Лише 8% білорусів підтримують союз з Росією - опитування.

Більшість громадян виступає за партнерські стосунки.

Половина громадян Білорусі вважають, що їхня країна повинна бути незалежною державою і лише 7,7% підтримують входження держави до складу Росії й створення, таким чином, союзної держави.

Про це свідчать результати опитування Інституту соціології Білорусі.

Читайте також:

"На хріна нам такий союз". Лукашенко різко висловився про інтеграцію з РФ

Згідно з дослідженням, 49,9% білорусів висловилися за те, що країні слід зберігати незалежність й будувати стосунки з Росією на основі міжнародних договорів ( що можна класифікувати як "партнерські стосунки"). Наголошується, що 36,1% респондентів вважають, що дві країни повинні взаємодіяти один із одним за принципом рівноправного союзу із створенням наднаціональних органів керування ("союзницькі стосунки").

За даними опитування, кількість прихильників входження Білорусі до складу РФ в 2019 році складає лише 7,7%. Таким чином, дослідження спростувало поширену раніше російськими ЗМІ, що нібито дев'ять з десяти громадян Білорусі хочуть союзу з РФ або входження країни до її складу.

При цьому, згідно результатів дослідження, білоруси традиційно вважають Росію найдружнішою країною (60,5%) і найважливішим напрямом у зовнішній політиці (47,6%). В Інституті соціології також відзначають, що кількість громадян, які виступають за повну незалежність Білорусі, від 2003 року зросла на 14,9%, а прихильників рівноправного союзу з Росією знизилося на 13,3%.

Заначимо, що угода про створення союзної держави між Росією та Білоруссю підписана 1999 року, відтоді сторони намагаються домовитись, як нею керувати поки що – безрезультатно.

Нагадаємо, наприкінці листопада президенти Білорусі та РФ Олександр Лукашенко і Володимир Путін домовилися про єдиний уряд, парламент, а також спільний ринок нафти, газу та енергетики. Іще в середині листопада президент Білорусі сумнівався, що його країні союз із Кремлем потрібен. Втім, нині у посольстві Білорусі в Москві заявив про грандіозні цілі, а з Кремля додали, що до кінця року президенти точно зустрінуться ще раз.

Новини по темі

Вибух у житловому будинку Словаччині: загинули семеро осіб.

Рятуваники гасили вогонь всю ніч.

1

Україна передала до Гаазького суду докази про страти Росією українських військовополонених.

Позасудові страти здійснювали представники проросійської козацької спілки "Область Війська Донського".

1 63

Лукашенко - Путіну: ми не просимо дешеві газ і нафту, ми просимо рівні умови.

У Сочі відбуваються переговори президентів Білорусі і Росії, присвячені подальшій інтеграції цих держав. Відразу після протокольних вступних слів Лукашенка і Путіна в приміщенні зникло світло.

3

Трамп запропонував Світовому банку не давати грошей Китаю.

Він вважає, що у китайців достатньо грошей.

1

На акції у Мінську роз’юшили ніс провокатору, який кричав "Росія вперед".

Як відбувався протест проти інтеграції з Росією у білоруській столиці.

1 89

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie