Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Не інвестиції, а релігія: відомий інвестор незвично «образив» криптовалюту.

Криптовалюти відносяться швидше до класу релігій, ніж інвестицій, тому що для зростання їхньої цінності необхідна єдина "віра" інвесторів у цей тип активів. Так вважає відомий біржовий трейдер Марк Мобіус , стверджуючи, що криптовалюти як клас активів недовговічні.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню The India Times, закликавши інвестувати у золото. Свою думку він пояснює тим, що золото зберігає статус валюти "протягом усієї історії людства".

"Біткойн та (інші. – Ред.) криптовалюти належать до класу релігій . Вони ростимуть, якщо інші люди повірять у те саме, що і ви. Інакше кажучи, це не інвестиції", – сказав Марк Мобіус.

На користь золота він зазначив, що цей актив може використовуватися не тільки як валюта, а й у промислових цілях . Наприклад, цей метал застосовується як дротяне з'єднання напівпровідників.

Виробники стверджують, що за своїми показниками золото набагато перевершує мідь. Але при цьому воно відрізняється і набагато вищою ціною.

"От чому я не думаю, що криптовалюти належать до категорії життєздатних інвестицій . Це спекуляція – ви можете з нею пограти, розважитися, але не розглядайте її як капіталовкладення", – вважає 85-річний голова міжнародної компанії Mobius Capital Partners.

Хто такий Марк Мобіус?

Марк Мобіус вважається експертом з ринків, що розвиваються – Азії, Африки та Південної Америки, що розвиваються. При цьому він одним із небагатьох передбачив Азіатську фінансову кризу.

Інвестор 30 років працював у компанії Franklin Templeton Investments , де очолював фонд ринків, що розвиваються. А після відходу у 2018 році заснував власний фонд Mobius Capital Partners.

Мобіуса вважають "золотим жуком" – інвестором, який особливо оптимістично налаштований щодо цього дорогоцінного металу. Мобіус традиційно радить тримати хоча б 10% своїх інвестицій у золоті.

Як уже повідомляв OBOZREVATEL, думки багатьох експертів щодо криптовалюти розходяться. Наприклад, мільярдер і засновник венчурного фонду Draper Fisher Jurvetson Тім Дрейпер вважає, що цей тип активів має потенціал знищити звичайні гроші.

Новини по темі
«Це надзвичайно потужний крок» : ЮРІЙ БУТУСОВ про рішення Британії надати зброю Україні.

«Це надзвичайно потужний крок» : ЮРІЙ БУТУСОВ про рішення Британії надати зброю Україні.

Про напругу, яку й надалі створює Росія, про рівень загроз та ступінь шантажу, про інформаційно-психологічні операції та цілком реальне стягування військ на кордон з Україною - говоримо з журналістом, головним редактором інтернет-видання "Цензор.Н...

Злочин світового масштабу. Історія фармацевтичної мафії, в якій замішані 8 українців

Злочин світового масштабу. Історія фармацевтичної мафії, в якій замішані 8 українців

Кожен десятий препарат в Україні - підробка. Всесвітня організація охорони здоров'я дійшла такого висновку, коли дослідила фармацевтичний ринок у 88 країнах, зокрема й український. Але підробки можуть траплятися значно частіше, вважають громадські...

«Путін – це біснуватий фюрер». Евакуація російських дипломатів з України: що задумали в Кремлі

«Путін – це біснуватий фюрер». Евакуація російських дипломатів з України: що задумали в Кремлі

Російські плани щодо України давно зрозумілі. Їх добре описав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своїй колонці для французького видання "Ле Фігаро". Європейські дипломати і політики сьогодні також почули виступ спікера Держдуми В'ячеслава В...

️ США готують законопроект НАТО+ з  приєднанням України: Чалий пояснює.

️ США готують законопроект НАТО+ з приєднанням України: Чалий пояснює.

Коґрес США готує законопроєкт про НАТО+ і приєднання України: які країни вхадять і що це означає - почснює Валерій Чалий, Надзвичайний і Повноважний посол України у США (2015-2019), голова правління Українського кризового медіа-центру. Фрагмент то...

Літургія з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ - 09:00 19.

Літургія з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ - 09:00 19.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Засекречені воїни. Хто такі марксмени і які завдання вони виконують на Донбасі

Засекречені воїни. Хто такі марксмени і які завдання вони виконують на Донбасі

На фронті активно працюють снайпери російсько-окупаційних військ. Цього року українське військо вже має втрати від ворожих стрільців. Однак, і у Збройних силах є професіонали своєї справи. У підрозділах армійців працюють не лише снайпери, а й марк...