Вовк судиться з Україною в ЄСПЛ через начебто розголошення НАБУ матеріалів слідства.

Суддя Вовк скаржиться на те, що заяви НАБУ порушили його презумпцію невинності

Голова Окружного адміністративного суду м. Києва (ОАСК) Павло Вовк подав скаргу на Україну до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Як зазначається в офіційному документі ЄСПЛ, копія якого є в розпорядженні «Капіталу» справі «Павло Вовк проти України» присвоєно номер 54353/20. Заяву було подано 13 січня 2021 року, пише Капітал.

У заяві суддя Вовк стверджує, що з 2016 року у нього, як у голови ОАСК, були розбіжності, а останнім часом і відкрита конфронтація з Національним антикорупційним бюро України. При цьому суддя зазначає, що НАБУ організувало проти нього громадську кампанію, використовуючи матеріали кримінальних справ для власного піару і для очорнення Вовка.

Зокрема, зазначається, що в липні 2019 року НАБУ опублікувало на своєму сайті інформацію про кримінальну справу проти Павла Вовка, що знаходиться на розгляді, включаючи записи розмов, отримані в результаті негласного спостереження. При цьому публікація супроводжувалася коментарями, що пояснюють обставини інкримінованих правопорушень таким чином, ніби звинувачення НАБУ ґрунтувалися на вже доведених фактах.

Інша аналогічна публікація з'явилася в липні 2020 року.

Суддя Вовк скаржиться на те, що дані заяви НАБУ, засновані на недоведених звинуваченнях, порушили його презумпцію невинності. Він також стверджує, що зазначені публікації порушили право на повагу до його приватного життя і пошкодили його репутації.

Позивач також стверджує, що в Україні у нього немає ефективних засобів правового захисту від подібних дій НАБУ.

При цьому, на думку Павла Вовка, метою НАБУ було зовсім не інформування громадськості, а саме нанесення шкоди його репутації, тиск на судову систему і створення іміджу НАБУ як ефективного органу.

У зв'язку з початком розгляду, ЄСПЛ направив кілька питань сторонам справи, на які вони повинні дати відповідь. По суті, мова йде про те, що Павло Вовк і НАБУ повинні дати свої коментарі до матеріалів справи.

Коли саме буде винесено вердикт у справі, не повідомляється.

Джерело: УНІАН

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Боротьба з тоталітарним минулим, або Декомунізація. Де ще в Україні ховаються радянські привиди

Боротьба з тоталітарним минулим, або Декомунізація. Де ще в Україні ховаються радянські привиди

В Україні і досі не вщухають суперечки з приводу того, як відзначати 8 і 9 травня. Але на щастя, Україна з кожним роком відходить від нав’язаних Росією наративів щодо Другої світової війни. За останніми опитуваннями, більше 40% українців вважають,...

Виявили одне з найбільших у Європі родовищ коштовного каміння, Кордон.

Виявили одне з найбільших у Європі родовищ коштовного каміння, Кордон.

За інформацією Національної асоціації добувної промисловості, Україна посідає друге місце у світі за покладами бурштину. Проте офіційний видобуток "сонячного каменю" складає лише 5% від реальних обсягів. Читати на сайті:

1

На парад до Путіна приїхав лише президент Таджикистану.

На парад до Путіна приїхав лише президент Таджикистану.

В багатьох містах Росії 9 травня минули військові паради, однак основний відбувся на Красній площі в Москві. До Володимира Путіна на цей захід приїхав лише іноземний гість – президент Таджикистану Емомалі Рахмон. Читати на сайті: 24 Канал онлайн –...

1

«Сигнал Москві». Ентоні Блінкен в Україні: залаштунки візиту

«Сигнал Москві». Ентоні Блінкен в Україні: залаштунки візиту

Україну вперше відвідав високопоставлений представник адміністрації президента США - держсекретар Ентоні Блінкен. Україна стала шостою в переліку країн, куди приїхав головний дипломат США за трохи більше ніж 100 днів адміністрації Байдена. За резу...

«Патріотичне виховання»  по-кремлівськи. Як окупант вчить юних кримчан служити Путіну

«Патріотичне виховання» по-кремлівськи. Як окупант вчить юних кримчан служити Путіну

Росія продовжує засуджувати сусідів, які відкидають "радянщину". Вона взагалі вважає зрадою відмову від концепції "Великої вітчизняної" на користь Другої світової війни. І хай би росіяни продовжували зомбувати своє населення, українцям до того нем...

1 1

«Дивимося, як шастають окупанти»: 9 травня в Україні.

«Дивимося, як шастають окупанти»: 9 травня в Україні.

9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у другій світовій війні 2021. В Києві під час акції біля парку Вічної Слави 9 травня одного із учасників, 16-річного місцевого жителя, притягнули до адміністративної відповідальності за дрі...

1 23