Санкції США проти Коломойського. І приємно, і очікувано…

Сильне і обґрунтоване рішення Вашингтону, спричинене значною мірою бездіяльністю Зеленського. Те, що Коломойський буде визнаний масштабним корупціонером і потрапить під американські санкції, завжди було лише питанням часу. Наступний крок — обвинувачувальний акт американського правосуддя проти колишнього власника ПриватБанку.

Токсичний вплив Коломойського на внутрішній розвиток України з 2019 року став справжньою небезпекою для країни. Нині настав момент істини для Зеленського: чи продовження захисту свого бізнес-партнера, як це він робив протягом своєї каденції, чи Україна?

Попри те, що до влади Зеленський прийшов за тотальної підтримки олігарха Коломойського, його брудних кримінальних грошей і беззастережного сприяння медіа-імперії Коломойського, яка стала головних джерелом фейкових новин проти мене, Зеленський має знайти в собі сили, аби відхреститися від цього пана.

Зробити це публічно і без еківоків, всупереч своїм тіньовим зобов’язанням. Зеленському слід залишити у минулому бізнес-партнерство часів «Кварталу 95». Припинити дворічне гальмування розслідування злочинів Коломойського і потурання його безмежним бізнес-апетитам. Українські правоохоронні органи мають притягнути до відповідальності Коломойського. Йому негайно мають пред‘явити звинувачення і підозру та запроторити його за ґрати.

Попри критичну опозицію до влади, наша політична сила буде підтримувати рішення, які звільняють Україну від таких масштабних корупціонерів.


Санкції США проти Коломойського. І приємно, й очікувано… Але є деякі цікаві деталі.

Санкції цього разу введені за розділом 7031(с). Це рідкісний їх вид – усього 150 випадків у всьому світі. Той же Медведчук та інші проходять за менш гучними статтями американських санкцій. Це особлива стаття, оскільки вона належить до компетенції Держдепу й тому може застосовуватися дуже оперативно і слугувати певним політичним цілям. І ще одне. Це розділ чиновницький, не бізнесовий. Він передбачає обмеження й покарання, а особливо ж – чорну мітку для посадових осіб. Проти олігарха, бізнесмена, розкрадача чи простого кримінальника 7031(с) застосувати не можна.

Держдеп скористався тим фактом, що Коломойський деякий час перебував на посаді голови Дніпропетровської ОДА, де також коїв не дуже чесні справи. Призначали його ще Турчинов з Яценюком, а звільняв з посади Петро Порошенко. Не сумніваюся, що про обставини, які дали можливість застосувати проти олігарха цю статтю (тобто про корупційні дії на посаді), консультувалися і з Порошенком. Але це формальна складова, навряд чи сьогодні Блінкена аж так цікавить той недовгий чиновницький етап у житті Ігоря Валерійовича. Хоча Таруті за аналогією також варто напружитися. Однак, це справи минулі та ще й у екстремальних обставинах.

Держдеп та правоохоронні органи США значно більше зацікавлені бізнесовими аферами олігарха, які вихлюпнули колосальний обсяг брудних грошей, певна частина яких попала і в Америку. А ще гроші та впливи Коломойського сьогодні активно працюють в Україні, а Коломойський уже встиг зробити різкий дрейф у бік путінської РФії. І це американців не може не хвилювати. Тому формальна складова щодо роботи в ОДА – це данина вимозі положення про санкції, а от розбір польотів буде стосуватися, найімовірніше, дещо пізнішого періоду. Того часу, коли олігарх формально вже не перебував на держслужбі, а тільки скромно “працював” папіком прєзєдєнта та його слуг. І тут саме корупційна складова американців дуже навіть цікавить. А яка може бути корупція у бізнесмена без чиновників та представників влади. Для корупції вони просто необхідні. І саме про це й сказав держсекретар Блінкен:

“Хоча ці санкції базуються на діях за його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому”.

І тут уже пора напружитися деяким дуже високопосадженим задницям. І найперше головній задниці країни.

Це оголошення саме корупційної санкції воно ж не для Коломойського сигнал. Він і так не може в’їхати в США та в жодну країну крім України, РФії та Ізраїлю. Бо, попри формальну заборону згідно санкції на в’їзд йому в США, там Коломойського дуже чекають. Тільки в наручниках. А від Зеленського дуже чекають швидких юридичних дій із арештом та засудженням олігарха та політичних вчинків із деолігархізацією. Саме Зеленському й був основний сигнал. А що у відповідь? У відповідь від Вави – ні гу-гу, тільки Мендель із черговим симулякром у Атлантік кансіл виштовхали. Не допоможе…

До речі, не маю точного підтвердження, але ніби в Україну відбули американські слідчі, щоб допитати тут Коломойського. А Венедіктова поки, замість сприяти розслідуванню, зайняла кругову оборону на захист олігарха. До речі, саме вона є головним кандидатом на наступну санкцію за цією сторінкою та всіма її пунктами.


Взагалі, Коломойський як зрадник і ворог держави заслуговує бути засудженим до ув’язнення і стати прикладом для інших олігархів, але санкції США для початку теж непогано.

Інша справа, що в Україні він палить в кабінеті президента, його охоронець супроводжує президента, його адвокат очолював канцелярію президента, в парламенті його фракції, в судах його судді, на держпідприємствах його менеджмент і в ефірі його пропаганда.

Він по повній використав свою зелену маріонетку і в союзі з Аваковим, Тимошенко та іншими прекрасними людьми, тому в Україні йому нічого не загрожує.

США захистили себе від цього гопника, а українців захистити нема кому, тому він та його шобла торгує ними та їхньою кров’ю, як тільки самі хочуть.

Коломойський і є суть ця влада, тому без її зміни нам не допоможуть навіть американці.

* * *

А цікаво спостерігати, як білі пальта радіють санкціям Коломойськом,- хоча два роки від них кривого слова в той бік не було чути.

Відтоптуватись на Порошенку було перспективніше цим “новим ліцам” з гнучкими хребтами, а тепер навіть Гончарук Бєню так пінає, ніби не сидів перед ним як засватаний в кабінеті Зеленського.

І владу лають, хоча підмахували їй подобострастно до тошноти. Що за зрадливива публіка – а як же “баригі”, “збитий льотчік” та “повєсім-посадім”?

А от Володимиру Олександровичу не позаздриш.
Незабаром він дізнається, що таке відповідальність за владу, але я сильно сумніваюсь, що знайдеться 25%, які скажуть йому “дякую”.


Відсьогодні один кучерявий бабусь уже не зможе кофє пайті піть в США. І дружина його не зможе. І діти не зможуть. Бо саме сьогодні «Держсекретар Блінкен оголосив про внесення до санкційного списку Ігоря Коломойського та членів його найближчої родини через причетність до значних випадків корупції під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА з 2014 по 2015 рік». Це пряма цитата заяви, викладеної на сторінці Посольства США в Україні.

Як зазначають представники США, хоча ця міра стосується діянь під час перебування Коломойського на посаді, «нинішні безнастанні спроби Коломойського похитнути демократичні процеси та інститути України становлять серйозну загрозу її майбутньому», тому «застосування цієї міри підтверджує прагнення США підтримувати ключові для євроатлантичного шляху України реформи у політичній та економічній сферах, а також у галузі правосуддя. США продовжують підтримувати всіх українців, чия робота рухає реформи вперед».

Ну тобто, якщо перекласти з дипломатичного на загальнодоступний, Штати цікавить не тільки те, що Бєня накосорєзіл власне проти США і в їх правовому полі, а й те, що він крутить всередині України. Те, що діяльність Коломойського досліджується у США в рамках кримінального судочинства, вже давно не новина. Та юстиція Штатів поки що не розкриває усі деталі, що цікавлять її в діяльності українського олігарха, але безсумнівним є те, що в цьому списку точно є справа ПриватБанку.

Впродовж останнього часу ми могли спостерігати за процесами конфіскації власності Коломойського в Штатах, зокрема нерухомості. Самого Бєню і його партнерів звинувачують у відмиванні коштів через придбання активів у США.

Звісно, що баба Бєня мовчки не сидить, він разом з Боголюбовим подали судовий позов до США, бо вважають конфіскацію активів незаконною.

Ніхто не може знати, як далі все складеться, але наразі вже можна стверджувати, що Коломойський став персоною нон грата в Штатах, а відтак для нього закривається більшість дверей в цивілізованому світі. Принаймні, з парадного входу. Ну і всередині України сьогоднішня подія змінить дуже багато розкладів.

Буде цікаво.

Тверезий погляд

«Тверезий погляд» - Перемога над зрадою

https://tverezo.info/

Новини по темі
Відео обстрілу українських військових від Горлівкою.

Відео обстрілу українських військових від Горлівкою.

Неподалік Горлівки, що на Донеччині, не вщухає напруженість. Контрольовані Росією сили продовжують вести провокаційний вогонь, обстрілюючи українських військових. Так поблизу Горлівки лунали вибухи із важкого озброєння. У нічний час в бік українсь...

1

COVID-19. Що треба знати? Поради лікаря

COVID-19. Що треба знати? Поради лікаря

Чи допомагає самогон у профілактиці ковіду? Чи можна займатися спортом після хвороби і чому краще не їхати в Єгипет? Та як вберегти себе від інфікування? Про це Радіо Свобода розповів лікар-терапевт із 20-річним досвідом. Підписатись на наші канал...

1

Британія відправляє кораблі в Чорне море через дії Росії.

Британія відправляє кораблі в Чорне море через дії Росії.

Британські кораблі відправляться в Чорне море. Про це повідомило видання The Sunday Times з посиланням на джерела. За їхніми даними, у травні 2 кораблі ВМС Великої Британії відправляться в Чорне море на тлі зростання напруженості між Росією й Укра...

1

Почему Путин навсегда потерял Украину, Грани правды.

Почему Путин навсегда потерял Украину, Грани правды.

Можно долго гадать о том, к чему стремится Путин. Возможно, он готовит вторжение, добивается от Запада переговоров или напоминает Киеву, чем чревата атака на украинскую "партию Кремля". Читати на сайті:

1

Росія готувала затримання українського консула заздалегідь, – МЗС України.

Росія готувала затримання українського консула заздалегідь, – МЗС України.

Затримання українського консула в Санкт-Петербурзі готували заздалегідь за запланованим сценарієм. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Ка...

Буковель Зеленського та пальто Степанова: хто винен у смертях десятків тисяч українців - СтопРеванш.

Буковель Зеленського та пальто Степанова: хто винен у смертях десятків тисяч українців - СтопРеванш.

Поряд з Пакистаном та Бангладеш: Україна провалила початок щеплення від Ковід-19 Перші у Європі. Як чемпіони у боротьби з коронавірусом вивели Україну на перше місце за поширенням хвороби Короновірусне ґетто. Замість безвізу – безвиїзд: Європа зак...