Не дуже розумію слово «любов» - Таня Малярчук

10 разів вживає слово "любов" письменниця Таня Малярчук у книжці віршів і колажів "За такі гріхи Бог ще подякує".

Про це каже письменник і літературний критик Олександр Бойченко . Був модератором презентації збірки на Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz, пише журнал "Країна" .

"Ти ж розумієш, на початку XXI століття - це стидоба говорити таке, - звертається Бойченко до авторки. - Ти казала, що ця книжка – ніби пройтися голою в людному місці. На відміну від прози, твої вірші незахищені. Тут нема ховання. Заголовок хоробрий. Вжити в назві слово "Бог" - це ще крутіше, ніж "любов" у віршах. Тема також – кохання і травми. А ти хоробра людина?"

"Боягузка. Але коли визнаєш це – вже мужність, - каже Малярчук. Виходить на зв'язок скайпом зі своєї квартири в австрійському Відні. - Вирішила, що можу навіть без шкіри себе показати іншим. Це моя найінтимніша, найприватніша, найбільш особиста книжка. На обкладинці немає мого імені й назви. Тільки колаж.

Я написала ці понад 50 віршів протягом квітня 2018-го. Лізли з мене, як маленькі монстри. Це були наче важкі пологи. Не могла в той місяць нічого іншого робити. Заглянула в абсолютну порожнечу самої себе. Не була впевнена, чи хочу їх видавати.

Книжка швидше про жінку. Досвід блукань і страждань, які переживає, коли наважується на самознищення заради того, щоб віднайтися. Слово "любов" вживаю часто, тому що не дуже його розумію. Знаю, що таке стосунки, пристрасть, нетерплячість, бажання когось побачити, бути з кимось, розчинитися в ньому, страх близькості. Але "жертвувати заради любові" або "я тебе любив більше за життя" - що це значить?

Колажі є невід'ємною частиною книжки. Годинами вирізала й складала частинки з журналів і газет. Один шматок знайшла в калюжі біля будинку. Висушила і приклеїла.

Я не поетка і ніколи нею не буду. "За такі гріхи Бог ще подякує" - необхідний експеримент. Цією книжкою дала собі дозвіл бути такою, якою я є".

Повну версію матеріалу читайте в журналі "Країна" від 17 вересня.

Понад 20 митців із п'яти країн стали учасниками 11-го Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz у Чернівцях. Цьогоріч уперше проходив онлайн 4-6 вересня. Події заходу транслювали по телебаченню та в інтернеті.

Новини по темі

Головні українські фільми року покажуть на великому екрані в Києві.

4-й Київський тиждень критики представив програму "Фокус: Україна-Франція", в рамках якої відбудеться шість столичних прем'єр хітів українського та французького кіно. Кінокритики обох країн спільно обрали фільми та після показів долучаться до диск...

1

Український дослідник і видавець удостоєний премії Станіслава Вінценза.

Лауреата премії обирає рада, до якої входять українські та польські інтелектуали

1

У столиці відбувся перфоманс ʺІван Франко у Києвіʺ

У суботу, 26 вересня, Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду організував перформанс ʺІван Франко у Києвіʺ. Про це інформує прес-служба Міжнародного фонду І. Франка.

Apple купила права на кримінальну драму братів Руссо.

Головну роль у фільмі зіграв Том Холланд.

1

Семюел Л. Джексон зіграє Ніка Ф'юрі в новому серіалі - ЗМІ

Подробиці проєкту поки не розкриваються.

1

Мілла Йовович зіграє в екранізації популярної відеогри.

Компанія Sony Pictures випустила синопсис до екранізації гри Мonster Hunter: World. Головну роль виконує Мілла Йовович."Окрім нашого світу є ще один. Світ небезпечних і могутніх монстрів, які керують планетою із смертельною жорстокістю. Несподіван...

1

Мисткиня із Львівщини отримала звання «Заслужений художник України» .

Уродженка Львівщини, відома в Україні та закордоном мисткиня, художниця Наталія Поліщук отримала звання ʺЗаслужений художник Україниʺ.

1

Героїня пісні Oh, Pretty Woman померла на руках у автора.

26 вересня 1964 року сингл Роя Орбісона Oh, Pretty Woman на три тижні очолив американський хіт-парад. Згодом, пісня займала перші місця у топ-чартах Великої Британії, Канади, Німеччини, Нідерландів, Австралії, Ірландії та інших країн.Композиція Oh...

2

Нищення Сірого клину: Росія воює з українцями не лише в Україні.

Нинішнє російське керівництво (і тут не треба мати ілюзій!) веде війну з Україною та всім українським. Це не лише "гаряча війна" на Донбасі, а й

1

Кагебешник XVII століття й досі живий, а Європа все ще не позбулася своєї наївності.

Сила та підступ, насильство й хитрість – архетипи російської політичної культури. Вони були однаковими й у XVII столітті, й у ХІХ, й у ХХІ

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie