Опубліковано знімок системи каньйонів на Марсі

Система каньйонів простягається вздовж екватора планети.

Вчені команди апарату Mars Reconnaissance Orbiter отримали знімки системи каньйонів Долини Марінера на Марсі. Як повідомляє Naked science, каньйони простягаються вздовж марсіанського екватора і їхня довжина у багато разів перевершує каньйони Землі.

Наголошується, що знімки були зроблені за допомогою камери HiRise ще у 2007 році, але опубліковані тільки зараз.

На представленому зображенні можна побачити різні типи рельєфу. Наприклад, тут присутні рівнини з кратерами або звивистими і відкритими каналами. На знімку також видно сліди ерозії, в наслідок якої оголилися шари грунтів.

Долини Марінера названі на честь програми "Марінер", станція якої відкрила їх у 1970-х роках. Довжина Долини Марінера перевищує чотири тисячі кілометрів, вони простягаються зі сходу на захід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: NASA вибрало ім'я для нового марсохода

Раніше вчені NASA показали знімок незвичайної діри на Марсі. Діра була знайдена ще в 2011 році за допомогою інструменту HiRISE на борту станції Mars Reconnaissance Orbiter.

Новини по темі

Windows 10 займатиме менше місця на диску і буде менше навантажувати процесор.

Компанія Microsoft випустить велике оновлення Windows 10 під позначенням 20H1 (або внутрішнім індексом v2004) або до кінця поточного місяця, або в середині наступного.

1

Samsung представила TWC навушники AKG N400 (фото)

Galaxy Buds і Galaxy Buds+ — найпопулярніші TWS навушники Samsung.

1

Вчені заявили про успішне випробування вакцини від Covid-19 на тваринах.

За допомогою мікроголок на лейкопластирі тваринам була введена вакцина від коронавірусу, яка створює антитіла і не дозволяє йому приєднуватися до клітин

7

Чому в Україні мало тестів на коронавірус

В країні серйозно не вистачає тестів на коронавірус. Як і у всього на світі, у цього багато причин, я розповім про ті, з якими зіткнувся я, як один з розробників таких тестів.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie