Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Як побороти похмілля Vs пийте відповідально

Затяжні свята – це, з одного боку, приємно, а з іншого – непідйомне навантаження на печінку, нирки, підшлункову та інші органи, відповідальні за перетравлення не завжди смачної та завжди нездорової рідини.

Про похмілля багато чого сказано, проте найкраще його пояснює фраза "похмілля – це коли рівень алкоголю в крові падає до нуля, що супроводжується почуттям незадоволеності".

Однак, окрім цього жалюгідного відчуття, яке триває в середньому близько доби, похмілля стало серйозною соціально-економічною проблемою, якою перейнялися в розвинених країнах.

В Україні ця проблема також актуальна, враховуючи нескінченні свята та звичку рясно заливати радощі та жалкування максимальною кількістю алкоголю.

Тривога та почуття провини як симптоми похмілля

Як з'ясували вчені, похмільний синдром є своєрідним засобом самопокарання організму за надмірне споживання алкоголю напередодні.

Механізм впливу алкоголю на головний мозок такий: при надходженні етилового спирту в організм кровоносні судини звужуються, утворюючи мікротромби, ускладнюється надходження кисню до головного мозку, його клітини масово гинуть. Як наслідок – людина відчуває біль голови, часткову амнезію, тривогу.

Найдивніше в цьому - те, що в момент смерті клітин виділяється серотонін. Тобто, вбиваючи себе горілкою, людина відчуває ейфорію.

Вам знайоме почуття, коли ви відкриваєте очі - але знову їх зі страхом закриваєте? Бо фізичні страждання (головний біль, неймовірна втома, біль за очима та нудота) перемежовуються із душевними – почуттям провини, паніки чи навіть страху.

Нам здається, що почуття незадоволеності та жалості до себе викликаються спогадами про минулий вечір (навіть якщо ви не здатні згадати, що взагалі відбувалося).

Як бачимо, це не так.

Чим шкідливе похмілля

Саме процес розкладання етилового спирту, добре знайомий як хімікам (теоретично), так і обивателям (на практиці) і є головною причиною фізичних і душевних страждань людини, яка пережила алкогольне сп'яніння.

Жителів розвинених країн – таких, як США, - проблема похмілля теж не минула. Настільки, що там навіть створили Дослідницьку групу боротьби з алкогольним похміллям (AHRG).

Ось тут учені мужі й з'ясували, що крім душевних страждань і пекучого відчуття жалю до себе похмілля також помітно знижує розумові здібності страждальця.

Крім того, одним із наслідків надлишкового прийому вискаря напередодні виявилися фінансові проблеми згодом. Причому, настільки, що це відчуває вся країна. Подумати тільки – Центри з контролю та профілактики захворювань США підрахували, що щорічні збитки від похмілля коштують майже $180 млрд! Це майже вп'ятеро більше, ніж річний бюджет України!

І все це – через зниження продуктивності праці після надмірних вживань рідини із змістом етанолу напередодні.

У Росії, - однієї з тих країн світу, де п’ють найбільше, - нещодавно підрахували кількість смертей від алкоголю. Як показала статистика, майже половина смертей з 1990 по 2001 роки в цій країні була так чи інакше викликана зловживанням алкоголю.

Українцям до таких сумнівних досягнень, звісно, ​​далеко. Але дізнатися, як пити, не відчуваючи похмілля, напевно, буде корисно і нам.

Симптоми похмілля

Фізіологічні симптоми похмілля такі:

- зневоднення (алкоголь має сечогінний ефект);

- розлад балансу електролітів (внаслідок нудоти, блювання);

- зниження рівня глюкози у крові (також викликає спрагу, сухість у роті);

- опік слизової оболонки шлунково-кишкового тракту (фу, гидко, в роті ніби курень козаків ночував);

- порушення сну;

- токсичність ацетальдегіду, канцерогену 1-ї групи (утворюється в організмі при вживанні алкоголю внутрішньо, внаслідок взаємодії з ферментами ШКТ; утворює адукти, що викликають хвороби внутрішніх органів);

- відчуття, що вчора до всього ще й застудився, оскільки похмілля включає імунну відповідь, що супроводжується запальними процесами (триває зазвичай 9-10 годин після вживання етанолу);

- багато інших дивовижних перетворень та складних хімічних та фізіологічних процесів.

Поради дають вчені

Одним із важливих наслідків надмірних алкогольних виливів є порушення циркадного ритму (режиму сну та неспання). Тобто, якщо ви вже вирішили міцно випити, то краще це починати не посеред ночі, а приблизно з обіду і закінчити до півночі - тоді ніч і день у вас не поміняються місцями.

Якщо пити часто - похмілля буде щораз важчим. Особливо суворі відчуття очікують жінок – через особливості організму похмілля їх наздоганяє жорсткіше і за меншої кількості вжитого етанолу.

Якщо пити дуже швидко – ймовірність похмілля зростає.

Що цікаво, майже 23% людей мають імунітет від похмілля. Це означає, що в них нижча чутливість до алкоголю. Вони не відчувають тривоги і ранкові відчуття в голові не нагадуватимуть їм розбитий дзвін. Проте в них вищі ризики стати алкоголіками, оскільки для того, щоб отримати алкогольне сп'яніння, їм потрібно набагато більше горілки, ніж простим смертним.

Не всім університетським дослідженням, однак, можна вірити. Наприклад, нідерландські студенти заявили, що вони не мають похмілля. Проте, коли вчені, вразившись, вирішили вивчити цих унікумів всерйоз, то виявилося, що вони дуже мало п'ють – пляшку-другу пива раз на тиждень.

За таких доз, само собою, похмілля обійде вас стороною)).

Наукові дослідження очевидних висновків

- треба менше пити!

- заїдати треба! Бажано їжу, що містить вуглеводи та сіль (затримують воду в організмі);

- якщо пити – то не до блювоти;

- не засиджуватися після опівночі (особливо актуально під час зустрічей як абсолютно нових, так і "старих нових" років);

- лягати спати раніше;

- прокинувшись із похміллям, пити більше води, щоб вивести продукти розпаду етанолу з організму.

Отже, якщо вже вирішили напитися - робіть це відповідально, щоб не відчувати зранку як фізичних, так і душевних страждань, спричинених процесами інтоксикації організму продуктами розкладання етилового спирту.

Коротше кажучи, пийте відповідально! І суворе похмілля не торкнеться вашої голови.

Понад 10 тонн гуманітарного вантажу: до Станиці Луганської доправили допомогу з Латвії.

Понад 10 тонн гуманітарного вантажу: до Станиці Луганської доправили допомогу з Латвії.

Понад 10 тонн вантажу. До Станиці Луганської доправили гуманітарну допомогу з Латвії. Це вже 25-й вантаж для жителів прифронтової зони. У пакунках - одяг, взуття та речі першої потреби, які невдовзі отримають малозабезпечені жителі громади. Дивіть...

Суд переніс розгляд апеляції на запобіжний захід Порошенку: які причини та як відреагували активісти.

Суд переніс розгляд апеляції на запобіжний захід Порошенку: які причини та як відреагували активісти.

Запобіжний захід Петру Порошенку Апеляційний суд переглядатиме 11 лютого. Дату засідання перенесли, бо не отримали матеріалів справи з Печерського райсуду Києва. Скаргу до Апеляційного суду подавали і адвокати і прокурори. Перші наполягали, що зап...

Випробували  «NLAW» : британські ПТРК випробували на Яворівському полігоні.

Випробували «NLAW» : британські ПТРК випробували на Яворівському полігоні.

Після отримання військової допомоги від США та Великої Британії одразу почалася підготовка інструкторами наших бійців для використання переносних протитанкових та зенітних комплексів. Отримана техніка, кажуть наші військові, досить проста у керува...

1 1

Чому розбився навчальний Ан-26: справу катастрофи літака розглядатиме суддівська трійка.

Чому розбився навчальний Ан-26: справу катастрофи літака розглядатиме суддівська трійка.

Справу авіатрощі АН-26 із курсантами військового авіаційного інституту під Харковом розглядатиме суддівська трійка. Про це просив захисник одного з підозрюваних. Сьогодні у Чугуївському суді мало відбутися підготовче засідання з приводу цієї катас...

Вторгнення РФ та вступ до НАТО: про що іноземні ЗМІ запитували Зеленського.

Вторгнення РФ та вступ до НАТО: про що іноземні ЗМІ запитували Зеленського.

Коли Президент каже, що хтось там десь, натякаючи на керівництво НАТО, США , Британії, нагнітає - то я сумніваюсь, розуміючи, які розвідувальні можливості мають ті ж ЦРУ. Їхні супутники, їхні аналітики - все це зараз працює на виявлення й оцінку з...

Розтрощені квартири та загибель жінки: наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя.

Розтрощені квартири та загибель жінки: наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя.

Одна загибла людина, розтрощені квартири та загроза нового обвалу. Такі наслідки вибуху в житловому будинку Запоріжжя. Прогриміло під ранок п'ятниці. Мешканців евакуювали та надали тимчасові притулки. Дивіться онлайн новини України і світу, ток-шо...