10 налаштувань, які потрібно змінити після установки Windows 10.

Поділитися через:

У більшості з нас на комп’ютерах встановлена ​​Windows 10. У порівнянні з Windows 7 і 8.1 в ній досить цікаво змінилася потреба тонкої настройки системи.

Тобто, початківцю ПК практично нічого не треба налаштовувати в Windows 10. Все працює з коробки.

А ось досвідченому користувачеві, щоб привести систему під свій повний контроль і домогтися максимальної продуктивності, потрібно навпаки, набагато більше дій, ніж з тієї ж Windows 7.

У цьому блозі я хотів торкнутися той рівень налаштувань Windows 10, які практично завжди роблять досвідчені користувачі і зможуть зробити початківці. Ці настройки помітно збільшать відгук системи, але при цьому вони не зачіпають нічого критичного. Налаштуваннями з цього гайда неможливо “зіпсувати” Windows і при бажанні за пару хвилин можна все повернути назад.

Отже, приступимо!

Перше, що я роблю на свіжовстановленому Windows 10 – відключаю ненависний багатьом файл hiberfil.sys. Він знаходиться в корені системного диска і займає багато місця. Чи жарт, в системі з 32 Гб пам’яті він з’їдає 13 ГБ (!) Місця на SSD. А місце на наших SSD не гумове і коштує дорого.

Відключити його дуже просто, потрібно запустити командний рядок від Адміністратора і ввести команду

powercfg -h off

Можна ввести її і в вікно powershell.

171747_O.jpg (16 KB)

Друге, що прискорить ваш Windows 10, це відключення анімації згортання і розгортання вікно і меню. Навіть найслабший і гальмуючий комп’ютер стане більш спритним при зміні цих параметрів.

2171748_O.jpg (100 KB)

Третє, що варто зробити, при наявності у вас достатньої кількості оперативної пам’яті – зменшити розмір файлу підкачки і зафіксувати його розмір, для усунення фрагментації файлів. Я зазвичай залишаю 800-900 Мб.

3171749_O.jpg (68 KB)

Четверта важлива зміна – це відключення захисту системи. Захист системи мало кого врятува під час краху Windows, але від’їдає місце на SSD і витрачає процесорний час. Відключаємо без коливань.

4171751_O.jpg (57 KB)

П’ятим пунктом моїх обов’язкових налаштувань є зменшення потоку телеметрії. Чому саме зменшення, а не повне відключення? Тому що я не вважаю телеметрію таким злом, з яким потрібно боротися радикально. Якщо є можливість знизити її засобами системи – прекрасно.

Читайте також Android 11 отримав функцію, яка потрібна у всіх смартфонах

Але використовувати програми типу DWS або O & O ShutUp10 я вкрай не рекомендую.
Вони дуже популярні в середовищі користувачів вважають себе досвідченими, але насправді ними не є.

Шанс безповоротно зіпсувати Windows 10 цими програмами дуже великий. Найчастіше вони викликають глюки і збої, а телеметрію повністю не відключають.

Тому ми підемо іншим шляхом. У групових політиках, потрапити в які можна запустивши оснащення gpedit.msc ми повинні знайти параметр телеметрії. Розробники Windows 10 постійно змінюють його назву, тому шукати потрібно для саме вашої версії Windows 10. І знайшовши цей параметр, потрібно змінити його на доступний для вашої системи мінімум.

5171752_O.jpg (58 KB)

Розумію, що переводити параметр у “включено” виглядає дуже дивно, але треба саме включити.

Поки ми перебуваємо в групових політиках, варто зробити шостий пункт гайда і відключити вбудований браузер EDGE, якщо ви ним не користуєтесь.

Параметр знаходиться ось цим шляхом.

6171753_O.jpg (12 KB)

І, щоб відключити EDGE, нам знову треба включати параметр. Ось така от логіка в групових політиках.

7171754_O.jpg (46 KB)

Сьомим номером нашої програми буде відключення пари служб. Я не прихильник відключення багатьох служб, але відключити ті, які “смикають” HDD і SSD – варто. Для того, щоб система не тупіла в відповідальний момент. Це будуть Windows Search і Superfetch.

8171755_O.jpg (67 KB)
9171756_O.jpg (64 KB)

Восьме – відключаємо фонові додатки в параметрах.

1000171757_O.png (80 KB)

Дев’яте – відключаємо “Меню гри”. Для цього є набагато більш якісні програми.

111171758_O.png (42 KB)

І нарешті, десятий і найважливіший, припиняємо оновлення. Оновлення для Windows 10 виходять все більше і більше сирими і в інтернеті постійно з’являються повідомлення, що свіже оновлення зламало те чи інше в ПК. Повністю відключати їх не варто, а ось відкласти на тиждень – дві, буде дуже корисно.

1222171759_O.jpg (33 KB)

Ну ось, мій гайд для початківців підійшов до кінця. Пишіть, що ви міняєте в настройках Windows 10 і який ефект.

Джерело: overclockers.ru

Поділитися через:

Новини по темі

Вчені заявили про зростання заразності коронавірусу.

Професор Габріель Леунг, декан медичної школи Університету Гонконгу заявив про зростання заразності коронавірусу. Причиною тому стали мутації. За словами вченого, заразність SARS-CoV-2 збільшилася на 30%. Він розповів на міжнародному дослідженні, ...

4

Samsung відкладе презентацію нового гнучкого смартфона.

5 серпня відбудеться захід Galaxy Unpacked. В його рамках очікували анонс пристроїв серії Galaxy Note 20 і складного Galaxy Z Fold 2. Однак тепер джерела повідомили, що Samsung відкладе презентацію нового гнучкого смартфона. За інформацією Макса В...

1

З’явилися нові подробиці про флагманські смартфони Samsung Galaxy S 2021 року.

Мережевий інформатор Ice Universe поділився новими подробицями про флагманські смартфони Samsung Galaxy S 2021 року. За його інформацією , внутрішня назва серії майбутніх смартфонів звучить як «Galaxy U». Поки неясно, під яким ім’ям вона вий...

1

Google впровадив заборону на рекламу певних товарів.

Компанія Google забороняє рекламувати товари та послуги, призначені для стеження або спостереження за іншою людиною.Це стосується програм для відстеження повідомлень, дзвінків та GPS і пристрої, відкрито позначені як шпигунські, повідомляє Центр п...

1

Android 11 питатиме, як власник смартфона впустив свій гаджет.

Користувачі бета-версії операційної системи Android 11 знайшли в ній цікаву функцію. Вона буде цікавитися, як власник смартфона впустив свій гаджет. Остання версія операційної системи поставляється з додатком під назвою Device Drop Monitor. Після ...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie