В УПЦ МП відреагували на заяву Порошенка про створення єдиної Церкви

Експрес 1
В УПЦ МП відреагували на заяву Порошенка про створення єдиної Церкви
Сьогодні відбулася зустріч Президента України з главами парламентських фракцій, під час якої Петро Порошенко заявив: «На сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної помісної церкви».
Ситуацію «щодо чергової спроби створення єдиної Церкви руками держави» прокоментував у себе на сторінці в Фейсбук заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрей Миколай Данилевич.
На його думку, все це закінчиться нічим, як це вже було багато разів до цього: «Буде багато шуму в ЗМІ, і на тому все закінчиться».
«Чому? Тому що будують на тому фундаменті, на якому в принципі будувати неможливо. Починати треба з УПЦ, а не з її сепаратних частин. Піджак до гудзика не пришивають, а навпаки, гудзик до піджака.
Наша Українська Православна Церква з самого початку церковного розділення виступає за подолання розділення і за Єдину Церкву. Ми не проти, ми за. Але на канонічних засадах.
Владі, яка можливо хоче цю тему використати, щоб залишитися на другий термін, хотілося б нагадати наступне: ще ніхто в нашій країні на церковній темі не зміг цього зробити. Провали на цій темі були, а виграшів щось я не пам’ятаю.
І ще ЗМІ повідомляють, що П. Порошенко зібрав голів фракцій у Верховній Раді. “Вопрос будет касаться создания единой Украинской православной церкви”, – сообщил источник”.
Це звучить так само дивно, якби ми написали: “Митрополит Онуфрій зібрав засідання Священного Синоду УПЦ. Питання буде стосуватися вступу України в НАТО”. Компетенції різні. Неможливо вирішувати долю Церкви без самої Церкви», — наголосив священик.