Денісова обговорила питання звільнення українських політв'язнів з Марі Йованович

iPress.ua 12
Денісова обговорила питання звільнення українських політв'язнів з Марі Йованович

"Я прошу вас вплинути на Російську Федерацію, щоб вони допустили до відвідання українських політв’язнів хоч одного представника, який би не залежав від Росії. Ми досі не маємо документального підтвердження слів Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про те, що Олег Сенцов почувається добре, та що його примусово не годують", - заявила Денісова, повідомляє прес-служба уповноваженого з прав людини.

У відповідь Марі Йованович зазначила, що США продовжить підтримувати Україну як державу, яка побудована на принципах демократії та дотримується всіх міжнародних договорів та конвенцій.

"Посол США у Москві звертався з проханням відвідати Олега Сенцова, але він так і не отримав відповіді з боку РФ. Зі свого боку, ми намагаємось спілкуватися зі ЗМІ та інформувати у своїх соціальних мережах про долю громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та Криму", - наголосила Посол.

Крім того, Людмила Денісова та Марі Йованович обговорили питання обміну ув’язненими між Україною та РФ, проблеми дискримінації представників ромської національної меншини, дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та спільноти ЛГБТ.

Нагадаємо, що український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебувала в Росії, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 46 днів, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

Додамо, Денісову не пустили до колонії. Повз неї на територію проїхала уповноважена РФ з прав людини Тетяна Москалькова, проте "навіть не зупинилася, щоб перебалакати".