Українські політсили не вірять в ефективність прямих переговорів про долю Донбасу між Києвом і Москвою

Дзеркало Тижня 3
Українські політсили не вірять в ефективність прямих переговорів про долю Донбасу між Києвом і Москвою

Присутнє загальне розуміння: Україна змушена домовлятися з Кремлем, але не здатна досягти успіху без союзників, здатних вплинути на позицію Путіна.

Жодна з партій — учасників дослідження, проведеного DT.UA за підтримки Internews, USAID Ukraine і "Лабораторії законодавчих ініціатив", не вірить у ефективність прямих переговорів про долю Донбасу не тільки між Києвом і ОРДЛО, але і між Києвом і Москвою. І при цьому жодна не наполягає на виключенні Росії з "нормандської групи".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Рахманін. На його думку, є спільне розуміння: Україна змушена домовлятися з Кремлем, але не здатна досягти успіху без союзників, здатних вплинути на позицію Путіна.

"Примітно, що тільки Блок Петра Порошенка (що очікувано) позитивно оцінив діяльність "нормандської четвірки". І лише БПП висловився за збереження діючого складу Normandy. Всі інші учасники, тобто 8 з 9 опитаних партій (від "Громадянської позіції" до "Опоблоку") виступають за включення в перелік переговірників від Сполучених Штатів, зазначає автор. — Причини виникнення подібного прагнення очевидні. Геополітична вага Вашингтона не піддається сумніву. Конгрес, Пентагон і Держдеп послідовні у політиці підтримки України. Трамп не приховує спроб знайти спільну мову з Путіним, періодично робить неоднозначні заяви, але як і раніше, виглядає як єдина людина, здатна (у разі виникнення такого бажання) дещо приборкати Кремль. Та й енергійність спецпредставника США Курта Волкера не залишилася непоміченою вітчизняними політиками".

За словами оглядача, "ДемАльянс", "Нацкорпус" і "Свобода" запропонували додати в цей "клуб" не лише Сполучені Штати, але й Великобританію. Частково це може бути продиктовано бажанням домогтися погашення старого боргу — королівство брало на себе обов'язки гаранта нашої безпеки в рамках Будапештського меморандуму. Але, ймовірно, не в меншій мірі, прагнення "підтягнути" Великобританію пов'язано з жорсткою позицією Лондона стосовно Москви.

Детальніше про опитуванні політсил з приводу повернення окупованих районів Донбасу і Криму читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Шлях додому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram