Відберуть зайве та справу пришиють: за махінації з субсидіями загрожує кримінальна відповідальність

АСН 2
Відберуть зайве та справу пришиють: за махінації з субсидіями загрожує кримінальна відповідальність

Відберуть зайве та справу пришиють: за махінації з субсидіями загрожує кримінальна відповідальність

За приховування доходів під час оформлення субсидії передбачено кримінальну відповідальність. Про це повідомляє місцевий ресурс Тернополя 0352.ua. Згідно з інформацією ресурсу, в області розслідують 12 кримінальних проваджень, відкритих за фактами шахрайства відносно отримувачів субсидій.

Найбільша зафіксована сума збитків, завданих державі, - 45 тисяч гривень. Відповідно до закону, подібні правопорушення караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або ж обмеженням волі на строк до трьох років.

Зокрема, в Подволочішском відділі поліції відкрили провадженя проти мешканки одного з сіл, яка не вказала в декларації, що в 2015 році придбала автомобіль "Пежо 206", вартістю понад 50 тис. грн. Приховавши дорогу покупку, вона отримала субсидію в сумі 8222 гривні.

При цьому в ЗМІ нагадали, що право на отримання субсидій втрачають громадяни зробили разову покупку на суму понад 50 тис. грн або придбали автомобіль, з дня випуску якого пройшло менш ніж 5 років.

Крім того, не можуть розраховувати на допомогу держави особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим шляхом отримали право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб. Також в пільгах буде відмовлено боржникам з оплати послуг ЖКГ при заборгованості понад 20 не оподатковуваних мінімумів, власникам житлових приміщень з великою площею - понад 120 квадратних метрів для квартири і 200 квадратним метрів будинку.

Нагадаємо, жителі багатоквартирних будинків з домовим лічильником змушені платити не за реально спожитий сім'єю газ, а ще й за сусідів. Про це повідомила народний депутат України ( "Самопоміч") Олена Бабак, виступаючи з трибуни парламенту.