Після запуску СП2 «Газпром» піде до кінцевої мети щодо України, – Крутіхін.

Після запуску газопроводу "Північний потік-2" "Газпром" приступить до досягнення своєї кінцевої мети – до переведення своїх транзитних маршрутів з території України на інші напрямки. Істотно скоротити транзит газу через Україну він може вже зараз.

За подібні дії "Газпрому" не загрожують санкції Заходу, він може діяти "абсолютно безкарно". Таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZREVATEL висловив російський експерт з енергетичних питань, партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін.

"Транзит через територію України може бути скорочений навіть без запуску "Північного потоку-2", оскільки обсяг газу, який зараз отримує Європа, може бути заповнений маршрутами "Північний потік-1" в Білорусь, Польщу, Німеччину цілком адекватно. Для транзиту залишиться зовсім трохи – може, Молдова і частина італійських споживачів", – пояснив він.

Водночас Крутіхін попередив, що навіть частковий запуск СП2 може просунути "Газпром" до своєї мети.

"Якщо "Північний потік-2" буде запущений хоча б на половинну потужність, то я думаю, "Газпром" буде добиватися своєї кінцевої мети, тобто переведення своїх транзитних потоків на новий маршрут. А знімати ці потоки будуть, звичайно, з української території", – сказав він.

У цьому контексті експерт запевнив, що на санкції Заходу в такому випадку розраховувати не доводиться. "США сказали, що санкції будуть тільки якщо ЄС виступить з санкціями, а Німеччина сказала, що односторонні санкції вводити не буде. Можливі тільки консолідарні санкції Євросоюзу. А солідарності в цьому відношенні в ЄС немає і навряд чи з'явиться", – пояснив Крутіхін.

Таким чином, за його оцінками, "Газпром" може діяти абсолютно безкарно".

Що стосується чинного контракту на транзит газу між "Нафтогазом" і "Газпромом", експерт припустив, що російський монполіст погодиться заплатити неустойку, як уже не раз робив в подібних випадках. Наприклад, коли було скорочено прокачування газу в Румунію і Словаччину. "Take or pay – качай або плати – покриють грошима", – припустив він.

Як писав OBOZREVATEL, раніше стала відома попередня дата запуску "Північного потоку-2" – 1 жовтня. В "Газпромі" прогнозували, що вже поточного року готові прокачати по СП2 5,6 мільярди кубометрів газу.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
У Львові утворилися довжелезні черги людей, які прагнуть вакцинуватися.

У Львові утворилися довжелезні черги людей, які прагнуть вакцинуватися.

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Як може змінитися Регламент та робота Верховної Ради?.

Як може змінитися Регламент та робота Верховної Ради?.

Програма Парламент Сьогодні 18.10.2021 Гості студії: Петро Охотін, політтехнолог Ігор Петренко, політичний експерт 0:00 - Початок 3:37 - Пленарний тиждень. Головні акценти. 9:11 - Кадрові рішення. Нові призначення в Парламенті та Уряді 18:42 - Роб...

У KSE спрогнозували спад захворюваності на COVID-19 в Україні.

У KSE спрогнозували спад захворюваності на COVID-19 в Україні.

В Україні фіксують стрімке зростання захворюваності на коронавірус. Однак початок спаду поточної хвилі COVID-19 за тривалістю, ймовірно, буде аналогічним як у 2020 році. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twi...

США и Китай обменялись запусками ракет / ЕС давит на Путина через Лукашенко / ОБСЕ уходит с Донбасса.

США и Китай обменялись запусками ракет / ЕС давит на Путина через Лукашенко / ОБСЕ уходит с Донбасса.

Сегодня на стриме "Теории заговора" вместе с @Печий News поговорим о следующем: США и Китай обменялись запусками ракет: США направит войска к границам России; ЕС давит на Путина через Лукашенко; ОБСЕ уходит с Донбасса: что дальше? 24 Канал онлайн ...

Погоджувальна рада 18.10.2021

Погоджувальна рада 18.10.2021

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України

Кава з Інною Силантьєвою. Єгор Чернєв

Кава з Інною Силантьєвою. Єгор Чернєв

Кава з Інною Силантьєвою Гість - народний депутат України Єгор Чернєв Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж:

1