Смерть безхатченка у Києві: лікарня не підтверджує звернення по допомогу, поліція відкрила кримінальну справу

ВГОЛОС 1

Лікарня у Києві, біля якої було знайдене тіло безхатченка, заявляє, що чоловік не звертався за медичною допомогою. Окрім того, правоохоронці кажуть, що його тіло не мало ознак насильницької смерті.

Черговий лікар Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Петро Кваснецький розповів, що за інформацією його колег, які 13 січня були на зміні, чоловік по допомогу медиків не звертався, про це повідомляє «Громадське».

«Те, що пишуть про нас по цьому випадку — це фікція. У нас є послуга «самозвернення», коли людина звертається не до швидкої допомоги, а особисто, тим паче, якщо це невідкладний стан, ми обов’язково надаємо цю допомогу», - заявив лікар.

«Але через те, що у нас тут немає охорони, у нас тут прохідний двір, сюди заходять усі, і безхатченків дуже багато. Вони вдень приходять під лікарню, збирають гроші, а в приміщенні, буває, розпивають спиртні напої та інколи поводяться агресивно. Інколи лікарі бояться спускатися на перший поверх. Мій колега передав, що за цю ніч було 18 безхатченків, а буває і більше», - додав він.

Разом із тим, голова наглядової ради також не вірить, що чоловіку не надали допомогу в лікарні через відсутність грошей і припускає, що труп міг дійсно лежати біля лікарні.

«Але нащо писати, що людина звернулася, і, виходячи з того, що грошей у неї не було, їй не надали медичну допомогу. Я сам був сотні разів свідком того, як лікарі надавали медичну допомогу цій категорії. Інколи мені було шкода лікарів. Скажу чесно — я навіть підійти інколи не міг близько», - заявив Велімовський, передає інтернет-спільнота dtp.kiev.

Водночас, за фактом події розпочато кримінальне провадження за ст. 115 (умисне вбивство) КК України, повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

Нагадаємо, 13 січня зв’явилася інформація, що столичний безхатченко прийшов по допомогу у лікарню, проте йому у ній відмовили у зв'язку з відсутністю грошей. Унаслідок утриманих ушкоджень чоловік помер.