Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Палеонтологи виявили динозавра з унікальним «ріжучим» хвостом.

Вчені порівнюють хвіст динозавра з ацтекським мечем.

Палеонтологи виявили в Чилі останки «дуже дивного» анкілозавра, який мав смертоносний броньований хвіст. За словами вчених, він нагадував меч, повідомляє Science alert.

«Хвіст виглядав ніби меч; він такий плаский. Він трохи нагадував ацтекський меч під назвою макуауїтль», - заявив один із авторів дослідження Александр Варгас, палеонтолог хребетних факультету біології Чилійського університету.

За словами дослідників, виявлені останки також дозволили пролити світло на деякі аспекти еволюції анкілозаврів. Розпад суперконтиненту Пангея призвів до того, що анкілозаври з північної його частини, Лавразія, відрізнялися від тих, що жили на півдні, у Гондвані.

Останки S. elengassen були виявлені у 2018 році у породах крейдяного періоду віком від 71,7 до 74,9 мільйона років. Знайдений скелет був приблизно на 80% повним. За словами Варгаса, вчених здивувало те, що тулуб тварини до талії був цілим, а від неї – розкидане.

Читайте також: Вчені назвали найдовшого динозавра з тих, що жили на Землі

Вчений зазначає, що тварина померла біля річки, можливо, у сипучіх пісках. Це могло б пояснити хороший стан нижньої частини його тулуба, але це лише припущення. Довжина тіла анкілозавра складала приблизно два метри, а його хвіст зовні нагадував гілку папороті.

Родова назва динозавра, Stegouros, походить від грецьких слів, що позначають «дах» (stego) і «хвіст» (uros) – натяк на його вкритий хвіст – а його видова назва, elengassen, відноситься до броньованого звіра у міфології місцевих жителів.

Новий вид був покритий "бронею", що складається з кісткових пластин, у нього була велика голова з гострим вигнутим "дзьобом", що було нехарактерно для інших анкілозаврів. Крім того, у нього не було загострених пазурів, натомість пазурі на його ногах чимось нагадували копита.

Але головною особливістю S. elengassen був, звичайно ж, його хвіст – найкоротший із усіх відомих анкілозаврів. Він складався із семи пар великих та сплощених кісткових пластин. Перші дві пари з них знаходяться поруч із тілом, а наступні п'ять пар злиті в одну пласку потужну зброю.

Дослідники також зазначають, що S. elengassen є першим повністю вивченим анкілозавром із Південної півкулі. Поки вченим було відомо про двох тварин цієї групи, що мешкали у Південній півкулі: в Антарктиді та Австралії. Варгас зазначає, що всі вони демонструють риси, які відрізняли їх від анкілозаврів півночі. І ці риси розвинулися в них до середини юрського періоду.

Варгас також наголосив, що відкриття продемонструвало існування ще одного типу хвостів у стародавніх броньованих динозаврів. До цього вже було відомо про хвіст-булаву і шипований хвіст. Тепер же було знайдено тварину з «хвостом-мечем».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше група вчених із Португалії, Данії та Німеччини заявила про виявлення останків двоногого динозавра, який жив на території Гренландії 214 мільйонів років тому . Назва тварини Issi saaneq перекладається як «холодна кістка» з мови інуїтів Гренландії.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Новини по темі

Відео: українські вчені на станції «Академік Вернадський» записали, як «співають» тюлені.

Українські вчені записали звуки тюленів Ведделла в районі станції «Академік Вернадський». Це різні цвірінькання, свисти і трелі, що «нагадують звуки бластерів із «Зоряних війн». Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр. «Загалом ...

UA.NEWS

Злочин світового масштабу. Історія фармацевтичної мафії, в якій замішані 8 українців

Злочин світового масштабу. Історія фармацевтичної мафії, в якій замішані 8 українців

Кожен десятий препарат в Україні - підробка. Всесвітня організація охорони здоров'я дійшла такого висновку, коли дослідила фармацевтичний ринок у 88 країнах, зокрема й український. Але підробки можуть траплятися значно частіше, вважають громадські...

Засекречені воїни. Хто такі марксмени і які завдання вони виконують на Донбасі

Засекречені воїни. Хто такі марксмени і які завдання вони виконують на Донбасі

На фронті активно працюють снайпери російсько-окупаційних військ. Цього року українське військо вже має втрати від ворожих стрільців. Однак, і у Збройних силах є професіонали своєї справи. У підрозділах армійців працюють не лише снайпери, а й марк...

Літургія з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ - 09:00 19.

Літургія з Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ - 09:00 19.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

«Путін – це біснуватий фюрер». Евакуація російських дипломатів з України: що задумали в Кремлі

«Путін – це біснуватий фюрер». Евакуація російських дипломатів з України: що задумали в Кремлі

Російські плани щодо України давно зрозумілі. Їх добре описав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своїй колонці для французького видання "Ле Фігаро". Європейські дипломати і політики сьогодні також почули виступ спікера Держдуми В'ячеслава В...

«Це надзвичайно потужний крок» : ЮРІЙ БУТУСОВ про рішення Британії надати зброю Україні.

«Це надзвичайно потужний крок» : ЮРІЙ БУТУСОВ про рішення Британії надати зброю Україні.

Про напругу, яку й надалі створює Росія, про рівень загроз та ступінь шантажу, про інформаційно-психологічні операції та цілком реальне стягування військ на кордон з Україною - говоримо з журналістом, головним редактором інтернет-видання "Цензор.Н...

Британія перекидає до України протитанкові системи. Блінкен летить до Києва. Що відбувається

Британія перекидає до України протитанкові системи. Блінкен летить до Києва. Що відбувається

З миру по нитці. Україна отримала великий подарунок від уряду Великої Британії. Два військово-транспортні літаки армії її королівської Величності доправили нам протитанкові ракетні комплекси. Щоб навчити наших військових користуватися ними, до Укр...