Меркель - про боротьбу зі зміною клімату: питання виживання.

За її словами, незважаючи на спільні дії, кожна країна повинна окремо вносити свій внесок.

Фото: REUTERS

Фото: REUTERS

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що досягнення цілей Паризької конференції з клімату може стати питанням виживання для всієї Європи.

Про це вона сказала в ході виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, пише DW.

Канцлер ФРН зазначила, що зобов'язань, які взяли на себе держави, недостатньо для досягнення поставленої мети – обмеження зростання середньої температури на планеті на 1,5 градуси Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою.

За її словами, людство повинно діяти спільно, але, при цьому кожна країна повинна окремо вносити свій внесок. Для Європи ця мета означає, що до 2050 року континент повинен стати "кліматично нейтральним" - не викидати більше в атмосферу парникові гази, а неминучі викиди компенсувати іншими заходами. Для цього необхідні зміни гігантського історичного масштабу, сказала Меркель. Ця трансформація означає, що європейцям доведеться в найближчі 30 років відмовитися від стилю життя та способу економічної активності, до яких вони звикли в індустріальну епоху. Канцлер нагадала, що Німеччина закінчує вихід з атомної енергетики та має намір до 2038 року закрити всі вугільні електростанції.

Читайте такожФорум в Давосі: екоактивісти провели акції протесту у костюмах коал (відео)

Меркель застерегла від конфліктів у суспільстві між тими, хто не вірить у зміну клімату, і тими, хто ставить боротьбу зі зміною клімату в главу кута. За її словами, цей конфлікт виражається в зіткненні фактів і емоцій. Повне нерозуміння, яке панує між цими двома групами, потрібно долати за допомогою діалогу. Говорячи про рух школярів "П'ятниці для майбутнього" (Fridays for Future), глава уряду ФРН також закликала позитивно і конструктивно ставитися до "нетерпіння молоді", у якої зовсім інша життєва перспектива.

Читайте такожВисадка трильйона дерев: Трамп запевнив, що США приєднаються до глобальної ініціативи екологів

Одним зі шляхів досягнення кліматичних цілей Меркель назвала співпрацю ЄС з Китаєм. Саме тема клімату стане однією з головних під час майбутнього саміту ЄС - Китай, який пройде в Німеччині у вересні. Канцлер ФРН зазначила, що Китай запроваджує систему торгівлі квотами на шкідливі викиди, і її можна пов'язати з вже існуючою подібною системою в ЄС. Крім того, Китай активно діє в Африці. Євросоюз і КНР можуть виробити загальні механізми діяльності, які дозволили б африканським країнам розвиватися самостійно.

Новини по темі

Через окислення вод в найближчі 20 років зникнуть майже всі коралові рифи - дослідження.

До 2100 року залишиться лише кілька місць придатних для існування коралів.

1

В США зафіксували величезну зграю птахів довжиною 145 кілометрів.

У зграї могло бути понад 120 окремих видів птахів, які повертаються після зимівлі в Південній Америці і Карибських островах.

1

Криза біорізноманіття: сотні популяцій птахів в Індії різко скорочуються.

Науковці створили список вразливих популяцій і сподіваються дати старт вивченню причин цього явища й способів захисту птахів.

1

У столиці Данії відбувся Європейський VRV-саміт DAIKIN.

Враховуючи масштаби діяльності, великі корпорації активно впливають на довкілля, тому підтримка концепції сталого розвитку з боку таких потужних бізнес-структур є необхідною умовою успішного розвитку,...

1

У школах Італії вперше у світі вводиться кліматична освіта.

У державних школах Італії один урок на тиждень відведуть під вивчення клімату.

1 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie