з чого починати втілення Мінських угод. Україна говорить про безпеку, відсутність обстрілів та контроль над кордоном, Росія – про вибори та статус окупованих територій.

Мінські переговори

Мінські переговори Ірина Геращенко / Facebook


Олексій Резніков, віцепрем’єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, каже: "У них є сьогодні підхід, бачення, що вони хочуть заблокувати. Вони постійно наполягають на політичному врегулюванні в першу чергу. Забувають про безпековий. Ми нагадуємо: читайте комплекс заходів, до якого ви закликаєте долучитися. Першими пунктами є безпекові питання".

А Леонід Кравчук говорить: "Пункти різні. І різне тлумачення. Росія, яка не хоче виконувати ці документи, а звинувачує Україну в їх невиконанні, висмикує із контексту окремі пункти. Наша позиція полягає в тому: беремо увесь документ, і крок за кроком говоримо про виконання всіх".

При цьому українська сторона каже: у домовленостей немає статусу, який юридично змушував би Україну їх виконувати. Тому можна вести мову про зміну угод, не виходячи з мінського процесу.

Посол україни у США (2015–2019) Валерій Чалий говорить: "Це політичний процес, ухвалені документи не мають міжнародно-правового характеру, і це очевидно. Немає ніяких затверджень їх, як часто кажуть росіяни, у Радбезі ООН. Це неправда, але ці фейки досі продовжують створюватися".

А Олексій Резніков каже: "Мінські угоди носять політико-дипломатичний характер, це політичні домовленості і аж ніяк не політична угода, ні міжнародний договір. І навіть не міжнародний закон. Я таку штуку почув від представника петербурзької правничої школи, він паралельно ще суміщає посаду президента росії. і він назвав це міжнародним законом. Мені невідоме таке поняття, як міжнародний закон".

Але далі розмов справа перезавантаження мінського процесу поки що не йде. Україна зміни не форсує, а російський президент у грудні заявив: він проти перегляду угод. Альтернативи підписаним більш як шість років тому домовленостям досі немає.

Міністр закордонних справ україни Дмитро Кулеба каже: "Мінський процес сьогодні, скоріше, живий, ніж мертвий, і він ще не вичерпав свій потенціал, тому зараз треба працювати в рамках Мінського процесу і вичавлювати з нього максимум можливого для безпеки України".

Відкинути не можна, дотримуватися. Роками Україна ставила кому в цьому реченні перед останнім словом, будучи вірною мінським угодам. Минали роки. Мінські домовленості ворог як не виконував, так і не виконує. Але Україна кому і досі не стирає.

Петро Троць, Вікторія Ковальова, Едвард Белінський, "Підсумки тижня"

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
МОЗ відмовилося розкрити умови закупівлі COVID-вакцин: посилається на пункт про нерозголошення в контракті.

МОЗ відмовилося розкрити умови закупівлі COVID-вакцин: посилається на пункт про нерозголошення в контракті.

МОЗ України підписало угоду з британською компанією Crown Agents, яка передбачає нерозголошення інформації про умови закупівлі COVID-вакцин. У разі порушення може дійти до розриву контракту з виробником.

Цензор.НЕТ

Зеленський ветував закон щодо порталу повідомлень про корупцію.

Зеленський ветував закон щодо порталу повідомлень про корупцію.

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо впорядкування окремих питань захисту викривачів", який було ухвалено 4 лютого 2021 року.

Finance.UA

Окупанти хочуть випускати громадян з підконтрольної їм території Донецької області лише за спецперепустками, виданими  «органами внутрішніх справ » ДНР

Окупанти хочуть випускати громадян з підконтрольної їм території Донецької області лише за спецперепустками, виданими «органами внутрішніх справ » ДНР". делегація в ТКГ.

Окупаційна "влада" так званої "ДНР" на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області найближчим часом планує ухвалити т. зв. "закон "ДНР" "Про деякі питання перетину тимчасової лінії фактичного розмежування..."

Цензор.НЕТ

Засідання Верховної Ради

Засідання Верховної Ради

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Катастрофа з коронавірусом у Чехії

Катастрофа з коронавірусом у Чехії

Коли глобальна кількість випадків коронавірусу падає вже 6 тижнів поспіль, Чехія з населенням у 10 мільйонів, переживає майже рекордні показники заражень. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у T...

Напій, який обирали знаменитості: секрети зберігання та вживання вина.

Напій, який обирали знаменитості: секрети зберігання та вживання вина.

Питання щодо правил додавання ігристого вина у свій день та особливостей відповідного напою – завжди на часі. СЕО компанії SHABO Гіоргі Іукурідзе розповів про секрети вживання та зберігання вина. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у ...

(Не)імунізована Європа: чому Захід не може стримати хвилю пандемії.

(Не)імунізована Європа: чому Захід не може стримати хвилю пандемії.

Кожна сьома дитина в світі за останній рік не отримала повноцінного доступу до освіти. Це наслідки пандемії. Але виправити ситуацію ще можна. Найефективніший метод, щоби діти повернулися за парти - вакцинація. Найшвидшими темпами нині рухаються Сп...

Пленарне засідання Верховної Ради - 04.03.2021

Пленарне засідання Верховної Ради - 04.03.2021

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Українські медики запустили флешмоб на підтримку вакцинації проти COVID.

Українські медики запустили флешмоб на підтримку вакцинації проти COVID.

Медики запустили флешмоб #ялікарявакцинуюсь у соціальній мережі фейсбук, щоб показати приклад своїм колегам та пацієнтам. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –